Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 gruodžio 13d. 12:30

Maži vaikai – dideli klausimai

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Tokiu netiesioginiu šūkiu sekmadienį pasitiko „Menų spaustuvėje“ vykęs spektaklis „Neklausinėk, Julyte!“ Spektaklis nagrinėja gyvenimiškus dalykus, tam tikrą gyvenimo grandinę, kuri vienaip ar kitaip mūsų nepaleidžia iki gyvenimo galo.

Tokiu netiesioginiu šūkiu sekmadienį pasitiko „Menų spaustuvėje“ vykęs spektaklis „Neklausinėk, Julyte!

Spektaklis nagrinėja gyvenimiškus dalykus, tam tikrą gyvenimo grandinę, kuri vienaip ar kitaip mūsų nepaleidžia iki gyvenimo galo. Aktorė Jovita Balčiūnaitė, kuri vaidina mažą, vėjavaikišką mergaitę Julytę, to gyvenimo dar nepažįsta... Tačiau labai trokšta suprasti. Taip gimsta spektaklis apie tai, kaip maža mergaitė klausinėja tėvų apie mirtį, gyvenimo netektį. Tėvai, tiksliau suaugę žmonės, jau seniai nebegalvoja apie tokius klausimus, kaip – kas yra mirtis? Kur mes patenkame po mirties? Julytė nori viską pajusti širdimi ir net nebando atstoti nuo tėvų su savo klausimais.

„Mirtis – emm, na supranti, dukrele, tai, kai aš suvalgau dešros galą, tai dešros mirtis“ – nedrąsiai rinkdamas žodžius atsako tėtis (akt. Tuomas Tulikorpi). Tėvai viską bando paaiškinti taip „nekaltai“, tačiau Julytė suvokia, kad tėvai nesako, kaip yra iš tiesų. Julytės pusbrolis, kuris serga vėžiu (akt. Šarūnas Banevičius) – charizmatiškas ir linksmas vaikas, dar nesuvokiantis, kodėl jo plaukai krenta nuo chemoterapijos, besidžiaugiantis gyvenimu.

Patiko aktorių vaidyba, ypač Tuomo Tuikorpio suomiškas akcentas, kuris neleido nesišypsoti. Julytė, kurią vaidino Aktorė Jovita, – nenustykstanti vietoje mergaitė, kurioje galite įžvelgti tą vaikišką maksimalizmą ir norą viską sužinoti. Visa grupė aktorių paruošė vaidinimą, kuriuo galėjo džiaugtis maži ir dideli.

Visas spektaklis paremtas sudėtingais, egzistenciniais klausimais, apie kuriuos suaugę žmonės jau nebesusimąsto, arba nenori susimąstyti. Spektaklis skirtas mažiesiems žiūrovams, tačiau nevertėtų numoti ranka ir suaugusiems. Nerasime subtiliai keliamų Antuano de Sent-Egziuperio „Mažojo Princo“ egzistencinių klausimų, tačiau pajusime, kaip jaučiasi mažas žmogutis, į kurio klausimas nevisada atsakoma.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 1 Vaikai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:28
01:03
03:51

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt