Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2012 03 24

Pasitikrinkite, ar telefonas nėra vogtas arba prarastas

Turbūt nėra populiaresnės prekės tarp vagių, kaip mobilusis telefonas. Telefonu naudojasi visi, jį lengva parduoti, pakeisti, užstatyti ir žinoma naudotis pačiam. Ši situacija ir paskatino mus sukurti pavogtų ir pamestų mobiliųjų telefonų duomenų bazę.
/ Įkrauk reporterio nuotrauka

Turbūt nėra populiaresnės prekės tarp vagių, kaip mobilusis telefonas. Telefonu naudojasi visi, jį lengva parduoti, pakeisti, užstatyti ir žinoma naudotis pačiam. Ši situacija ir paskatino mus sukurti pavogtų ir pamestų mobiliųjų telefonų duomenų bazę.

Pati projekto idėja nėra nauja, panašios duomenų bazės veikia ir kitose šalyse. Taigi, kokia yra mūsų duomenų bazė ir kuo ji skiriasi nuo kitų?

Yra keletas šio projekto savybių, kurios, mes tikimės, padarys šią paslaugą efektyvia ir sėkminga:

  • Nepriklausomai kokia yra duomenų bazė – ji naudoja interneto, kompiuterio ir kitų elektroninių prietaisų išteklius. Deja, šiuos išteklius turi ne visi. Mūsų paslauga yra prieinama visiems. Įjungus kompiuterį ir prisijungus prie interneto galima patikrinti mobilaus telefono duomenis pieš jį įsigyjant, taip pat užpildyti paraišką dėl pamesto / pavogto telefono.
  • Mūsų projekto tikslas – padaryti šią paslaugą populiaria, kad ji būtų prieinama kiekvienam vartotojui. Tai užkirs kelią vogtų telefonų pardavimui. Ne paslaptis, kad telefonus vagia dėl pinigų, kuriuos galima gauti juos pardavus. Ši sistema padės, kad į prekybą nepatektų vogtos prekės, kiekvienas prieš įsigyjant mobilųjį telefoną galės patikrinti jo istoriją šioje bazėje. O vagis, kuris negalės parduoti telefono, turės naudotis juo pats, kas yra labai rizikinga, arba turės jį grąžinti savininkui, kurio duomenis galės rasti bazėje.
  • Užpildyti paraišką labai paprasta. Jums prireiks tik mobilaus telefono IMEI numerio. Labai retai žmonės kreipiasi į policiją ir praneša apie telefono vagystę, nes dažniausiai paieška būna nesėkminga. O ir paieškos išlaidos viršija mobilaus telefono kainą. Pateikti paraišką – tikrai nesunku, todėl mes tikimės, kad kiekvieno pavogto / pamesto telefono duomenys bus įvesti į duomenų bazę.
  • Mobiliųjų telefonų gamintojai nuolat tobulina telefono programinės įrangos apsaugos metodus, kurie neleistų pakeisti IMEI numerio. Norint pakeisti IMEI numerį reikia pakeisti telefono lustus, kurie nėra parduodami laisvoje prekyboje. Nuėmę telefono galinį dangtelį bei bateriją rasite lipduką su IMEI numeriu. Norint parduoti vogtą telefoną reikia pakeisti ir šį lipduką, o gauti jį taip pat būtų labai sudėtinga. Parduoti telefoną be IMEI numerio lipduko sunku, nes tai iškart sukeltų įtarimą.
  • Šis projektas nėra komercinis. Telefono istorijos / duomenų patikrinimas, vogto ar pamesto telefono įvedimas į „juodajį'' telefonų sąrašą yra nemokamas. Šiuo metu projektas dar tobulinamas ir mes tikimės, kad jis sulauks didelio dėmesio bei paramos iš visuomenės. Tikimės sulaukti ir savanoriškos pagalbos iš mūsų partnerių, kurie turi savo prekybos vietas visoje Lietuvoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius