Dabar populiaru
Publikuota: 2014 lapkričio 26d. 16:38

Skaitytojas: pargriuvusi „Roxette“ vokalistė – kovotoja!

„Roxette“ koncertas Kaune
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr. / „Roxette“ koncertas Kaune

Pirmiausia apie koncertą, koncertas, esant tokiai atlikėjos būklei, buvo labai geras.

Pirmiausia apie koncertą. Esant tokiai atlikėjos būklei, jis buvo labai geras. Nors teko aplankyti ne vieną „Roxette koncertą“, Kaune sudainuota „Perfect Day“, buvo geriausia dainos versija, kurią esu girdėjęs iki šiol. Gal publika buvo ne tokia šilta, kaip kad prieš dvejus metus Vilniuje. Kaip supratau, jau nuo 13 val. šaltyje lūkuravusių „Roxette“ fanų iš Lenkijos, Vengrijos, Bulgarijos, Ispanijos ir, žinoma, Švedijos bei Lietuvos, publika buvo tik šiek tiek šiltesnė nei Taline. Nenorėčiau aitrinti stereotipų apie estus, bet, tikiuosi, pagavot mano mintį.

VIDEO: „Roxette“ koncertas Kaune

Žinoma, koncertas nebuvo toks, kaip Marie būtų dainavusi prieš dvidešimt metų „Silver Blue“ Buenos Airėse. Lotynų Amerikoje „Roxette“ turi didžiausią būrį gerbėjų, jiems net specialiai išleistas albumas ispanų kalba. Būtent atsidavimas muzikai, baladėms, dainų tekstams ir savo gerbėjams „Roxette“ iškėlė į aukštumas ir tą duoklę jie atiduoda visa širdimi. Koncertas ir negalėjo būti toks, koks buvo anksčiau. Dainos paseno, mes pasenome, ir dainininkai paseno. O per tą laiką Marie gavo „dovanėlę“ – smegenų auglį.

Dainos paseno, mes pasenome, ir dainininkai paseno. O per tą laiką Marie gavo „dovanėlę“ – smegenų auglį.

Tiesa, tai jai nesutrukdė imtis kitos veiklos – ji pradėjo piešti. O kartu su vyro pagalba, piešiniais iliustravo savo šeštąjį solinį albumą „Change“ (Pokytis). Iškart po operacijos, Marie buvo apdovanota Švedijos karaliaus Karlo Gustavo XVI medaliu. Tuo metu, Marie mokėsi gyventi iš naujo, ji nebemato viena akimi, beveik visiškai sutriko jos koordinacija. „Roxette“ vokalistė nebegalėjo kalbėti angliškai, skaitymas ir kalbėjimas švedų kalba taip pat nebuvo lengviausia užduotis.

Diagnozavus auglį, lyg problemų būtų maža, žiniasklaida maišė ją su žemėmis ir anksčiau laiko laidojo. Tačiau dainininkė nepasidavė, ji pagijo, o visa spaudą, kuri ją laidojo padavė į teismą už šmeižtą ir pinigus pažadėjo skirti kovai su smegenų vėžiu.

Po koncerto Kaune, pasigirdo kaltinimai pinigų kalimu, girtumu ir „Roxette“ pabaiga.

Norėčiau priminti, jog Per‘as viso turo metu perspėjo žiūrovus, kokį sudėtingą laikotarpį jiems teko pereiti dėl Marie ir, kiekvienąsyk pasitaikius progai, informuodavo spaudą apie Marie būklę, be išimties ir Lietuvos žiniasklaidą. Todėl vargu ar galima kaltinti „Roxette“ bandymais parduoti katę maiše.

Vargu, ar 60 milijonų albumų kopijų (be „Gyllene Tyder“ ir solinių albumų) pardavusiai grupei, pinigai yra didžiausia problema. Atlikėja sunkiai koordinuoja pusiausvyrą, dėl atsargumo nuspręsta, jog Marie turėtų koncertuoti basomis. Mano manymu, dainininkė turėjo būti pasodinta nuo pat pradžių ant kėdės, taip ji jautėsi žymiai žvaliau. Ir tiesą pasakius, jos kritimas Kaune nebuvo pirmas, tačiau užsienio žurnalistai, žinodami kontekstą, nesureikšmindavo šio fakto, tačiau ji vis atsistodavo. Ir ji tikrai kris ir vėl atsistos. Tokia jau ta Marie.

O apie Marie eros pabaigą, kritikai turi labai svarių argumentų, tačiau čia reiktų daugiau suprantingumo, o ir labai priklauso nuo požiūrio taško.. Marie gydytojai perspėjo, jog jos būklė iš ties sunki, tačiau Marie nebūtų Marie, jei ji taip lengvai pasiduotų.

Jau gastrolėms prasidėjus, gydytojui teko pripažinti, jog dainavimas – puiki terapija.

Asmeninio gydytojo košmarams įsipildžius, ji vis dėl to nusprendė dainuoti, prisikėlė ir toliau nsuprendė gastroliuoti, tai ką ji visada darė. Jau gastrolėms prasidėjus, gydytojui teko pripažinti, jog dainavimas – puiki terapija, o be to, tai –  didžiausia  jos aistra. Mes, post-sovietinio mąstymo žmonės, neatsikratome požiūrio, jog truputį sunegalavusius, reikėtų izoliuoti ir jų gailėti. Na, ji – švedė ir gailėti jos nereikia, Švedijoje ir kitur, šiek tiek į Vakarus, apskritai yra didesnis supratingumas neįgaliesiems. Tenai neįgalieji gali gyventi integruotą pilnavertį gyvenimą. O būtent dainuodama Marie puikiai save realizuoja.

Žinoma, ji, greičiausiai, niekada nebekoncertuos taip, kaip buvo iki ligos. Tą puikiai suvokia tiek Per Gessle, tiek likusi "Roxette" komanda, tiek pati Marie ir jos gydytojas. Tai supranta ir gerbėjai.

Atšauk koncertus. Sutrumpink juos. Dainuok sedėdama. Jei nori – stovėdama.  Gali ir aukštyn kojom. Dainuok su batais. Dainuok ant žirafos! Mums tai tiesiog nerūpi. Mes Tavo pusėje.

Štai populiariausias "Roxette" fanų tinklapis "The Daily Roxette" po koncerto Kaune parašė kreipymąsi į Marie (paprastai tai būna tik kiekvieno koncerto apžvalga): „Sukryžuokime pirštus už Marie, jog ją pasiektų ši žinutė, nes žinome, jog ji neseka interneto naujienų. Bet ką, ką mes galime padaryti, jog šiame ture Tu jaustumeis komfortiškai, žinok, mes padarysime. Jeigu nori nukelti koncertus – nukelk. Jei nori – pridėk naujų koncertų. Atšauk koncertus. Sutrumpink juos. Dainuok sedėdama. Jei nori – stovėdama.  Gali ir aukštyn kojom. Dainuok su batais. Dainuok ant žirafos! Mums tai tiesiog nerūpi. Mes Tavo pusėje. Tu turi 100 procentinį mūsų palaikymą, kad ir ką nuspręstum daryti...“.

Norėtųsi daugiau supratingumo ir elementaraus žmogiškumo iš šiandieninio klausytojo ir žiniasklaidos 30 metų koncertuojančiai grupei. Visi mes žmonės.

O aš esu sužavėtas Marie erudicija, jos ryžtu. Ji – kovotoja, šiandien jai ne taip gerai, bet ji nepasiduoda. Myliu nepasiduodančius žmones. "Roxette" dainos labia dažnai gydė mane, o vakar atidavėm duoklę Roxette’ams už visus tuos metus ir mylimas dainas.

Paskutiniame albume, kurį klausė greičiausiai tik vienetai iš Lietuvos publikos, yra daina "It’s Possible" (Tai įmanoma). Manau, tai pati stipriausia žinutė, kurią šiandien siunčia grupė.

P.S. Fanai šėlo Kaune iki paryčių, išlydėjom tuos, kurie keliauja toliau su grupe į Suomiją.  Susitiksim su Marie jau kitais metais vasarą Lenkijoje. Rox on!

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

06:21
02:48:11
16:03

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt