Dabar populiaru
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne
Publikuota: 2014 vasario 19d. 08:53 , atnaujinta: 2014 vasario 19d. 14:25

Alaus iššūkis – nauja jaunimą žudanti banga „Facebook“ tinkle

Pastarosiomis dienomis socialinius tinklus Lietuvoje užplūdo netikėta alkoholio vartojimo banga – „Alaus iššūkis“. Sistema labai paprasta – žmogus, gavęs šį iššūkį, per 24...

Pastarosiomis dienomis socialinius tinklus Lietuvoje užplūdo netikėta alkoholio vartojimo banga – „Alaus iššūkis“. Sistema labai paprasta – žmogus, gavęs šį iššūkį, per 24 valandas turi į internetą įkelti vaizdo medžiagą, kurioje jis vienu ypu išmaukia 0,5 l alaus. Įvykdęs iššūkį dalyvis jį meta dar trims draugams. Neįvykdęs užduoties dalyvis turi įteikti dėžę alaus ar butelį stipresnio gėrimo tam, kuris nominavo jį atlikti iššūkį.

Taigi „Facebook‘as“ mirgėte mirga nuo jaunuolių vaizdų, kuriuose šie nesivaržydami geria alų. Atrodo, kad šis iššūkis neturi nei lyčių, nei amžiaus apribojimų. Vaizdo įrašuose nieko nesigėdydamos merginos užsiverčia bokalą stipriai gazuoto alaus. Galite tik spėlioti, kokios fiziologinės reakcijos įvyksta vykdant iššūkį – vis dėlto per kelias sekundes išgerti tokį kiekį skysčio nėra paprasta. Nebūtų nuostabu, jei išjungus kameras „drąsuoliai“ bėga tiesiai „pas nykštukus“ – ne visi gali pasigirti stipriais skrandžiais.

Nebūtų nuostabu, jei išjungus kameras „drąsuoliai“ bėga tiesiai „pas nykštukus“ – ne visi gali pasigirti stipriais skrandžiais.

Beje, ne visi dalyviai tiesiog išgeria puslitrį alaus sėdėdami priešais kamerą. Keletas sugalvojo ir originalesnių būdų užduočiai įgyvendinti. Pavyzdžiui: keletas jaunuolių nepasikuklino alų atsidaryti ir išgerti tiesiog parduotuvėje, o tuščias skardines padėti atgal ant lentynos.

Nenuostabu, kad taip staigiai ir plačiai paplitusi mada sulaukė ir atgarsių. Iššūkio atmainos pasipylė kaip iš gausybės rago – vieni siūlo išgerti 10 kiaušinių baltymų, kiti – suvalgyti morką ir išgerti stiklinę sulčių. Vaikinas, metęs iššūkį vienu ypu išgerti 0,5 l proteinų kokteilio, susilaukė ir pašaipių komentarų – vos diena anksčiau tas pats vaikinas be jokių problemų taip pat gėrė alų, priėmęs iššūkį iš savo pažįstamo internete.

Vargu ar iššūkis per 24 valandas padaryti gerą darbą susilauktų tokio susidomėjimo, kaip šis naujas virusas.

Taip pat pasirodė iššūkio parodija, sukėlusi daug juoko žiūrovams – vaikinas siūlo per 7 sekundes perskaityti knygas apie Harį Poterį; vos per kelis akimirksnius tapti mergina; pradanginti degtukų dėžutę. Savo nuomonę apie iššūkį pareiškė ir Deividas Bendžius (tas pats, kurio video „palaikino“ pati prezidentė). Įvairiaspalvio žodyno nestokojančio vaikino vaizdo įrašas susilaukė daug dėmesio, ir, žinoma, daug skirtingų reakcijų.

Vargu ar iššūkis per 24 valandas padaryti gerą darbą susilauktų tokio susidomėjimo, kaip šis naujas virusas. Belieka džiaugtis, jog Lietuvoje nepaplito kitas žaidimas, užsienyje jau šienaujantis jaunuolių gyvybes: priėmę iššūkį jaunuoliai per trumpą laiką išgeria kuo daugiau stipraus alkoholinio gėrimo. 

Na, bet jei ir jūs gavote šį „Alaus iššūkį“, prašome – vykdykite, juk jūsų tėvai, draugai, mokytojai ir bendradarbiai tikrai vis dar žiūrės į jus „rimtai“, pamatę jūsų pačių išplatintą vaizdo medžiagą, kurioje vidury dienos maukiate alų ir riaugėjate. Skanaus!

Pavyzdys, kaip žmonės save girdo

Pavyzdys žmogaus, kuris pasisako prieš alaus maukimą ir riaugėjimą

PAPILDYTA Lietuvos aludarių gildijos prezidento Sauliaus Galadausko komentaru.

BFL nuotr./Saulius Galadauskas
BFL nuotr./Saulius Galadauskas

Ši akcija yra kvaila ir neatsakinga, kaip ir patyčios skleidžiamos socialiniuose tinkluose, tik šiuo atveju tyčiotis siūloma iš savęs.

Aludarių Gildijos nariai vienareikšmiškai pasisako prieš bet kokį skatinimą vartoti alų dideliais kiekiais ir bet kokias alaus gėrimo varžybas.

Aludarių Garbės Kodeksas neleidžia skatinti vartoti didesnio alaus kiekio.

mes savo socialinėmis reklamomis su Ričardu Berankiu, Jonu Valančiūnu ar kitais jaunimo autoritetais diegaime visai kitokius šaunumo standartus.

http://www.aludariai.lt/lt/socialine-atsakomybe/

Pagarbiai, Saulius Galadauskas

Ikrauk.lt
Temos: 2 Alus Alkoholis
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt