TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Net jei nuo Palangos paplūdimių vandens pykina, jis vis tiek nepavojingas?

Palangos centrinis paplūdimys
Skaitytojos Gabrielės nuotr. / Poilsiautojai Palangos „Mojo Lounge“ terasoje prie jūros
Šaltinis: ikrauk.lt
0
A A

Šią savaitę skaitytojų naujienų sklityje Įkrauk.lt publikavome skaitytojos Barboros skundą. Jo esmė - labai paprasta. Maudydamasi sekmadienį su šeima prie Palangos tilto, moteris sublogavo vien nuo vaizdų. Vandenyje plaukiojo neaiškios kilmės dariniai, nuo kurių ėmė pykinti ir kitą moterį.

Šią savaitę skaitytojų naujienų sklityje Įkrauk.lt publikavome skaitytojos Barboros skundą. Jo esmė – labai paprasta.

Maudydamasi sekmadienį su šeima prie Palangos tilto, moteris sublogavo vien nuo vaizdų. Vandenyje plaukiojo neaiškios kilmės dariniai, nuo kurių ėmė pykinti ir kitą moterį. Toks užterštumas pastebėtas įbridus maždaug iki juosmens.

Maudydamasi sekmadienį su šeima prie Palangos tilto, moteris sublogavo vien nuo vaizdų. Vandenyje plaukiojo neaiškios kilmės dariniai,

Įkrauk.lt redaktoriai kreipėsi pagalbos į higienistus (Klaipėdos visuomenės sveikatos centrą), bandydami išsiaiškinti, ar tikrai toks, iš pirmo žvilgsnio labai užterštas, vanduo nekelia pavojaus sveikatai ir gyvybei (nes vaikai maudydamiesi dažnai jo gurkšteli). Klaipėdos VSC atstovas Remigijus Kučiauskas informavo, kad už Palangos paplūdimių vandens kokybę atsako kurorto savivaldybės gydytojas. Kreipėmės į Palangos valdžią.

Štai tokį komentarą redakcijai atsiuntė Palangos mero patarėja Jurgita Vanagė.  

Vanduo tikrinamas kas dvi savaites

Vasaros sezono metu mikrobiologiniai ir cheminiai vandens tyrimai Palangos paplūdimiuose periodiškai atliekami kas 2 savaites. Mėginiai imami šešiose paplūdimio vietose: ties Rąžės žiotimis, Mėlynosios vėliavos paplūdimyje, Palangos miesto moterų pliaže, Palangos miesto bendrajame paplūdimyje prie tilto, Šventosios bendrajame paplūdimyje bei Šventojoje moterų paplūdimyje.

Tuo atveju, jei tyrimai neatitiktų higienos normų reikalavimų, papildomai būtų imami nauji vandens bandiniai tyrimams tuose paplūdimiuose, kuriuose būtų nustatyti pažeidimai. Procedūra būtų kartojama tol, kol vandens bandiniai atitiktų HN 92:2007 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus.

Paskutiniai vandens mėginiai buvo paimti liepos 29 dieną.

Paskutiniai vandens mėginiai buvo paimti liepos 29 dieną. Nustatyta, kad vandens kokybė atitinka Lietuvos higienos normos HN -92:2007 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus, todėl maudytis Palangos maudyklose yra saugu.

Atkreiptinas dėmesys, kad 2014 m. vasarą Palangos miesto paplūdimiuose jūros vandens tyrimų rezultatai nė karto neviršijo higienos normos reikalavimų.

Paskutiniu metu įsivyravus karštiems ir nevėjuotiems orams, jūra pradėjo intensyviai „žydėti“, o vandenyje bei krante pasirodė daug dumblių. Pasak Palangos savivaldybės ekologės Redos Kairienės, Baltijos jūroje vykstantys eutrofikacijos procesai yra natūralus gamtos reiškinys. Tai – laikinas gamtos procesas, pasikartojantis kiekvieną vasarą, kai oras ir jūros vanduo įšyla.

Paskutiniu metu įsivyravus karštiems ir nevėjuotiems orams, jūra pradėjo intensyviai „žydėti“, o vandenyje bei krante pasirodė daug dumblių.

Į gniutulus suveltų melsvadumblių išvaizda ir skleidžiamas kvapas poilsiautojams sukelia diskomfortą. Melsvadumblių žydėjimo metu žmonės dažnai neteisingai interpretuoja atsiradusius nemalonius kvapus, o pačius melsvadumblius neretai supainioja su kitokiais teršalais.

Miestą tvarkantys UAB „Palangos komunalinis ūkis“ darbuotojai nuolat valo paplūdimius, surenka bei išveža jūros išmetamus dumblius bei kerpes. Šią vasarą iš Palangos paplūdimių jau išvežta 30 tonų dumblių.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt