Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 4d. 15:59 , atnaujinta: 2014 kovo 4d. 15:59

Pagalba Euromaidanui

Palaikymo akcijos akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Palaikymo akcijos akimirka

1939 metais dalį Lietuvos buvo okupavusi Vokietija. 1939-1940 metais Sovietų Sąjunga vykdė šliaužiančią Lietuvos okupaciją. Šiandien Rusija įgyvendina lygiai tokį pat okupacijos...

1939 metais dalį Lietuvos buvo okupavusi Vokietija. 1939-1940 metais Sovietų Sąjunga vykdė šliaužiančią Lietuvos okupaciją. Šiandien Rusija įgyvendina lygiai tokį pat okupacijos scenarijų Ukrainoje.

Galima skirtingai galvoti apie Maidaną (Euromaidaną), buvusią ar esamą Ukrainos valdžią. Bet visiškai aišku viena – Rusijos karinių pajėgų įvedimas į Krymo teritoriją – visiškai neadekvatus ir priešiškas poelgis nepriklausomos valstybės atžvilgiu. Tai – Ukrainos okupacija.

Okupacija neleistina, tam būtina pasipriešinti. Vienas iš būdų padėti nepriklausomai ir laisvai Ukrainai – pagalba Euromaidanui, kuris vienija skirtingo amžiaus, pažiūrų ir įsitikinimų žmones. Juos vienija tas pats noras gyventi nepriklausomoje, laisvoje, demokratinėje Ukrainoje.

Galima įvairiai vertinti į Ukrainą ar ukrainiečius. Taikiu metu galima ginčytis, bartis, skelbti boikotą, arba palaikyti ir pritarti. Bet akivaizdu, kad Ukrainos okupacija – už gėrio ar blogio ribų. Dabar Euromaidanas – tai vienintelė organizuota bendruomenė Ukrainoje, įrodžiusi savo veiksmingumą, blaivų mąstymą, garbingumą, ištvermę ir atsakingumą. Vienintelė bendruomenė, vienijanti visus Ukrainos piliečius, kurie nori turėti nepriklausomą šalį. Vienintelė bendruomenė, kuria galima pasitikėti, kuri neatiduos okupantams savo šalies, neis į suokalbį, neišvogs lėšų.

Savo ilgu gyvavimu ir rezultatais Maidanas įrodė, kad yra gerai organizuotas ir gali protingai disponuoti resursais. Iš kitos pusės, Maidanas – tai ne vykdomoji valdžia. Jis neturi biudžeto lėšų ir kitų jėgų, išskyrus savanoriškas. Dabar Maidanas prisiėmė valdžios kontrolę ir piliečių teisių priežiūrą Ukrainoje. Iki Krymo įvykių tai buvo asmeninis ukrainiečių reikalas.

Šiuo metu Rusija okupuoja nepriklausomos valstybės teritoriją.

Vienas iš būdų „pasmaugti“ bet kurį reikalą yra finansai. Vienas iš būdų tam pasipriešinti – lėšų rinkimas.
Paaukoti pinigų siekiant nutraukti okupaciją galima per Ukrainos fondą EuromaidanSOS – euromaidansos.org.

FIZINIŲ IR JURIDINIŲ ASMENŲ PAGALBA (EURAIS)

Bank recipient: SWIFT: WUCBUA2X JSC “KREDOBANK” FOR CENTRAL BRANCH DEPARTMENT KIEV Correspondent bank: KBC Bank N.V. Brussels, Belgium SWIFT: KREDBEBB ACC.: 480-9589677-71 Recipient: Community Foundation of Irpin Region Асс. № 2600001377538 Purpose of payment: Charity help to families of dead and injured people in Ukraine (on Maydan).

Gintaras Stalauskas

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Temos: 1 Pagalba
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt