Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 14d. 13:46

Policijoje savanoriauja ir merginos

Savanoriai Policijoje
Savanoriai Policijoje

Šiandieniniam jaunimui, kuris ieško veiklos laisvu metu, įdomų ir prasmingą laiko praleidimo būdą siūlo projektas „Savanoriai – žmogaus saugumui“. Savanorystė itin sparčiai...

Šiandieniniam jaunimui, kuris ieško veiklos laisvu metu, įdomų ir prasmingą laiko praleidimo būdą siūlo projektas „Savanoriai – žmogaus saugumui“. Savanorystė itin sparčiai populiarėja jaunimo tarpe, kadangi būtent savanoraujant galima išbandyti skirtingas veiklas, įsitraukti į įvairias organizacijas. Pirmą kartą savanorius kviečia ir Lietuvos policija. Daugiau kaip 200 aktyvių savanorių jau įsijungė į veiklas, kurias siūlo policijos pareigūnai, tapę projekto mentoriais. Savanoriai gali savanoriauti bet kuriame Lietuvos policijos komisariate.

Pirmaisiais įspūdžiais apie savanorišką veiklą dalinasi Utenos miesto savanoriai. Edvinas Jančys Utenos miesto savanoris sako, kad savanorystė policijoje įsimintina patirtis: ,,Kadangi visa veikla vykdoma savanoriškai ir baigus studijas vasarą yra pakankamai daug laisvo laiko, nusprendžiau, kad būtų neprošal pasidomėti policijos vykdoma veikla užtikrinant viešąją tvarką bei iš arti pamatyti kasdieninį pareigūnų gyvenimą darbinėje aplinkoje. Nekalbant apie tai, kad susipažinau su pareigūnų darbo metodais bei specifika, supratau, kad daugelis dalykų, kuriuos anksčiau galvojau apie policijos pareigūnus, yra mitai, ir patirtis, žinios išliks visam gyvenimui“.

Kiekvienas norintis turi galimybę sudalyvauti trijų dienų mokymuose apie savanorystę, lavinti bendravimo įgūdžius bei susipažinti su komandinio darbo subtilybėmis. Tendencingai daugiausiai mokymuose dalyvauja vaikinai, bet aktyviai savanoriauti policijoje įsitraukia ir merginos.

Dvi draugės Dovilė Guobytė ir Virga Knyvaitė nusprendė kartu, kad vasaros atostogas praleis prasmingai savanoriaudamos Utenos policijos komisariate.

Dvi draugės nusprendė savanoriauti

Dvi draugės Dovilė Guobytė ir Virga Knyvaitė nusprendė kartu, kad vasaros atostogas praleis prasmingai savanoriaudamos Utenos policijos komisariate. Kaip teigia, Dovilė Guobytė: „Susipažinau su policininkų veikla, supratau, kad darbas reikalauja didelio emocinio pasiruošimo ir kantrybės. Todėl nei viena savanorystės diena nepraėjo be daugelio įspūdžių“. Draugės savanoriauti pradėjo kartu, tačiau savanorystės metu dalyvavo skirtingose veiklose, Virgai Knyvaitei didžiausią įspūdį paliko patrulių darbas: „Savanoriavimas policijoje yra labi įdomi veikla, kurios metu daug ką sužinai apie policininkų darbą bei susirandi bendraminčių draugų su kuriais gali pažvelgti į pasaulį kitomis perspektyvomis ir išbandyti save naujose situacijose bei ugdyti savo pilietiškumą.“

Projektas „Savanoriai – žmogaus saugumui“ kviečia visus norinčius įsitraukti į savanorišką veiklą policijoje. Savanoriais gali tapti jaunimas nuo 18 – 29 metų, kuris šiuo metu niekur nedirba ir nesimoko. Projektas yra iš dalies finansuojamas ES Socialinio fondo lėšų, projekto kodas VP1-2.2-ŠMM-10-V-04-003. Projektą įgyvendina VšĮ „Raidos kryptys“, Policijos departamentas prie VRM ir Policijos mokykla. Projektas bus įgyvendinamas iki 2015 m. birželio 3 d. visoje Lietuvoje. Projekto tikslas - savanoriškos jaunimo veiklos visuomenės saugumo užtikrinimo srityje organizavimas ir socializacijos bei pilietiškumo ugdymas neformaliojo švietimo pagalba.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt