Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Skaitytoja: mano senelį apgavo aferistai, prie parduotuvės išviliojo 700 Lt

Pareigūnai perspėja netikėti kiekvienu pinigų prašančiu nepažįstamuoju.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Skaitytojai perspėja netikėti kiekvienu pinigų prašančiu nepažįstamuoju.
Šaltinis: ikrauk.lt
0
A A

Prie prekybos centrų tokių kaip „Mada", „Mandarinas", „Akropolis" vyksta legalios aferistų apgaulės. Ne kartą esame girdėję apie sukčius, išviliojanjočius dideles pinigines sumas...

Savo istorija dalinkitės ikrauk@15min.lt

Skaitytoja dalijasi savo asmenine patirtimi: jos senelį prie prekybos centro apgavo sukčiai.

Prie prekybos centrų – tokių kaip „Mada", „Mandarinas", „Akropolis"  vyksta legalios aferistų apgaulės. Ne kartą esame girdėję apie sukčius, išviliojančius dideles pinigines sumas iš žmonių, o ypač iš patiklių senolių. Priėję ir prisistatę užsieniečiais sukčiai prašo jiems padėti ir paremti piniginėmis sumomis, kad galėtų grįžti į savo gimtąją šalį. Tačiau toli gražu, jie nėra tie, kuo dedasi. Dažniausiai tokia veika užsiima moterys, ne išimtis ir šis kartas. Apgaule ir įtakingu psichologiniu būdu jos įmantriai apsuka galvą ir įtikina savo bėdos tikrumu. Iš pradžių paprašo mažos pinigų sumos.

Kitas jų žingsnis – įtikinti žmogų „paaukoti" dar daugiau pinigų – mainais į rūbus, kurie kaip teigia yra firminiai, visiškai nauji. Ant kiekvieno permatomo maišelio kuriame yra po „naują" rūbą, yra surašytos kainos nuo 150 Lt iki 300 Lt.

Priėję ir prisistatę užsieniečiais sukčiai prašo jiems padėti ir paremti piniginėmis sumomis, kad galėtų grįžti į savo gimtąją šalį.

Kai kurie rūbai tikrai yra firminiai, su ženkliukais. Tačiau visi yra jau nusidėvėję. Nežinia kokiu būdu jie sugeba įtikinti senjorus visa tai nusipirkti, tačiau schema veikia idealiai.

Kitas apgavikų žingsnis - patekti į namus

Maža to, jie pasisiūlo pavėžėti iki namų, kad senjorai neapsisunkintų benešdami tiek daug naujų rūbų. Taip pat primygtinai peršasi užnešti visa tai jiems į namus.

Iš senjoro, kuriam taip „apsuko" galvą, jie sugebėjo iškaulyti 700 Lt. Kaulijimas vyko prie PC „Mada", kur apstu žmonių ir policijos pareigūnų. Nuvykus į komisariatą, pareigūnai niekuo negalėjo padėti, nes neva tai yra legalu ir jokios baudžiamos bylos negalima kelti. Neva neįmanoma peržiūrėti vaizdo  kamerų įrašų, pareiškimo parašymas nieko nepakeis. 

Kyla klausimas, kodėl šie žmonės gali prekiauti rūbais su firminiais ženkliukais, ir apskritai – kas jiems leidžia užsiimti tokia prekyba be verslo liudijimo ir leidimo platinti firminius drabužius, kurie iš tikrųjų yra pirkti skudurynuose, tačiau kainos – 200 proc. didesnės nei naujo gaminio. Ar tai neprilygsta prekiavimui lauke, kuris be patento yra draudžiamas?

Kodėl skambučių aferistai yra priskiriami prie nusikaltėlių, o štai šie prie legalių nusikaltėlių?

Kodėl skambučių aferistai yra priskiriami prie nusikaltėlių, o štai šie tampa "legaliais nusikaltėliais"? Kodėl močiutes, laikančias savo suglebusiose rankose lauko gėlytes, policijos pareigūnai sodinasi į mašinas, neva jos prekiauja be leidimo, o štai tokių aferistų nė nemato? 

Žinoma, galima sakyti pats kaltas, ir dar begalę sugalvoti pateisinimų ir šmeižto vienai ir kitai pusei. 

Saugokitės ir perspėkite visus savo mylimus senjorus, ar kaimynus, kurie nebeturi kas juos perspėtų. Neleiskime, kad nenaudėliai galėtu naudotis senjorų patiklumu. 

Nuotraukos pavadinimas
Nuotraukos pavadinimas
Nuotraukos pavadinimas
Nuotraukos pavadinimas
Nuotraukos pavadinimas
Nuotraukos pavadinimas
Nuotraukos pavadinimas
Nuotraukos pavadinimas

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt