Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Somalio piratai lietuvius puola atakuodami SMS: nepasiduokite provokacijoms!

Somalyje registruotas telefono numeris, kuriuo prašo skambinti įtartini asmenys.
Skaitytojo nuotr. / Somalyje registruotas telefono numeris, kuriuo prašo skambinti įtartini asmenys.
Šaltinis: ikrauk.lt
0
A A

IKRAUK.LT skaitytojas Andrius praneša apie naują pinigų kaulijimo (o gal sukčiavimo) būdą. Jis ir keli bičiuliai gavo trumpąsias žinutes į išmaniuosius telefonus iš numerio, registruoto Somalyje. Asmuo prašo paskambinti nurodytu numeriu. Kokie pavojai gali slypėti už tokio prašymo? Lietuvos piliečiai jau yra susidūrę su padidinto tarifo skambučiais. Atskambinę atsiųstu numeriu jie gali mėnesio pabaigoje gauti ne vieno šimto litų sąskaitą. Andrius šia žinia pasidalijo ir savo „Facebook“ profilyje.

IKRAUK.LT skaitytojas Andrius praneša apie naują pinigų kaulijimo (o gal sukčiavimo) būdą.

Patekote į panašą situaciją? Susidūrėte su sukčiais? Pasidalinkite savo istorija (nuorodos po tekstu).

Jis ir keli bičiuliai gavo trumpąsias žinutes į išmaniuosius telefonus iš numerio, registruoto Somalyje. Asmuo prašo paskambinti nurodytu numeriu.

Kokie pavojai gali slypėti už tokio prašymo? Lietuvos piliečiai jau yra susidūrę su padidinto tarifo skambučiais. Atskambinę atsiųstu numeriu jie gali mėnesio pabaigoje gauti ne vienos dešimties litų sąskaitą. Užginčyti jos – neįmanoma.

Andrius šia žinia pasidalijo ir savo „Facebook“ profilyje.

Skaitytojo nuotr. /Diskusijos apie Somalio sukčius Andriaus FB paskyroje
Skaitytojo nuotr. /Diskusijos apie Somalio sukčius Andriaus FB paskyroje
 

Kiti sukčiavimo būdai

Yra ir kitas panašus būdas: po nakties savo telefone rasite praleistą nepažįstamą skambutį keistu kodu. Jei atskambinsite, sujungimas jums kainuos mažiausiai 11 Lt.

Pasak Ryšių reguliavimo tarnybos atstovų, kone vienintelis būdas apsisaugoti nuo praradimų – neskambinti: „Jei kam nors jūsų labai reikia, pats paskambins dar kartą.“

Minėti numeriai priklauso įmonei, teikiančiai palydovinio ryšio paslaugas. Jomis dažnai naudojamasi kruiziniuose ar kitokiuose laivuose (taigi ir Somalyje).

Paprastai skambutis trunka labai trumpai, kad abonentas nespėtų atsiliepti. Dažniausiai tai daroma naktį.

Viskas iš pažiūros legalu. Apsukruoliai sudaro sutartį su ryšio operatoriumi ir gauna numerį, kuriuo skambučiai kainuoja gerokai daugiau. Tuomet pastatomas kompiuteris, automatiškai renkantis bet kokius numerius ir skambinantis.

Paprastai skambutis trunka labai trumpai, kad abonentas nespėtų atsiliepti. Dažniausiai tai daroma naktį.

Paskambinus atgal šiuo numeriu skaičiuojama pagal padidintą tarifą. Labai maža mokesčio dalis tenka Lietuvos operatoriui, teikiančiam tarptinklinio ryšio paslaugas, o likusius pinigus pasidalija palydovinio ryšio bendrovė ir skambinantys sukčiai.

Tobulėjant technologijoms vis rafinuotesnės darosi ir apgavystės. Toks pinigų išviliojimo būdas užsienyje labai populiarus, dabar jis atkeliavo ir į Lietuvą.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt