Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šviesiaplaukis berniukas Graikijos čigonės rankose kelia nerimą lietuviams

Nuotrauka platinama socialiniuose tinkluose
Nuotrauka platinama socialiniuose tinkluose
Šaltinis: ikrauk.lt
0
A A

Socialiniuose tinkluose plinta šviesiaplaukio berniuko nuotrauka. Prie jos rašoma, kad nuotrauka nufotografuota Graikijoje, elgetaujančios čigonės rankose.

Ikrauk redakcija sulaukė sunerimusios vilnietės Jūratės laiško. Moteris laiške rašo, kad ją sukrėtė pastaruoju metu per „Facebook“ tinklą platinama mažamečio berniuko nuotrauka. Šviesiaplaukis vaikas nufotografuotas čigonės rankose Graikijoje.

Kovo mėnesį su šeima Graikijoje viešėjusi Jūratė pasakojo, kad ji taip pat matė elgetaujančias čigones su vaikais. Bet tuomet nieko įtartino nepastebėjusi, mat vaikai buvo tamsiaplaukiai. Kaip sako Jūratė, istorija, perskaityta „Facebook“ tinkle, „užkabino“ ir neduoda ramybės. Skelbiame originalų tekstą:

2014 m. liepos 9 d. Nafplijo mieste (Graikija) rusų turistė Natalja Filipova pastebėjo Europietiškos (galbūt slavų kilmės) išvaizdos berniuką, kuris miegojo ant kelių pas seną skurdžią čigonę. Berniukui apytiksliai 3 metai, nelabai įdegęs, taip atrodantis lyg į Graikiją atvykęs neseniai. Jo miegas atrodė dirbtinis – manoma, kad greičiausiai dėl narkotinių medžiagų, nes į praeivių balsus nereagavo.

Pavyko tik apgaule, už pinigus padaryti berniuko nuotrauką. Parduotuvės savininkas, kuris dirbo priešais, kažką pasakė čigonei ir ji dingo. Kitą dieną čigonės toje vietoje rasti nepavyko. Miesto gyventojai pasakė, kad tokių atvejų policija nenagrinėja.

Čigonė stora, jai apie 60 metų. Miesto gyventojai taip pat paaiškino, kad berniukas „naujai atvežtas“, nes dar neįdegęs ir neliesas. Spėjama, kad jis ne graikas. Ankščiau ši čigonė su būtent su šiuo vaiku nebuvo pastebėta. Matosi, kad vaikas prižiūrėtas, greičiausiai jis pavogtas iš tėvų.

Prašome pagalbos visų, kurie neabejingi dėl šios situacijos! Prašau, persiųskite šį pranešimą. Juk šio mažylio kažkas ieško, ir gali būti, kad būtent jūsų žinutę pamatys jo tėvai.

Nafplijo miesto policijai parašytas oficialus pareiškimas. Tokie pareiškimai ir laiškai išsiųsti Graikijos ombudsmenui, Graikojos labdaros organizacijai „Vaiko šypsena“, kai kuriems tarptautinėms dingusių vaikų paieškos organizacijoms.

Deja, be įsikišimo į šią situaciją, vaiko likimas bus nežinomas. Apskritai kalbant, berniukas praktiškai neturi šansų jeigu jo niekas neieško, per tam tikrą laiką jis mirs nuo morfijaus perdozavimo ar kažko panašaus. Graikijoje, kaip apskritai visame pasaulyje, tokie vaikai niekam nereikalingi!

Labai svarbu, kad šį pranešimą pamatytų kaip įmanoma daugiau žmonių, ypač Europoje. Padėkime išgelbėti vaiko gyvybę!

Graikijoje savi įstatymai. Pagal gautą informaciją iš graikiškos visuomeninės organizacijos „Vaiko šypsena“, kuri užsiima vaikų teisių gynimo klausimais, jie negali pradėti vaiko paieškos, nes pagal įstatymą jiems reikia iš pradžių gauti skambutį iš policijos. O paskambinus į policiją, jie prašo informacijos apie vietą, kur vaiką matė „dabar“, o ne prieš 1-3 dienas. Prašau visų, kas šiuo metu ilsisi Graikijoje, arba gyvena ten, jeigu pamatysite šį vaiką, paskambinkit bet kuriuo iš žemiau nurodytų telefonų:

1056 – „Karšta linija“ ( iš bet kurio vietinio numerio) 
2741032628 – „Vaiko šypsena“, Korinso padalinys
116-000 – ekstrinė tarnyba

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Komentarai
Temos Graikija
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt