Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2013 03 22

Vilniaus kooperacijos kolegija: „Dėmesio technologiniams mokslams turėtų daugėti“

Nors Lietuvoje pagal stojančiųjų į aukštąsias mokyklas skaičių vis dar populiariausi socialiniai mokslai, tačiau pasaulio žiniasklaidoje vis dažniau pasirodo informacija, kad...

Nors Lietuvoje pagal stojančiųjų į aukštąsias mokyklas skaičių vis dar populiariausi socialiniai mokslai, tačiau pasaulio žiniasklaidoje vis dažniau pasirodo informacija, kad tarp perspektyviausių ateities profesijų – technologiniai ir gamtos mokslai. Šios srities studijas pasirinkę studentai ateityje lengviau susiras darbą.

Mūsų šalyje taip pat pradėtas skirti dėmesys technologinių mokslų populiarinimui. Tarp penkių unikaliomis pripažintų studijų programų (jas parengė nevalstybinės aukštosios mokyklos), kurioms gali būti skirtas valstybės finansavimas, buvo ir technologinių mokslų programa – Informacinių sistemų diegimo ir priežiūros programa, kurią parengė Vilniaus kooperacijos kolegija. 

Šios kolegijos direktoriaus pavaduotoja studijoms Rita Vipartienė teigia, kad tai bus pirmoji studijų programa Lietuvoje kuri parengs specialistą, gerai išmanantį šiuolaikines informacines sistemas ir programas skirtas verslui. „Džiugu, kad valdžia atkreipė dėmesį į technologinių mokslų programą. Atsižvelgiant į pasaulines tendencijas, dėmesio šiems mokslams turėtų daugėti. Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad ši mūsų studijų programa yra labai panaši į kitas. Tačiau jos unikalumas slypi tame, kad mūsų šalyje dar nei viena aukštoji mokykla nerengia žmonių, kurie mokėtų diegti, prižiūrėti darbo užmokesčio, buhalterines, personalo ir ryšių su klientais programas. Šie specialistai yra vadinami diegėjais ir konsultantais. Jie nebus programuotojai, nekurs pačių programų, tačiau turės ir programavimo, ir įmonės veiklos, ir marketingo, bendravimo su klientais ne tik žinių, bet ir įgūdžių“, – sakė R. Vipartienė.

Studijas baigę studijas ir norėdami dirbti pagal specialybę turės tris pasirinkimo galimybes: prisidėti prie programas verslui kuriančių ir platinančių kompanijų, dirbti verslo įmonėse, kurios naudoja įvairias programas arba steigti savo įmones ir tapti vienos ar kelių kompiuterinių programų atstovu.

Be profesinio šios specialybės unikalumo, dar vienas išskirtinis bruožas yra tas, kad šios specialybės absolventai turės galimybę gauti dvigubą bakalauro laipsnį. Norėdami dar labiau pagilinti savo vadybines žinias Informacinių sistemų diegimo ir priežiūros absolventai galės pasirinkti dar pusės metų vadybos studijas ir gauti dvigubą Informatikos inžinerijos ir vadybos profesinio bakalauro kvalifikacinį laipsnį. Pasak R. Vipartienės, Lietuvoje specialybių, kurios suteiktų dvigubą bakalauro laipsnį, nėra daug.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Užsisakykite 15min naujienlaiškius