Dabar populiaru
Publikuota: 2015 liepos 5d. 17:41

Virš Lietuvos ratus sukantys JAV sraigtasparniai privertė sunerimti gyventojus

Sraigtasparniai
15min.lt skaitytojo nuotr. / Sraigtasparniai

Sekmadienį Utenos, Panevėžio, Šiaulių, Kauno ir Alytaus padangėje ratus sukantys sraigtasparniai privertė sunerimti gyventojus. Dėl to į 15min.lt redakciją kreipėsi skaitytojai klausdami, kas vyksta. Vieni iš tiesiog klausė, ar tai nėra puolimas. Visgi nerimauti pagrindo nėra.

Kaip nurodo Krašto apsaugos ministerija, su kariniais transporto sraigtasparniais UH-60 „Black Hawk“ 4-osios JAV pėstininkų divizijos kariai sekmadienį atlieka mokomuosius skrydžius.

Į Lietuvą apie 80 JAV sausumos pajėgų 4-osios pėstininkų divizijos vadovavimo elemento karių atvyko liepos 1 dieną. Iki liepos 8 d. jie dalyvaus treniruotėse Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre Nemenčinėje, kartu su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų kariais vyks į pratybas įvairiuose Lietuvos regionuose, kur susipažins su Lietuvos regiono specifika ir geografiniais ypatumais.

4-osios pėstininkų divizijos štabas yra nuolat dislokuotas Jungtinėse Amerikos Valstijose, o Vokietijoje dislokuotas šios divizijos vadovavimo elementas yra atsakingas už JAV sausumos pajėgų operacijos „Atlanto ryžtas“ (angl. „Operation Atlantic Resolve“) Baltijos šalyse, Lenkijoje, Bulgarijoje ir Rumunijoje.

2014 m. pavasarį po agresyvių Rusijos veiksmų Ukrainoje pradėjusios operaciją „Atlanto ryžtas“ JAV rodo savo įsipareigojimą NATO sąjungininkams užtikrinant saugumą ir plėtodama sąjungininkų bendrų veiksmų suderinamumą per įvairias pratybas ir mokymus taip prisideda įgyvendinant NATO sutartas atgrasymo priemones.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

10:09
09:00

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt