2012 10 23

Antrajame „Sekmadienio krepšinio lygos“ ture gerino rekordus

Spalio dvidešimt pirmąją įvyko dar 10 „Sekmadienio krepšinio lygos“ rungtynių. Į varžybas šį sekmadienį įsitraukė „C“ grupės komandos, buvo gerinami lygos rekordai, stipresni „...
Nuotraukos pavadinimas

Spalio dvidešimt pirmąją įvyko dar 10 „Sekmadienio krepšinio lygos“ rungtynių. Į varžybas šį sekmadienį įsitraukė „C“ grupės komandos, buvo gerinami lygos rekordai, stipresni „talžė“ silpnuosius, o svarbiausioje šio turo dvikovoje (rungėsi praėjusių metų finalininkai) pergalę rezultatu 64- 54 šventė čempionų titulą ginanti „BC Dugno– VPS Solidarumas“ komanda.

„Muscleshop.lt“ siunčia žinutę stipriausioms lygos komandoms

Tomo Gako ir Vytauto Riabovo vadovaujama komanda pakeitė rėmėją tuo pačiu ir pavadinimą. Ekipa „Acuros“ vardą iškeitė į„Muscleshop.lt“ ir su trenksmu pradėjo trečią sezoną „Sekmadienio krepšinio lygoje“. Galingai rungtynes pradėjusi komanda rekordiniu 126 taškų skirtumu nuo kelio „nušlavė“ „BC Šnipiškes“ rezultatu 157- 31.

Jau pirmosiose antrojo turo dienos rungtynėse ši komanda sugebėjo pagerinti ne vieną rekordą. Nuo šio „Muscleshop.lt“ komandai priklausys didžiausiu skirtumu laimėtų rungtynių lygos rekordas (126 taškai), daugiausiai pelnytų taškų per vienerias rungtynes ir vieną kėlinį rekordas (157/ 51 taškai), didžiausio perimtų kamuolių skaičiaus rekordas (43 kamuoliai). 2010- 2011 m. sezono lygos nugalėtojai šiose rungtynėse varžovų krepšį atakavo rekordiškai taikliai nuo baudos metimų ir dvitaškių metimų atžymų (89,29%/ 87,50%). Komandos puolėjas Linas Vikauskas nuo šiol yra 16/16 dvitaškių vieneriose rungtynėse pataikęs žaidėjas.

Jau pirmas rungtynių kėlinys parodė, kad „BC Šnipiškėms“ šios varžybos virs tikru pragaru. Kibi gynyba, įspūdingi dėjimai ir „Muscleshop.lt“ jau priekyje rezultatu 32- 7. Antrajame kėlinyje aikštėje pasirodžius antrajam varžovų penketui „BC Šnipiškėms“ vis vien nesisekė geriau žaisti. Antrasis kėlinys pralaimėtas rezultatu 34- 5. Beje, pirmaujanti komanda vis labiau artėjo prie lygos rekordų. Antrojoje šių rungtynių dalyje scenarijus buvo analogiškas ir „BC Šnipiškėms“ teko patirti tikrai nemalonų pažeminimą. Pralaimėjusi ekipa šiose rungtynėse suklydo 61 kartą. Tai daugeliui dar nematyti skaičiai. Šis „Muscleshop.lt“ pasirodymas tikrai neturėtų nuvilti komandą aplankiusio naujojo rėmėjo Vytauto Medinecko. Jo dėka šį sezoną ekipa pasirengusi padaryti tai, ko dar niekam nėra pavykę,- laimėti „Sekmadienio krepšinio lyga“ antrą sykį.

Nugalėtojų gretose 39 taškus pelnė Algirdas Palaima. Jo sąskaitoje ir šio sezono naudingumo balų rekordas (50 naudingumo balų). Šis puolėjas tapo turo laureatu ir galės džiaugtis „Labas nuotykių parko“ bei „Druskininkų vandens parko“ dovanų kuponais. Visa „Muscleshop.lt“ komanda laimi apsilankymą „KN Biliardo klube“. Be Algirdo Palaimos, komandoje pasižymėjo Linas Vitkauskas pelnęs 33 taškai (40 naudingumo balų), Martynas Vaitiekus surinkęs 22 taškus (10/ 10 baudos metimai) bei  Rokas Ramanauskas įmetęs 15 taškų ir  Lukas Bankieta pridėjęs  dar 13 taškų. Tomas Narkun ir Linas Valatkevičius atitinkamai pelnė po 11 ir 10 taškų. Andrius Liachovičius šiose rungtynėse perėmė 9 kamuolius, o po priverstinės pertraukos į „SKL“ grįžęs Gintaras Plytnikas atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir buvo gana naudingas savo ekipai (17 naudingumo balai). „BC Šnipiškių“ gretose 12 taškų surinko Jovaldas Palikša (4/ 9 tritaškiai).

Lygos senbuviai „Broliai Šaunuoliai“ ir „Visad Gatavs“ sulaukė debiutantų pasipriešinimo

Rungtynės, kuriose rungėsi „Broliai Šanuoliai“ – „BC Čionarik“ 51-42 (Aurimas Kleveckas 15 tšk., 13ak., Liudas Zabukas 10 tšk./ Marius Sedziniauskas 16 tšk., 11ak., Simas Kairys 12 tšk.) bei „Visad Gatavs“– „KK Perkūnas“ 58- 42 (Tadas Grinius 19 tšk., Aurimas Danilevičius 13 tšk./ Adomas Gricius 12 tšk., 11ak.), vyko pagal analogišką scenarijų. Lygos senbuviai nuo pat pirmųjų rungtynių minučių įgijo minimalią žaidybinę persvarą. Jie atlaikė gana aktyvų naujų komandų pasipriešinimą ir nors ir ne lengvai, bet sugebėjo laimėti. „Visad Gatavs“ ir „Brolių Šaunuolių“ kolektyvai drauge rungtyniauja jau ne pirmus metus, tačiau tas netapo privalumu. Naujokai komandiniu susižaidimu bei kovingumu nenusileido senbuviams, o senų mėgėjų krepšinio vilkų pergales lėmė truputį agresyvesnė kova dėl atšokusių kamuolių.

Rungtynės, kuriose intriga truko vos vieną kėlinį

„BC Elitaz“– „Venipka– Barada“ 53– 97 (Paulius Paškauskas ir Viktoras Asačiovas po 18 tšk., Tomas Malimenkovas 13 tšk., Gytis Brazauskas 12 tšk., Andrius Šabanas 10 tšk., 13ak./ Mantas Linkevičius 18 tšk., Dainius Tendzegolskis 11 tšk.).

Šiose rungtynėse lygos debiutantams „BC Elitaz“ parako kovoti su atsinaujinusia „Venipak– Barada“ ekipa užteko vos vienam kėliniui. Įsibėgėjus vienų iš lygos favoritų aukštaūgiams varžovai aikštelėje dažniausiai buvo panašūs tik  į po boulingo  takėlį „taškomus“ kėglius. Visgi pirmajame kėlinyje buvo matyti, kad jauna „BC Elitaz“ komanda supranta, kad krepšinis komandinis žaidimas ir ateityje turėtų tobulėti.

„Peace II“– „Tores“ 47– 74 (Jevgenij Korvel po 14 tšk., Tomas Narkevič 11 tšk./ Nikolajus Majevskis 21 tšk., 11ak., Franek Subatovič 14 tšk., Viktoras Azarkovas 12 tšk., Erikas Augūnas 10 tšk.).

Praėjusio sezono „SKL paguodos turnyro“ dalyvių dvikovoje „Peace II“ nesugebėjo pasipriešinti „Tores“ ekipai. Nugalėtojų komandoje rungtyniavęs  naujokas Nikolajus Majevskis be vargo triuškino priešininkus. Be to, ir visa ekipa žaidė kur kas veržliau nei susitikimo autsaideriai „Peace II“ . Visgi antrojoje rungtynių dalyje lyderiai „Tores“ atsipalaidavo ir „Peace II“ sugebėjo sumažinti.

„O.P.A“– „ChF“ 35– 71 (Artūras Pukys14 tšk., 16ak., Paulius Bodindorfas13 tšk./ Vaidas Petrulionis 19 tšk., Redas Dulinskas 11 tšk., Jurgis Šileikis ir Eimantas Žitkus po 10 tšk.).

Lygos debiutantus jau pirmosiomis rungtynių minutėmis trimis taikliais metimais pasveikino praėjusio lygos sezono snaiperis Vaidas Petrulionis. Jo komanda nuo pat rungtynių pradžios ėmė rodyti iniciatyvą ir pasiuntė varžovams žinutę, kad jau nuo pat pirmųjų susitikimų „Sekmadienio krepšinio lygoje“ jų lauks pajėgių priešininkų antpuoliai. Šiose rungtynėse naujokų negelbėjo ir puikus pirmojo sezono „SKL“ čempiono bei naudingiausio žaidėjo Artūro Pukio žaidimas. Nors pats aukštaūgis taip pat nesnaudė ir įgijo nemažai patirties, pakartoti kažką panašaus, ką jis su „Asf“ komanda padarė 2008 metais, bus labai sunku.

„TG Sokol“– „Tritaškis.lt“ 55– 27 (Algimantas Bružas 15 tšk./  Edgar Vrublevski 13 tšk., Valdemar Smilgin 10 tšk.)

Antrą pergalę šį sezoną iškovojo Eiškiškių miestelio „TG Sokol“ ekipa. Pergalę šventusi komanda po blankaus pirmojo kėlinio likusiuose trijuose sugebėjo atsitiesti ir puikia gynyba visiškai sugniuždyti lygos debiutantus „Tritaškis.lt“ ekipą. Stebint naujokų žaidimą matyti, kad vos keli krepšininkai turi šiokios tokios patirties. Likusiems dar trūksta įgūdžių bei drąsos.

„BC Jad“– „Negeri“ 32 – 72 (Karolis Vasilevičius 16 tšk. / Gediminas Mateika 20 tšk., Giedrius Kvakšys 18 tšk. Jonas Norvaišas 13 tšk.,)

Antrą nesėkmę iš eilės patyrė dar vieni lygos debiutantai „BC Jad“. Pirmasis kėlinys, kurį ekipa pralaimėjo 8- 12, nieko blogo nežadėjo linksmai nusiteikusiai naujokų kompanijai. Visgi kibi ir patikima varžovų gynyba antrajame kėlinyje leido „Negeriems“ laimėti ketvirtį 17- 1 bei išspręsti rungtynių baigtį jau pirmojoje jų dalyje.

„Rajono“ ekipos vaikinams patinka atkaklios dvikovos

„BC Kibirai“– „Rajonas“ 44– 43 (Karolis Levarauskas ir Rapolas Sausaitis po 13 tšk./ Andrius Juknevičius 14 tšk.)

Sekmadienio vakare susitiko „BC Kibirų“ ir „Rajono“ komandos. Po labai atkaklios ir permainingos kovos šį kartą Fortūna nusišypsojo „BC Kibirams“. Nuo pat pirmosios rungtynių minutės aikštelėje prasidėjo įtempta kova. Abi komandos rungtynėms buvo nusiteikusios rimtai. Pirmąją kėlinuko dalį komandos sužaidė beveik lygiai. Antroje kėlinuko dalyje „Rajono“ komandai, į priekį vedamai Andriaus Juknevičiaus, pavyko šiek tiek išsiveržti į priekį ir kėlinuką pabaigti turint trapią 2 taškų persvarą (14- 12). Vėliau rungtynių iniciatyvą į savo rankas perėmė „BC Kibirai“, kurių gretose įsismarkavo Rapolas Sausaitis. Šis po metų pertraukos į komandą grįžęs vidurio puolėjas varžovams darė daug žalos po abiem krepšiais. „BC Kibirams“ nutolus solidžiu 13 taškų skirtumu, „Rajonas“ nenuleido rankų ir kantriai stengdamiesi patobulinti gynybą atsitiesė. Rungtynių pabaigoje pirmaujanti komanda keitėsi net tris kartus. Pirmojo turo metu pergalę šventę lygos naujokai „Rajonas“ turėjo galimybę iš balos išlipti sausi ir šiose rungtynėse, tačiau kelis svarbius metimus susitikimo pabaigoje pataikęs ekipos lyderis Andrius Juknevičius rezultatyviai nesugebėjo užbaigti paskutinės atakos.

Praėjusio sezono finalininkų dvikovoje pergalę šventė buvę čempionai

„BC Dugnas– VPS Solidarumas“– „KKSK Reaktorius“ 64– 54 (Lukas Baškys 19 tšk., Vladimiras Popovas 10 tšk./ Laurynas Žilinskas 10 tšk.)

Daugiausiai susidomėjimo šio turo metu sulaukė 18val. įvykusi dvikova tarp 2011/ 2012 metų „Sekmadienio krepšinio lygos“ čempionų „BC Dugno– VPS Solidarumas“ bei vicečempionų „KKSK Reaktoriaus“. Kai susitinka dvi aukšto meistriškumo komandos, visada galima tikėtis įdomios dvikovos. Šiose rungtynėse nebuvo naudingiausio praėjusio sezono finalų žaidėjo Mariaus Meilūno, tačiau tai nesutrukdė „BC Dugnui– VPS Solidarumui“ sėkmingai pradėti šios svarbios turnyrine prasme dvikovos. Po pirmųjų keturių kėlinio minučių į priekį šovė Luko Baškio ir Vladmiro Popovo vedami „dugniečiai“, kurių žaidimui patikimai vadovavo unikalus įžaidėjas Tomas Steikūnas. Nors „KKSK Reaktoriaus“ krepšininkai pamatę švieslentėje skaičius 13- 2 truputį atsigavo, tačiau kėlinį solidžiai sužaidę čempionai laimėjo rezultatu 21- 9. Antrajį kėlinį „KKSK Reaktorius“ ekipos žaidėjai pradėjo aktyviau gindamiesi. Varžovams ėmė nesisekti, tačiau ženkliai sumažinti skirtumo savo naudai nepavyko. Trečiasis kėlinys klostėsi panašiai kaip ir antrasis, o „KKSK Reaktorius“ varžovų persvarą prieš paskutinį ketvirtį sumažino iki 8 taškų. Ketvirtajame kėlinyje abi ekipos pamiršo apie gynybą ir visą dėmesį skyrė puolimui, tačiau „BC Dugno“ pirmajame kėlinyje įgytas skirtumas aidint finaliniam švilpukui beveik nepasikeitė. Rungtynių didvyriu galima vadinti Paulių Majauską. Šis krepšininkas pakilęs nuo atsarginių žaidėjų suolelio varžovų krepšį atakavo be klaidų. Puolėjas pataikė 1/ 1 dvitaškį ir 2/ 2 tritaškius. Visi trys jo metimai buvo lemtingi ir į krepšį įkrito būtent tada, kada labiausiai to reikėjo.

Kitas jau trečias „Sekmadienio krepšinio lygos“ turas įvyks 2012- 10- 27 dieną (šeštadienį).