2011 02 03

Kauno „Žalgiriui“ nepavyko pranokti Turkijos čempionų

Žūtbūtinėje kovoje dėl pergalės Kauno „Žalgiris“ Stambule pralaimėjo vietos komandai „Fenerbahce Ulker“ rezultatu 80:72.
Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt nuotrauka / Įkrauk.lt reporterio nuotrauka

Žūtbūtinėje kovoje dėl pergalės Kauno „Žalgiris“ Stambule pralaimėjo vietos komandai Fenerbahce Ulker“ rezultatu 80:72 (22:19); (19:22); (17:13); (22:18). Laikinosios sostinės ekipai liko tik teoriniai šansai pakliūti į kitą etapą.

Mačą tiksliu tolimu metimu pradėjo Kauno „Žalgirio“ kapitonas – Paulius Jankūnas. Pirmąjį ketvirtį kauniečiai pradėjo itin sėkmingai ir buvo susikrovę dviženklę persvarą (15:5), tačiau po taiklių Šarūno Jasikevičiaus, Marko Tomasas ir Mirsado Turčano tritaškių, turkai sumažino skirtumą ir be jokio atsako laimėjo atkarpą 15:0. Paskutinę sekundę galimybę turėjęs išlyginti rezultatą Tomas Delininkaitis prametė tolimąjį metimą ir taip leido turkams laimėti pirmąjį kėlinį (19:22) .

Antrojo kėlinio pradžia prasidėjo taikliu M.Turčano dvitaškiu su pražanga. Po to sekė taiklus O.Onano tritaškis (27:22), tačiau žalgiriečiai neleido pabėgti šeimininkams ir po P.Jankūno dvitaškio, kurį laiką žaidimas buvo išsilyginęs. Antroje kėlinio pusėje iniciatyvos pradėjo imtis Marcusas Brownas, po kurio taiklaus tritaškio metimo rezultatas tapo lygus (31:31). Į aikštę išėjęs Roko Leni Ukičius pataikė du dvitaškius iš eilės, o D.Collinsas, išprovokavęs varžovo pražangą, skirtumą sumažino iki minimalaus (37:36). Toliau sekė Š.Jasikevičiaus dvitaškis, o kėlinio pabaigoje tikslų tolimą metimą pataikė D.Collinsas. Į ilgąją pertrauką krepšininkai išėjo esant rezultatui 41:41.

Antroji mačo dalis prasidėjo O.Savaso ir P.Jankūno taikliomis atakomis. Po to progą gavo pasižymėti M.Tomasas, kuris pataikė tolimąjį metimą (46:43). P.Jankūnas taip pat gavo galimybę nubausti varžovus ir laisvas pataikė iš toli. Kurį laiką komandoms nepavyko pasižymėti. Po taiklių D.Collinso baudos metimų, „Žalgiris“ vienu tašku įsiveržė į priekį (49:48). Turkų komanda toliau taškus rinko nuo baudos metimo linijos, o po taiklaus R.L.Ukičiaus tritaškio, „Ulker“ įsiveržė į priekį ir sėkmingai užbaigė trečiąjį kėlinį (58:54).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje sekė kauniečių spurtas 5:0. Po įspūdingo komandos draugo perdavimo T.Watsonas realizavo dvitaškį ir sumažino skirtumą iki dviejų taškų (65:63). Po to sekė negailestingi M.Turčano ir M.Tomasas tritaškiai. Šeimininkai skirtumą padidino iki dešimties taškų (79:69) ir atitrūkę nuo varžovų išlaikė savo skirtumą iki rungtynių galo. „Fenerbahce Ulker“ įveikė Kauno „Žalgirį“  80:72.

Kauno „Žalgiris“ šiose rungtynėse turėjo apseiti be Mindaugo Kuzminsko ir Manto Kalniečio pagalbos. Pastarasis skrido į Turkiją, tačiau užklupus ligai komandai padėti negalėjo. Prieš varžybas paslaptis gaubė ir Bobano Marjanovičiaus likimą, bet serbas aikštelėje rungtyniavo.

Pralaimėjimas turkų klubui ypač sukomplikavo kauniečių galimybes patekti į kitą etapą. Teoriniai šansai patekti yra, bet žalgiriečiams teks laimėti visas trejas rungtynes.

„Fenerbahce Ulker: Ogusas Savasas (7/9 dvit.) ir Marko Tomasas (4/6 trit.) po 15, Emiras Preldzičius ir Miriadas Turkčanas (14 atk. kam.) po 13, Roko Leni Ukičius 12, Šarūnas Jasikevičius 7, Oguzas Savasas 5... D.Lavrinovičius (7 atk. kam.) nepasižymėjo.

„Žalgiris: DeJuanas Collinsas ir Paulius Jankūnas (6 atk. kam.) po 14, Aleksanderas Čapinas (4/5 dvit.) 12, Tomas Delninkaitis (1/5 trit.) 10, Marcusas Brownas (2/2 trit.) ir Martynas Pocius po 6, Bobanas Marjanovičius ir Travisas Watsonas (6 atk. kam.) po 4, Tadas Klimavičius (0/4 trit.) 2, Artūras Milaknis nepasižymėjo, Omaras Samhanas nežaidė.