2011 01 11

Liūdnas savaitgalis „Centaurui“

Elektrėnų krepšinio klubas „Centauras“ pabaigė pirmąjį RKL etapą trejomis rungtynėmis namuose.
Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt nuotrauka / Įkrauk.lt reporterio nuotrauka

Elektrėnų krepšinio klubas „Centauras“ pabaigė pirmąjį RKL etapą trejomis rungtynėmis namuose. Šį kartą „Centaurui“ pergalės iškovoti nepavyko. Pirmose nieko nelemiančiose rungtynėse buvo pralaimėta Lietuvos kurčiųjų rinktinei, antrose ir trečiose Kupiškio „SC Dailista“ ir RKL čempionams Molėtų „Ežerūnui kariui“.

Pirmasis mačas įvyko penktadienį, šios rungtynės nieko nelėmė ir tuo puikiai pasinaudojo svečiai – Lietuvos kurčiųjų rinktinė, kuri pasinaudodama minkšta šeimininkų gynyba po pirmojo kėlinio pirmavo 12:21. Antrasis kėlinys vyko apylygiai, nei vienai komandai nepavyko atitrūkti 33:42. Trečiajame ketvirtyje šeimininkai bandė remtis tritaškiais, kurie nelabai krito, tuo pasinaudoję svečiai rezgė greitas atakas ir padidino savo persvarą iki 18 taškų 48:66. Ketvirto ketvirčio pradžioje svečių persvara išaugo virš 20 taškų, tačiau tada šeimininkai suprato, kad juokauti neverta ir suaktyvinę gynybą bei sėkmingai puldami varžovų krepšį sugebėjo varžovus prisivyti, tačiau rungtynių pabaigą sėkmingiau sužaidę svečiai iš Elektrėnų išsivežė netikėtą pergalę 79:83.

„Centauras“: Algirdas Rakšnys 18, Mantas Radvilas 15, Rytis Vičkačka 12.

„Lietuvos kurčiųjų rinktinė“: Robertas Puzinas 23, Justinas Navickas ir Martynas Vainius po 17.

Šeštadienį į Elektrėnus atvyko Kupiškio „SC Dailista“. Šios rungtynės buvo svarbios, nes pergalė garantuotų ramesnį gyvenimą kitame etape. Pirmasis kėlinys, kaip ir visos varžybos pasižymėjo geru puolimu, po pirmojo ketvirčio svečiai pirmavo 24:28. Antrasis kėlinukas pasižymėjo ginčais su arbitrais, ypatingai, iš „Centauro“ pusės. Po antrojo kėlinuko priekyje buvo šeimininkai 53:50. Trečiajame kėlinyje svečiai iš Kupiškio pademonstravo, kodėl Vidurio regione jie yra antroje vietoje. Suaktyvinę gynybą ir „Centaurui“ leidę įmesti tik 14 taškų išsiveržė į priekį 67:77. Ketvirtajame ketvirtyje raginami savų aistruolių sukaupė paskutines jėgas ir kibo į atlapus svečiams bei sugebėjo juos prisivyti, tačiau rungtynių pabaigoje prametė labai svarbias baudas (baudų taiklumas vos 60 proc.). Tuo tarpu svečių rankos nesudrebėjo (86 proc.) ir rezultatyvias rungtynės pralaimėjo 100:105.

„Centauras“: Matas Niparavičius 31, Mantas Radvilas 24, Laimonas Rasalas 13, Mykolas Jasaitis 12.

Kupiškio „SC Dailista“: Rimantas Lukoševičius 28, Mindaugas Sandonavičius 27, Deividas Milaknis 19.

Sekmadienį „Centauro“ laukė rimtas išbandymas su RKL čempionais ir šių metų favoritais Molėtų „Ežerūnu kariu“. Tai buvo trečios varžybos paeiliui ir tai ryškiai atsispindėjo „Centauro“ žaidime. Komanda nuolat vėlavo gindamasi, tuo tarpu svečiai gynėsi puikiai, ypač, pirmąją rungtynių dalį. Tai atsispindėjo ir rezultate, kuris skelbė triuškinančia svečių pergalę.