Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Mirono keliu“ dviračiais riedėjo per 100 gimnazijos mokinių

Žygio kolonos priešakyje- gimnazijos direktorius A. Jakimavičius
Žygio kolonos priešakyje- gimnazijos direktorius A. Jakimavičius
Šaltinis: 15min
0
A A

„Mirono keliu" - gyvos istorijos keliu -  važiuosime  išdidūs ir susiklausę. Ankstų vakar dienos rytą į Daugų Vlado Mirono gimnazijos stadioną su dviračiais rinkosi tie, kurie...

„Mirono keliu" - gyvos istorijos keliu -  važiuosime  išdidūs ir susiklausę. Ankstų vakar dienos rytą į Daugų Vlado Mirono gimnazijos stadioną su dviračiais rinkosi tie, kurie norėjo išbandyti savo jėgas, pasisemti energijos, ryžto, praskaidrinti kasdienybę, pabendrauti ar susidraugauti. Gimnazijos direktorius Almantas Jakimavičius pasveikino visus, kurie išdrįso priimti iššūkį. Pasidžiaugė, kad ir prieš dvejus metus ir dabar entuziastų nesumažėjo ir pažadėjo, kad toks žygis bus kasmetinis. Po saugaus elgesio instruktažo, lydimi  Alytaus VPK Daugų policijos nuovados ekipažų, pajudėjome tikslo link.  Visų  laukė nemažas išbandymas - daugiau nei dešimties kilometrų kelionė iki Mirono koplyčios, o pasiekus ją , pailsėjus, toks pats atstumas atgal.

Bendros idėjos suartina

Žygis dviračiais - tai jau antroji Daugų Vlado Mirono gimnazijos kelionė į Bukaučiškes.  Reikia pridurti, kad tokios kelionės labai suartina, mokiniai visai kitose situacijoje pamato savo mokytojus, mokytojai - mokinius. Smagu, kai, minant dviračio pedalus, išgirsti komplimentą ar klausimą, „Kaip, ar nepavargot?". Kai visą kelią lydi pakili nuotaika, gražus bendravimas ir bendras tikslas - visiems drauge  nuvažiuoti į Bukaučiškes, pabūti,  pajusti Mirono dvasią  ir  sėkmingai sugrįžti atgal.

Kodėl mums reikia tokių kelionių? Į šį klausimą prieš išvykstant atsakė gimnazijos direktorius Almantas Jakimavičius. „Pirma - mes esame Daugų Vlado Mirono vardo gimnazija. Turime pateisinti savo gimnazijos vardą ne tik skambiais žodžiais, bet ir darbais. Neabejoju, kad tarp išsiruošusių į kelionę bus ir tokių, kurie esate nebuvę ir nematę koplyčios. Antra - šiandien turizmo diena, mūsų gimnazijoje - Sveikatingumo diena. Ir trečia - bendros idėjos suartina, smagu keliauti ir jausti bendrumą, gerą nuotaiką ir matyti  besišypsančius".

Kelionė ėjosi kaip iš pypkės, šįkart negedo dviračiai, neprireikė medikų pagalbos, todėl po geros valandos pasiekėme Mirono koplyčią.

Už idėjos palaikymą - gražuolė taurė

Kai šiek tiek keliautojai pailsėjo, apsižvalgė, kūno kultūros mokytojai Algis Cincilevičius  ir Marina Juonienė pakvietė pačius ištvermingiausius išbandyti jėgas - kuo greičiau užminti dviračiais į labai statų  kalną. Norinčiųjų atsirado ir prasidėjo kova. Greičiausiai į statų kalną užmynė gimnazijos prezidentė Indrė Ožalinskaitė (IIIag kl.) ir Alanas Truncė (7ag kl.). Į lobio paieškas įsitraukė patys aktyviausi dalyviai. Tačiau jį, paslėptą koplyčios teritorijoje, greičiausiai surado Rapolas Puzonas (7ag kl.). Prieš išvykstant į namus, gimnazijos direktorius Almantas Jakimavičius apdovanojo tiek jauniausią, tiek vyriausią žygio dalyvę. Atsitiktinumas, bet jomis tapo dešimtmetė  Austėja Ivanauskaitė (5ag kl.) ir jos močiutė anglų, prancūzų kalbos mokytoja, abiturientų auklėtoja Marytė Ivanauskienė. Naujovė: pereinamoji šio žygio taurė  buvo įteikta 6ag kl. gimnazistams ir jų auklėtojai Liucijai Karašauskienei.  „Taurė įteikiama ne už greitumą, juk čia ne varžybos, o už dalyvavimą. Žygyje dalyvauja net 21 šios klasės mokinys. Išeikite, pasirodykite, norime suskaičiuoti, ar iš tiesų jūsų tiek daug",- sakė gimnazijos direktorius. Kelionėje dalyvavo 95 dviratininkai.

Atminimo „Mirono kelias" ženkliukais buvo apdovanoti ir Daugų  policijos nuovados pareigūnai. Gimnazijos bendruomenė  už komfortišką važiavimą,  drausmę, saugumą visos kelionės metu jiems nuoširdžiai  dėkoja.

Sutiktuvės gimnazijoje

Žygio dalyviai liko sužavėti ir dar labiau pakylėti, kai juos  sugrįžtančius pasitiko toks didelis būrys draugų, mokytojų, tėvų. Jausmas nepakartojamas. Smagu pabūti gamtoje, išgyventi bendrumo jausmą, dar smagiau, kai šalia tiek daug bendraminčių. Bet visų smagiausia, kad tiek rudenį, tiek pavasarį „Mirono keliu" - gyvos istorijos keliu - žengiame išdidūs ir susiklausę.

Mokytoja Gitana Ivanauskienė

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt