2012 01 11

NBA dienos apžvalga: sausio 10-oji (nuotraukos, video)

Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) lokautui sutrumpinus 2011/2012 metų sezoną komandas slegia įtemptas tvarkaraštis, ko pasekoje kiekvieną dieną žaidžiama daugybė rungtynių. 24krepsinis.lt nuo šiol kiekvieną dieną trumpai apžvelgs visų įvykusių NBA rungtynių statistikas, įdomiausius momentus ir pateiks dienos geriausių žaidėjų penketukus.
/ Įkrauk reporterio nuotrauka
Temos: 1 NBA

Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) lokautui sutrumpinus 2011/2012 metų sezoną komandas slegia įtemptas tvarkaraštis, ko pasekoje kiekvieną dieną žaidžiama daugybė rungtynių. 24krepsinis.lt nuo šiol kiekvieną dieną trumpai apžvelgs visų įvykusių NBA rungtynių statistikas, įdomiausius momentus ir pateiks dienos geriausių žaidėjų penketukus.

Pirmoji „Wizards” pergalė šiame sezone

Pirmąją pergalę reguliariajame NBA sezone iškovojo Vašingtono „Wizards” ekipa, kuri namuose 93:78 (17:20, 29:14, 25:18, 22:26) nugalėjo Toronto „Raptors” ekipą. Iki tol „Wizards” sąskaitoje buvo aštuonios nesėkmės iš tiek pat žaistų rungtynių.

Trečiajame kėlinyje aikštės šeimininkai įgijo net 20 taškų persvarą ir tapo aišku, jog be traumuoto Lino Kleizos rungtyniaujantys “Raptors” krepšininkai nebeturi šansų atsilaikyti prieš absoliučius lygos autsaiderius.

Į pirmąją pergalę šiame sezone Vašingtono ekipą vedė Rashardas Lewisas ir Nickas Youngas, kurie prie pergalės prisidėjo pelnydami po 15 taškų.

K.Bryantas, R.Westbrookas, S.Jacksonas ir D.Rose’as sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes

Net keturi krepšininkai šiąnakt sužaidė išties įspūdingas rungtynes ir pagerino asmeninio rezultatyvumo rekordus. Bene įspūdingiausiai atrodė Los Andželo „Lakers” žvaigždė Kobe Bryantas, kuris rungtynėse su Fynikso „Suns” ekipa pelnė net 48 taškus.

Rezultatyviausias sezono rungtynes sužaidė ir Russellas Westbrookas, kuris prie Oklohomos „Thunder” pergalės prisidėjo pelnydamas 30 taškų. Įžaidėjas taip pat atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir atkovojo 6 atšokusius kamuolius.

Čikagos „Bulls” lyderis Derrickas Rose’as prie savo komandos pergalės prieš Minesotos „Timberwolves” ekipą prisidėjo pelnydamas 31 tašką ir tai taip pat yra rezultatyviausios šio įžaidėjo rungtynes 2011/2012 metų sezono metu.

Dar vienas krepšininkas, kurį vertėtų paminėti – Stephenas Jacksonas. Milvokio „Bucks” gynėjas per 42 minutes pelnė 34 taškus bei atliko 8 rezultatyvius perdavimus. Tai buvo ne tik geriausios krepšininko sezono rungtynės, tačiau šis S.Jacksono indėlis padėjo „Bucks” ekipai iškovoti pergalę prieš „Spurs” krepšininkus.

Netikėta „Heat” nesėkmė po pratęsimo

Kiek netikėtą nesėkmę šiąnakt patyrė Majamio „Heat” ekipa, kuri po pratęsimo 106:111 nusileido Oklendo „Warriors”  krepšininkams, kurie šiame sezone iškovojo tik trečiąją pergalę. Majamio ekipai tai buvo tik antroji nesėkmė.

Likus žaisti 4 minutes iki ketvirtojo kėlinio pabaigos „Heat” krepšininkai dar turėjo 8 taškų pranašumą, tačiau šeimininkai surengė spurtą 8:0 ir išlygino rezultatą.

Iki rungtynių pabaigos likus 15 sekundžių Dwyane’as Wade’as galėjo išplėšti „Heat” ekipai pergalę, tačiau jo dvitaškis skriejo pro šalį, o pratęsimo metu savo pranašumą įrodė „Warriors” krepšininkai.

Šešta pergalė iš eilės

Filadelfijos „76ers” ekipa šį sezoną demonstruoja itin solidų žaidimą. „76ers” klubas namuose 112:85 sutriuškino Sakramento „Kings” krepšininkus ir iškovojo jau šeštąją pergalę iš eilės.

„76ers” ekipą į šeštąją pergalę iš eilės vedė Eltonas Brandas, kuris per 25 minutes pelnė 21 tašką, atkovojo 10 atšokusių kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir blokavo 3 varžovų metimus.

Rytų konferencijoje Filadelfijos ekipa užima trečiąją vietą, o ją lenkia tik Majamio „Heat” ir Čikagos „Bulls” ekipos, kurios yra sužaidusios bent vieneriomis rungtynėmis daugiau.

Geriausi dienos žaidėjai

Naudingiausiu dienos krepšininku tapo Kobe Bryantas, kuris rungtynėse su Fynikso „Suns” ekipa surinko 43 naudingumo balus ir padėjo savo ekipai rezultatu 99:83 nugalėti varžovus.  39 minutes aikštėje praleidęs gynėjas pelnė 48 taškus (0/3 tritaškiai, 18/28 dvitaškiai, 12/13 baudos metimai), atliko 3 rezultatyvius perdavimus atkovojo 5 ir perėmė 3 kamuolius.

Rezultatyviausiu dainos žaidėju taip pat tapo Kobe Bryantas, kuris į Fynikso “Suns” krepšį įmetė 48 taškus. Tai buvo rezultatyviausios „Lakers” superžvaigždės rungtynės šį sezoną. Antrą vietą pasidalino Stephenas Jacksonas ir Dwyane’as Wade’as. Abu gynėjai pelnė po 34 taškus.

Daugiausiai atšokusių kamuolių šiąnakt atkovojo Davidas Lee ir Marcas Gasolis. Abiejų šių aukštaūgių sąskaitoje – po 14 atkovotų kamuolių. Trečią ir ketvirtą vietą pasidalino po 13 kamuolių po krepšiais sugriebę Kendrickas Perkinsas ir Kevinas Love’as.

Pirmąsyk daugiausiai rezultatyvių perdavimų atlikusių žaidėjų vietoje atsidūrė Minesotos „Timberwolves” naujokas ispanas Ricky Rubio, kuris rungtynėse su Čikagos „Bulls” ekipa atliko 12 rezultatyvių perdavimų. Tiesa, ispanų talento perdavimų ir pelnytų taškų komandos pergalei nepakako.