2011 12 17

„Neptūnas“ iškovojo įspūdingą pergalę prieš vilniečius

Uostamiestyje vykusiose Lietuvos krepšinio lygos rungtynėse susitiko vietos „Neptūnas" ir Vilniaus „Sakalai". Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti 1,9 sekundės Martynas Mažeika pelnė tris taškus ir padėjo Klaipėdos ekipai iškovoti pergalę rezultatu 96-95 (29-20, 31-20, 15-23, 21-32).
/ Įkrauk reporterio nuotrauka

Uostamiestyje vykusiose Lietuvos krepšinio lygos rungtynėse susitiko vietos „Neptūnas" ir Vilniaus „Sakalai". Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti 1,9 sekundės Martynas Mažeika pelnė tris taškus ir padėjo Klaipėdos ekipai iškovoti pergalę rezultatu  96-95 (29-20, 31-20, 15-23, 21-32).

Pirmieji du kėliniai didelės intrigos nežadėjo. Lauryno Mikalausko ir Martyno Mažeikos vedami klaipėdiečiai  susikrovė solidžią  20 taškų pranašumą ir į rūbines komandos išėjo rezultatui esant  60-40. Tačiau trečiąjį kėlinį, kaip jau įprasta, „Neptūnas" sulošė prasčiau nusiteikęs ir leido varžovams sumažinti deficitą iki 12 taškų.

Paskutiniajame kėlinuke „Sakalai" nesustojo. Pavyzdingai puldami ir gindamiesi vilniečiai sumažino atsilikimą iki 5 taškų. Tuomet kova vyko „taškas į tašką". Priešpaskutinę kėlinio minutę Deivido Pukio vedama „Sakalų" ekipa išlygino rezultatą, o netrukus ir persvėrė 91-89. Iki ketvirčio pabaigos likus 14 sekundžių D.Pukis padidino savo komandos pranašumą iki 4 taškų 95-91. Tačiau netrukus tas pats ginėjas gavo nesportinę pražangą ir suteikė šansą „Neptūno" ekipai. Mindaugas Girdžiūnas arenoje susirinkusių žiūrovų palaikomas įmetė du baudos metimus. Lemiamos atakos metu kamuolys buvo patikėtas tam pačiam gynėjui, kuris prasiveržęs po krepšiu ir nesugebėjęs susikuri progos metimui, atliko perdavimą Martynui Mažeikai, kurio tolimas metimas buvo tikslus.

Paskutiniajai atakai „Sakalai" dar turėjo 1,9 sekundės, tačiau paskutinysis Evaldo Baniulio metimas tikslo nepasiekė. Finalinė rungtynių sirena skelbė „Neptūno" pergalę rezultatu 96-95.

Klaipėdiečiai su keturiomis pergalėmis ir tiek pat pralaimėjimų Lietuvos krepšinio lygoje užima šeštąją vietą. „Sakalai" su trimis pergalėmis ir septyniais pralaimėjimais žengia dešimti.

„Neptūno" rezultatyviausi žaidėjai: Laurynas Mikalauskas(24), Martynas Mažeika(23), Mindaugas Girdžiūnas(12), Simas Galdikas(12).

„Sakalų" ekipos rezultatyviausi žaidėjai: Evaldas Baniulis(26), Deividas Pukis(20), Arnas Butkevičius(11).