2011 01 06

Netikėta „SK Nemenčinės“ pergalė „Tegros“ tvirtovėje

Trečiadienį vykusiose rungtynėse tarp „Tegros“ ir „SK Nemenčinės“ komandų netikėtai laimėjo svečiai – „SK Nemenčinė“.

Trečiadienį vykusiose rungtynėse tarp „Tegros“ ir „SK Nemenčinės“ komandų netikėtai laimėjo svečiai – „SK Nemenčinė“. Tai buvo 6 Nemenčinės krepšininkų pergalė iš 11 žaistų rungtynių.

„Tegra“ patyrė antrąjį pralaimėjimą iš septynių rungtynių. Pralaimėjimas „Tegros“ vyrus turėtų priversti susimąstyti. O Nemenčinės atstovams ši pergalė yra labai svarbi – po nesėkmingos sezono pradžios komanda sugebėjo atsitiesti ir dabar deda visas jėgas, kad patektų į top 8-tuką ir ten užimtų kuo aukštesnę poziciją.

Atkaklus pirmasis kėlinys (19:20) parodė, kad abi komandos nusiteikusios kovingai – nė viena nesugebėjo primesti varžovams savo sąlygų. Vis dėlto antrajame kėlinyje „SK Nemenčinė“ gana greitai sumetė 3 tritaškius, taip pasiųsdama „Tegros“ krepšininkus minutės pertraukėlei (23:29). Būtent sėkmingas tritaškių pataikymas antrajame kėlinyje (5 iš 9) ir leido „Nemenčinei“ rimčiau atitrūkti dar iki didžiosios pertraukos (34:42).

Antroje rungtynių pusėje „Tegra“ nesusitaikė su pralaiminčios komandos role. Sėkmingai atakuodami šeimininkai dar sėkmingiau gynėsi – „SK Nemenčinė“ realizavo vos 4 taškus „iš žaidimo“ ir įmetė 7 baudas. Trečiąjį ketvirtį vainikavo K.Raginio („Tegra“) tritaškis su sirena ir šeimininkai jau priekyje rezultatu „57:53. Tačiau M.Sandonavičius (SK Nemenčinė“) neleidžia šeimininkams ilgai mėgautis varžybų kontrole. Po netaiklaus komandos draugo metimo sugavęs kamuolį ore galingai deda į krepšį su bauda persverdamas rezultatą (61:62). Tiesa, šis įspūdingas epizodas neišmuša iš vėžių „Tegros“ vyrų, kurie septintąją ketvirtojo kėlinio minutę pirmaudami (70:68) nusiraminimui dar paėmė ir minutės pertraukėlę.

Iš karto po jos sekė K.Raginio ir D.Tarailos inicijuota sėkminga atkarpa (7:2) ir, likus žaisti kiek mažiau nei dvi minutes, „Tegra“ įgyja apčiuopiamą persvarą 77:70. Sėkminga kova dėl atšokusių kamuolių puolime net tris atakas iš eilės leido realizuoti „SK Nemenčinei“„antruosius metimus“ ir likus 45 sekundėms rezultatas tampa 79:76. Po nesėkmingos atakos svečiai pražanga sustabdo kamuolį atkovojusį T.Grybauską, o tikslą pasiekia tik vienas jo baudos metimas iš dviejų.

Likus žaisti 22 sekundes „Tegra“ priekyje (80:76). Po minutės pertraukėlės į jų krepšį labai greitai įskrieja M.Kairavičiaus („SK Nemenčinė“) tritaškis 80:79. Ir vėl bauduojamas T.Grybauskas šį kartą realizuoja abi baudas (82:79), tačiau netrukus dar vieną tritaškį „Tegrai“ pasiunčia D.Milaknis („SK Nemenčinė“) (82:82), o atsakomosios atakos šeimininkams surengti jau nebepavyko. Pratęsime pirmąjį tašką baudos metimu pavyko pelnyti K.Raginiui („Tegra“), tačiau vėliau atėjo laikas M.Kairavičiaus („SK Nemenčinė“) benefisui. Tritaškis bei čia pat pataikytas dvitaškis su taiklia bauda grąžino rungtynių iniciatyvą „SK Nemenčinei“ (83:88), o R.Viščinio tritaškis bei D.Aukštuolio provokuojamos pražangos, virstančios taikliais baudų metimais, galutinai įtvirtino kiek netikėtą, tačiau labai svarbią ir pelnytą „SK Nemenčinės“ pergalę (90:97).

„Tegros“ puolėjas K.Raginis rungtynėms pasibaigus kalbėjo: „Turbūt trūko nusiteikimo... Nepataikėme iš dėkingų padėčių. Neapsigynėme nuo varžovų tritaškių, neatitvėrėme žmonių, todėl ir matome rezultatą. Visi priešininkų komandos žaidėjai rungtyniavo gerai. Kur kas geriau pralaimėti dabar, negu per lemiamas dvikovas. Tai bus mums kaip šaltas dušas, kuris privers susiimti ateinančioms dvikovoms. Sveikinimai „Nemenčinei“.

„SK Nemenčinės“ krepšininkas Julius Plytnykas buvo labai patenkintas: „Gyvybiškai svarbi pergalė, norint patekti į TOP-7 grupę. „Tegra“ – labai stipri komanda, todėl nenuostabu, kad tris kėlinius laikant iniciatyvą savo rankose, ketvirtame ją paleidome. Išsigelbėjome dviejų fantastiškų tritaškių dėka. Džiugina du dalykai: turime labai daug lygiaverčių žaidėjų ir skirtingose varžybose atsiranda vis kiti lyderiai. Antra, atmosfera komandoje labai gera. Manau, jog dar neparodėme visų savo galimybių ir tikrai turime rezervų. Gaila, kad šio puikaus pasirodymo nematė mūsų treneris, kuris dabar ilsisi užsienyje, tačiau tikrai žinau, jog sutelkęs visą dėmesį aktyviai sekė rezultato pasikeitimus lygos puslapyje (šypsosi).“