2011 02 05

NKL: „Meresta“ antrąjį etapą pradėjo nesėkme

„Merestą“ į kovą išvedė jos kapitonas Audrius Danusevičius – 4 jo taškai be atsako ir pakruojiečiai išsiveržė į priekį rezultatu 4:0.
Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt nuotrauka / Įkrauk.lt reporterio nuotrauka

Pakruojo „Meresta“ – Klaipėdos „Nafta-Universitetas“ 73:78 (14:20; 16:23; 22:13; 21:22)

Merestą" į kovą išvedė jos kapitonas Audrius Danusevičius - 4 jo taškai be atsako ir pakruojiečiai išsiveržė į priekį rezultatu 4:0. Vis dėlto ketvirtąją kėlinio minutę priekyje jau buvo svečiai iš Klaipėdos - 6:7. Klaipėdiečiai antroje kėlinio pusėje ėmė tolti nuo aikštelės šeimininkų ir tik A.Danusevičiaus dėka (jis pelnė 12 iš 14 Merestostaškų šiame kėlinyje, likusius du - Tomas Druktenis) pakruojiečiai po pirmojo kėlinio turėjo tik šešių taškų deficitą - 14:20.

Antrojo kėlinio pradžioje komandos žaidė labai greitai, tiek vieni, tiek kiti ketino greitai sutvarkyti reikalus. Vis dėlto greitas žaidimas buvo parankesnis Naftai-Universitetui- pasinaudoję keliomis Merestos" klaidomis jie padidino savo persvarą iki 12 taškų - 23:35. Šeštąją kėlinio minutę dvitaškį įmetė Vytautas Padgureckas, ir tai buvo pirmieji Merestos taškai iš žaidimo po trijų minučių tylos. Pasibaigus kėliniui skirtumas - 13 taškų (30:43).

Aikštelės šeimininkai trečiąjį kėlinį pradėjo spurtu 5:0 ir sumažino skirtumą iki aštuonių taškų (35:43), bet klaipėdiečiai nė nesiruošė paleisti vėjais sukauptos persvaros - 40:50. Tačiau tuomet tritaškį smeigė Tomas Balčiūnas, dvi baudas pridėjo Mindaugas Kumpis, ir persvara buvo nurėžta perpus - 45:50. Po dviejų minučių Merestosdeficitą iki trijų taškų sumažino V.Padgureckas, bet labiau priartėti šiame kėlinyje šeimininkams nepavyko - 52:56.

Užtat pakruojiečiai viską, ko nepadarė trečiojo kėlinio pabaigoje, padarė ketvirtojo kėlinio pradžioje - spurtas 8:0 ir Meresta po labai ilgos pertraukos išsiveržė į priekį - 60:56. Varžovai, supratę, jog gali paleisti rungtynes, ėmė kietai gintis, taikliai atakuoti, ko rezultatas - Meresta tris minutes nepelnė taškų, o varžovai išlygino rezultatą - 60:60. Tuomet prasidėjo taiklių metimų šou - pakruojiečiai pataikė tris tritaškius iš eilės, į kuriuos 8 taškais iš eilės atsakė Julius Kazakauskas - 71:71. Likus žaisti minutę rezultatas lygus 73:73, tačiau Meresta daugiau taškų nebepelnė, o varžovai neklydo - pataikę penkias baudas iš eilės iškovojo sunkią pergalę rezultatu 73:78.

Daugiausiai taškų Merestos komandai pelnė kapitonas A.Danusevičius - 13 taškų, 12 įmetė V.Padgureckas. Šeimininkų komandos gerbėjus į neviltį varė J.Kazakauskas, pelnęs 25 taškus, jam talkino 15 taškų ir 12 atkovotų kamuolių pridėjęs Viktoras Chodosovskis