2011 06 07

Paaiškėjo Lietuvos šaudymo iš lanko čempionai

Šį savaitgalį Vilniuje įvyko Lietuvos vaikų, jaunučių, jaunių, jaunimo ir senjorų čempionatas, kurio metu į keturias amžiaus grupes suskirstyti dalyviai rungėsi dėl nugalėtojo titulų.
/ Įkrauk reporterio nuotrauka

Šį savaitgalį Vilniuje įvyko Lietuvos vaikų, jaunučių, jaunių, jaunimo ir senjorų čempionatas. Senjorų čempionatas vyko pirmą kartą Lietuvos šaudymo iš lanko istorijoje, jame buvo šaudoma pagal naują tarptautinį pratimą, todėl visi pasiekti geriausi rezultatai buvo užskaityti kaip Lietuvos rekordai. Iš viso varžybose užfiksuota net 11 Lietuvos rekordų.

Patys jauniausi varžybų dalyviai (14 metų ir jaunesni) kovojo jaunučių grupėje. Stipriausia Lietuvos jaunute tapo kaunietė Stela Šigauskaitė, o jaunučiu – Skomantas Martinkėnas, jis finale nugalėjo Karolį Semašką (abu šie lankininkai yra iš Kauno), bronza atiteko vilniečiui Tomui Juškevičiui.

Jaunių grupėje (14 – 17 m.) virė pati atkakliausia kova. Ir mažajame, ir didžiajame finaluose lankininkai iki pat pabaigos negalėjo išsiaiškinti, kuris yra stipresnis, todėl prireikė papildomo šūvio (abu lankininkai šauna po vieną strėlę, laimi tas, kurio strėlė būna arčiau centro). Galiausiai Lietuvos čempionu tapo Vilniaus Sietyno sporto mokyklos auklėtinis Adamas Kovalevskij, finale įrodęs savo pranašumą kauniečiui Lukui Lipkevičiui. Mažajame finale triumfavo Lukas Gataveckas, įveikęs Aidą Liaudanską (abu šie lankininkai yra iš Kauno).

Jaunimo grupėje (18 – 20m.) dėl geriausiojo vardo kovojo vieni iš stipriausių šiuo metu Lietuvoje ir Baltijos šalyse esantys lankininkai. Vaikinų grupėje finale susitiko 2010 metų Europos jaunių vicečempionas Adrianas Kovalevskij ir 2010 metų Baltijos šalių uždarų patalpų, bei 2011 metų Lietuvos uždarų patalpų čempionas Ignas Morkeliūnas. Finalas klostėsė labai įdomiai: pirmąją seriją laimėjo I. Morkeliūnas ir to pakako, kad jis iškovotų čempiono titulą, nes likusias 4 serijas abu lankininkai surinko vienodai taškų. Merginų grupėje laimėjo vilnietė Gerda Pociūnaitė, kuri finale įveikė Eglę Onskulytę.

Olimpinių lankų senjorų grupėje (50 metų ir vyresni) taip pat vos spėta fiksuoti naujus rekordus. 2 rekordai priklauso kauniečiui Arvydui Ūsui, kuris taip pat namo grižo ir su bronzos medaliu. Senjorų čempionu tapo Regimantas Čiupaila į savo sąskaitą dar įsirašęs ir 3 naujus Lietuvos rekordus, sidabras atiteko Vladui Šakauskui. Šį kartą ne ką mažiau rekordų užfiskuota ir moterų grupėje, jie visi priklauso senjorai Daliai Čiupailienei, kuri taip pat užėmė pirmą vietą.

Skriemulinių lankų senjorų grupėje stipriausias buvo vilnietis Mindaugas Baranauskas, užfiksavęs naują kvalifikacijos rekordą ir įtikimanu rezultatu nugalėjęs visus varžovus. Sidabras atiteko Juozui Januškevičiui, o bronza džiaugėsi vyriausias varžybų dalyvis Petras Dagys, kuriam šiuo metu yra 73 metai.