2011 04 27

Pirmas „Lietuvos ryto“ žingsnelis finalo link (nuotraukos)

Rungtynės prasidėjo beveik taip, kaip daugelis Lietuvos krepšinio sinoptikų ir prognozavo: „Rūdupio“ spurtu ir nemažu pasipriešinimu LKL vicečempionams. Tačiau...
Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt nuotrauka / Įkrauk.lt reporterio nuotrauka

Rungtynės prasidėjo beveik taip, kaip daugelis Lietuvos krepšinio sinoptikų ir prognozavo: „Rūdupio“ spurtu ir nemažu pasipriešinimu LKL vicečempionams. Tačiau varžybos baigėsi „Lietuvos ryto“ naudai rezulatu 88:75.

Varžybų eiga buvo nenuosekli ir banguota. Pirmo kėlinuko pirma pusė priklausė Prienų komandai. „Rytas“ atrodė kaip po šalto dušo ryte, pasimetęs, darė daug klaidų. Kėlinuko pabaigoje vilniečiai atsigavo: tiek sirgaliai, tiek pati komanda. Keletas dėjimų iš viršaus kėlė nuo suolų ne tik gerbėjus, bet ir komandos draugus. Tad pabaiga priklausė „Rytui“ ir kėlinukas baigėsi 24:23 jau vilniečių naudai. Po pirmos rungtynių atkarpos visi tikėjosi intringos, kovos taškas į tašką. Kad ir keista, bet „Rūdupis“ puikiai susitvarkė su startiniu jauduliu ir atrodė, kad jau ne pirmą kartą žaidžia tokio svarbumo varžybas.

Antrojo kėlinuko pradžia vyko apylygiai. Tai viena, tai kita komanda išsiverždavo į priekį. Kėlinuko viduryje „Rytas“ pirmavo 5 taškais. Ir intriga vis dar buvo gyva, bet psichologinė persvara jau persimetė į šeimininkų pusę. Įspūdingas Sinicos tritaškis su pražanga vėl įkvėpė Prienų komandą kovoti dėl pergalės. Kėlinuko pabaiga buvo apylygė ir aiškaus šios kovos lyderio dar nebuvo matyti.

Trečias kėlinukas prasidėjo „Rūdupio“ šturmu ir gausybe vilniečių klaidų, tai leido svečiams išsiveržti į priekį. Tačiau tokį rezultatą buvo sunku išlaikyti ir jau antroje pusėje kėlinuko šeimininkai vėl pirmavo 5 taškų persvara. Gal pritrūko jėgų ar ryžto sėkmingai užbaigti kėlinuką, gal pamaišė ir patirties stoka. Tačiau trečias kėlinukas priklausė „Rytui“.

Ketvirtas kėlinukas praktiškai lėmė varžybų baigtį. „Rytas“ pasispaudė, pasistengė, sumažino daromas klaidas ir persvara šoktelėjo iki 10 taškų. Ir tik antroje kėlinuko pusėje jau buvo aišku, kam priklauso ši pergalė. Nors svečiai dar bandė patampyti nervus varžovams, bet teko pripažinti „Ryto“ pranašumą.

Pastebėjimai:

- Šokėjos. „Lietuvos ryto“ šokėjos šįkart buvo išvaizdesnės nei per praėjusias „Lietuvos ryto“ ir „Perlo“ rungtynes.

- Nervingumas. Bendras varžybų vaizdas atrodė gan neblogai, tai buvo nervingos ir sunkios varžybos abiems komandoms.

- Teisėjavimas. Nors teisėjavo tarptautinės kategorijos teisėjas Brazauskas, teisėjavimo klaidų netrūko – tiek vienai komandai, tiek kitai.

- Sirgaliai. Pastebėjau kontrastą tarp sirgalių: „Ryto“ sirgaliai – solidūs vyrai, kaip priklauso, – su  pilvais alui, o kitoje barikadų pusėje už „Rūdupį“ sirgo vaikučiai.

P.S. Gerai, kai esi objektyvus ir „sergi“ už gražų krepšinį... Tai tiek apie šį tikrai neblogą mačą.