2010 09 28

Regbo varžybų pabaigą nulėmė pirmas kėlinys

Užvakar, rugsėjo 26-tąją dieną prie autobuso susirinkusius Vilniaus regbio akademijos komandos vyrus vienijo bendras tikslas ir viltis - grįžti laimėjus varžybas prieš Šiaulių...
Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt nuotrauka / Įkrauk.lt reporterio nuotrauka
Užvakar, rugsėjo 26-tąją dieną prie autobuso susirinkusius Vilniaus regbio akademijos komandos vyrus vienijo bendras tikslas ir viltis - grįžti laimėjus varžybas prieš Šiaulių komandą. Kelionė į Šiaulius buvo kaip niekad ilga, varžybų laukimas ir taip ilgą kelionę prailgino dar labiau. Atvykę į Šiaulių stadioną pamatėme savo komandos spalvas. Stadione vyko Lietuvos R7 lygos jaunių čempionatas. Kadangi atvažiavome anksčiau, dar tūrėjome laiko palaikyti mažuosius ir susikaupti prieš artėjantį mūšį. Nuotaiką kėlė skaisti rudeninė saulė bei šiltas oras - toks retas reiškinys šiuo metų laiku. Nors varžybos turėjo prasidėti 14 valandą, dėl jaunųjų regbininkų teko dar šiek tiek palaukti. Su didžiuliu jauduliu laukėme varžybų pradžios.
Tik žaidimui prasidėjus Vilniečiai pajuto Šiauliečių ryžtą ir, nesugebėję apsiginti „padovanojo“ pirmuosius taškus Šiaulių komandai. 29-tu numeriu žaidęs varžovas kamuolį prispaudė įskaitiniame plote ir taip pelnė pirmuosius taškus. Realizacijos smūgis nebuvo tikslus ir žaidimas vyko toliau. Matėsi, po pirmųjų taškų VRA vyrai pasimetė, suprato priešininkų greitumą bei stiprumą. Bet greitai susikaupti atakai nepavyko, ir jau ketvirtąją žaidimo minutę 9-tu numeriu žaidžiantis varžovas su kamuoliu atsidūrė įskaitiniame plote, taip pelnydamas dar penkis taškus Šiaulių komandai, o tiksliai realizacijos smūgį įspyręs 11-tas numeris užtikrino dviženklį taškų skirtumą. Taip, vos prasidėjus rungtynėms VRA vyrai Šiauliams nusileido rezultatu 0-12. Įnirtinga kova vyko toliau, vilniečiai susigriebė gynyboje, o priešininkams darėsi vis sunkiau. Pagaliau, šiauliečiams padarius klaidą, Eimantui Badaškai, žaidžiančiam 15-tu numeriu, pavyko pelnyti tris baudos taškus. Tai buvo pirmieji VRA taškai per šias varžybas. Žaidimas vyko toliau. Sunku pamiršti klaidas, kurias darė VRA žaidėjai. Tai nebuvo grubios klaidos, bet priešininkams tai padėjo visą pirmąjį kėlinį. Tokie ir buvo 19-tą minutę Šiaulių komandos pelnyti taškai. Vilniaus komandai suklydus, antru numeriu žaidžiantis šiaulietis tvirtai prispaudė kamuolį įskaitiniame plote, o tikslus realizacijos smūgis Vilniaus komandos gerbėjus dar labiau nuliūdino. Taip rezultatas dar labiau padidėjo priešininkų naudai 3-19. Nors varžovų pajėgumas laimėti buvo akivaizdus, VRA palaikantiems sirgaliams dar ruseno viltis, kad galbūt, galbūt mūsiškiai susiims, galbūt mes dar laimėsim. Viltis dar labiau pakurstė varžovų pražanga ir tikslus Eimanto Badaškos realizacijos spyris į vartus 25-tą žaidimo minutę. Dėja, bet ilgai džiaugtis neteko. Nežinau, ar per daug savo jėgomis pradėję pasitikėti VRA žaidėjai atsileido gynyboje, ar šiauliečiams tiesiog pasisekė, bet jau po trijų minučių aštuntas varžovų numeris prispaudė kamuolį įskaitiniame plote. Nors realizacijos ir nepavyko įspirti, bet rezultatas vis didėjo. „Jau pralaimėjom“-girdėjosi iš sirgalių. „Dar yra šansų“ - kalbėjo VRA atsarginiai žaidėjai, bet greitai ir patys susimąstė apie pralaimėjimą, ypač kai Šiaulių komanda 32-ą ir 36-tą minutėmis dar kartą nunešė kamuolį į įskaitinį plotą. Ir taip didelį taškų skirtumą dar labiau padidino įspirta realizacija. Rezultatas tapo graudus, 6-36 varžovų naudai. Pirmasis kėlinys jau ėjo į pabaigą, nuotaikos vis blogėjo, o pergalė vis labiau tolo nuo Vilniaus komandos. Bet, stebuklas. Kitaip nepavadinsi dešimto numerio, Manto Vismino, spirto drop-golo. Jis pelnė tris taškus. Netikėtai ir taikliai. Nors kėlinio pabaiga buvo čia pat ir mūsų komanda atsiliko dideliu taškų skirtumu, Manto spyris įžiebė viltį. Viltį pergalę atvežti į Vilnių. Tai matėsi tribūnoje buvusių VRA sirgalių akyse. Taip ir baigėsi pirmasis kėlinys, rezultatu 9-36 laimėjo Šiaulių komanda, bet mes su nekantrumu laukėme antro kėlinio pradžios.
Per pertrauką stebėjau abiejų komandų žaidėjus. Vilniaus komanda buvo nusiminusi ir nepatenkinta savo pačių žaidimu, o Šiauliečiai aiškiai rodė pasitenkinimą rezultatu ir, atrodė, buvo užtikrinti savo pergale. Viena mergina paklausė manęs, ar dar galim laimėti, ar dar yra vilties. „Žinoma“ – atsakiau. Per keturiasdešimt minučių viskas gali labai žymiai pasikeisti. Taip, mano laime, ir nutiko. Tik prasidėjus antrajam kėliniui jautėsi atsigavę VRA komandos žaidėjai. Jie juk greitesni, stipresni ir jaunesni. Ir pagaliau jie tai suprato. Praėjus penkioms minutėms nuo kėlinio pradžios 26-tu numeriu žaidžiantis Jonas Danielkus pelnė taip reikalingus penkis taškus kamuolio prispaudimu. O tarp žiūrovų pramintas „taikliąja koja“ Eimantas Badaška tiksliai smūgiavo realizacijos smūgį. Jau pakilesnėmis nuotaikomis stebėjome žaidimą toliau. Pasinaudojęs laisvu kraštu, Eimantas Badaška praskriejo pilnu greičiu ir prispaudė kamuolį įskaitiniame plote. Nors rezultatu 24-36 priekyje vis dar buvo Šiaulių komanda, VRA vyrai parodė, kad be kovos jie nepasiduos. Varžovai, pajautę spaudimą suprato, kad atsipalaiduoti nėra kada, pradėjo stengtis dar labiau. Pastangos nebuvo bevaisės, 61-mają žaidimo minutę 8-tu numeriu žaidžiantis Šiaulių komandos žaidėjas pelnė dar penkis taškus ir dar du užsitarnavo tiksliu realizacijos smūgiu į vartus. Pasijautė kova, ko nebuvo pirmajame kėlinyje. Vilniečiai susigriebė gynyboje, grumtynėse buvo nenugalimi. 64-tąją žaidimo minutę netoli įskaitinio ploto buvęs 12-tas VRA žaidėjas Edmundas Grybauskas gavo kamuolį į rankas ir nieko nelaukdamas nunešė jį į įskaitinį plotą. Žiūrovai džiūgavo pelnytais taškais. Ovacijų susilaukė ir Eimantas Badaška, dar kartą tiksliai smūgiavo į vartus. 31-43. Toks buvo rezultatas. Tokiu rezultatu ir baigėsi varžybos ir nors Vilnius pralaimėjo, antru kėliniu visi žiūrovai, net ir sergantys už Šiaulių komandą, liko sužavėti. Mes priešinomės, mes nepasidavėme be kovos, nes mes - kovojome. Žinoma, liūdesys dėl padarytų klaidų, prarastų kamuolių ir prasto pirmojo kėlinio buvo jaučiamas ne tik iškart po varžybų, bet ir kelionėje namo. Apmaudu, pralaimėjome, bet tai skatina dar labiau tobulėti kiekvienam žaidėjui be išimties. Man labai įstrigo trenerio Vidmanto Valio žodžiai: „MES GALIME NUGALĖTI VISUS, BET TAM REIKIA DAUG PASTANGŲ“. Reikia, ir tikiuosi komanda stengsis vardan savęs, savo komandos, savo trenerio ir mūsų, savų sirgalių.
Vilniaus regbio akademijos tarpe naudingiausiu žaidėju buvo pripažintas Edgaras Zajančkovskij. Kaip ir įprastai vertinant regbininkus daug dėmesio buvo skirta darbui gynyboje. Dėja, antro kėlinio ryžto nepakako ir pergalės teks laukti iki kito savaitgalio, kai Vilniuje bus priimama Panevėžio „Ryšių statyba”.
Sekančios Vilniaus regbio akademijos varžybos vyks šį šeštadienį (spalio 2d.) 14val. Vilniaus vingio parko regbio stadione. Laukiame visų.