2011 01 28

ŠKL: „Solo-Eurogym“ ir „Grafų baldai-Kristalas“ pergalės

Trečiadienį Šiaulių krepšinio lygoje (ŠKL) buvo žaidžiami du susitikimai. Viename nugalėtojas išaiškėjo greitai, kitame intriga išliko iki paskutinės sekundės.
Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt nuotrauka / Įkrauk.lt reporterio nuotrauka
Temos: 2 Baldai Stalas

„Solo-Eurogym“ - KK Blogiečiai 77:53 (20:9; 16:19; 18:11; 23:14)

Rungtynėse tarp „Solo-Eurogym“ ir KK „Blogiečiai“ intrigos nesulaukta. „Blogiečiai“ per pirmas penkias pirmojo kėlinio minutes nesugebėjo pelnyti taškų, o „Solo-Eurogym“ pelnė 7 ir išsiveržė į priekį rezultatu 7:0. Tuomet „Blogiečiams“ pavyko kiek pristabdyti persvaros augimą, tačiau neilgam – po pirmojo kėlinio J.Janonio gimnazijos sporto salės švieslentėje švietė skaičiai 20:9.

Įpusėjus antrajam kėliniui „Solo-Eurogym“ persvara ištirpo ir liko tik penki taškai (23:18). Tačiau tuomet jie vos per minutę suspėjo pelnyti septynis taškus (!) ir vėl pabėgti į priekį - 30:20. Kėlinys baigėsi „Blogiečiams“ turint aštuonių taškų deficitą - 36:28.

Per pirmąsias trečiojo kėlinio minutes abi komandos nepelnė taškų. Kėlinys vyko taškas į tašką, „Solo-Eurogym“ nepavyko didinti persvaros, „Blogiečiams“ - priartėti. Likus dviems minutėms komandas skyrė šeši taškai (43:37), tačiau per likusias dvi kėlinio minutes „Solo-Eurogym“ aikštelėje sukėlė tokį uraganą, jog pasibaigus kėliniui rezultatas buvo 54:39 (dviejų minučių atkarpa 11:2).

Ketvirtajame kėlinyje „Solo-Eurogym“ pamažėle, pamažėle, bet užtikrintai tolo nuo varžovų – sužaidus tris minutes – 58:42, įpusėjus kėliniui – 65:42, likus trims minutėms – 70:44 (per šešias kėlinio minutes „Blogiečiai“ teįmetė du taškus). Galutinis rungtynių rezultatas – 77:53.

Rezultatyviausi žaidėjai: „Solo-Eurogym“: Eligijus Ročys – 17 taškų, Tomas Staponkus ir Vytautas Padgureckas – po 10 taškų. „KK Blogiečiai“: Mindaugas Jasiulis – 11 taškų, Petras Miliauskas – 9 taškai.

„Grafų baldai-Kristalas“ - Empower-ABRO-Š.naujienos 68:63 (17:26; 8:13; 21:8; 22:16)

O štai kitos rungtynės buvo nepalyginant gražesnės, įdomesnės ir atkaklesnės. Pirmajame kėlinyje pirmavo tai viena, tai kita komanda ir skirtumas niekada nebuvo didesnis nei trys taškai. Vis dėlto „Empower-ABRO-Š.naujienų“ krepšininkai kėlinio pabaigoje surengė spurtą 8:2 ir pabėgo į priekį devyniais taškais – 17:26.

„Grafų baldų-Kristalo“ gerbėjai turbūt net baisiausiame sapne nesapnavo, kas atsitiks komandai antrojo kėlinio pradžioje – komanda taškų nepelnė keturias minutes, o varžovams tik to ir tereikėjo – spurtas 9:0 ir padėtis „Grafų baldams-Kristalui" tapo katastrofine – 17:35. Tuomet jau ir „Empower-ABRO-Š.naujienos“ tris minutes nesugebėjo įmesti, tačiau jų varžovai tuo metu įmetė tik keturis taškus – 21:35. Kėlinys baigėsi „Grafų baldams-Kristalui" turint 14 taškų deficitą – 25:39.

Nežinia, ką padarė „Grafų baldų-Kristalo“ krepšininkai ilgosios pertraukos metu, tačiau išėjo žaisti tarsi naujai gimę, ėmė kautis dėl kiekvieno aikštelės centimetro ir skirtumas tuoj pat pasijuto – sužaidus tris minutes skirtumas – devyni taškai (33:42), penkias – septyni (38:45). Sutrikę „Empower-ABRO-Š.naujienų“ komandos žaidėjai neturėjo, ką atsakyti į varžovų šou, o „Grafų baldai-Kristalas“ tuoj pat tuo pasinaudojo – pasibaigus kėliniui skirtumas minimalus (46:47).

Antrąją ketvirtojo kėlinio minutę po pustrečio kėlinio pertraukos „Grafų baldai-Kristalas“ išsiveržė į priekį – 50:49. Nuo to momento šešias minutes skirtumas nebuvo didesnis nei du taškai. Likus dviems minutėms rezultatas lygus – 62:62, po minutės rezultatu 64:63 pirmavo „Grafų baldai-Kristalas“. Suregzti sėkmingos atakos „Empower-ABRO-Š.naujienų“ krepšininkams nepavyko, o jų varžovai prie baudų metimo linijos neklydo. Rungtynės baigėsi rezultatu 68:63.

Daugiausiai nuostolių „Empower-ABRO-Š.naujienų“ komandai pridarė Gintaras Kukanauskas – 20 taškų, 14 sugebėjo įmesti Nerijus Keleras. „Grafų baldams-Kristalui“ atsakymų ieškojo Karolis Guščikas – 22 taškai, 13 pridėjo Aivaras Galkauskas.