Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tarptautinėse laipiojimo uolomis varžybose „Bouldozer 2012” – lietuvių pergalės

Nuotraukos pavadinimas
Nuotraukos pavadinimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lapkričio 24 d. „Montis magia” laipiojimo uolomis salė buvo pilna entuziastingai nusiteikusių laipiotojų. Jau trečius metus iš eilės Vilniuje vykstančios laipiojimo uolomis varž...

Lapkričio 24 d. „Montis magia” laipiojimo uolomis salė buvo pilna entuziastingai nusiteikusių laipiotojų. Jau trečius metus iš eilės Vilniuje vykstančios laipiojimo uolomis varžybos „Bouldozer“ šiemet pritraukė gausybę svečių iš užsienio. Atvyko daug žymių laipiotojų iš Rusijos, Ukrainos, Latvijos, Estijos ir Lietuvos.

Varžybose dalyvavo virš šimto sportininkų, kurie kvalifikaciniuose lipimuose buvo suskirstyti į keturias grupes. Per dvi valandas jie mėgino įveikti dvidešimt vieną trasą. Po atrankos išaiškėjo šešios moterys ir šeši vyrai, pateksiantys į finalus. Iš Lietuvos laipiotojų į finalą vyru tarpe pateko Kipras Baltrūnas ir Gediminas Monastyreckis, moterų tarpe – Rūta Keršiulytė ir Milda Koreivaitė.

Finaluose stipriausių sportininkų laukė keturios sudėtingos ir daug jėgų reikalaujančios trasos. Užvirė rimta kova. Prožektorių apšviestos trasos, garsi muzika ir žiūrovų palaikymas ragino finalistus nepasiduoti ir kovoti iki galo. Vyrų grupėje po pirmos trasos nustebino Kipras Baltrūnas, vienintelis įveikęs trasą iš pirmo karto, tačiau po atkaklių bandymų jam nepavyko įveikti likusių trasų. Daugiausiai žiūrovų ovacijų susilaukė paskutinė netradicinė vyrų trasa. Stipriausieji krito liesdami paskutinį trasos kybį. Deja, dvi paskutinės vyrų trasos liko neįveiktos. Pirmąją vietą užėmė Rolands Rugens (Latvija), geriausiai pasirodęs atrankoje ir finale įveikęs dvi trasas. Antroje vietoje liko Stas Kleshnov (Ukraina), taip pat pralipęs dvi trasas, tačiau iš daugiau bandymų. Kipras Baltrūnas užėmė trečiąją vietą, o Gediminas Monastyreckis liko penktas. Moterų tarpe pirmąją vietą užtikrintai iškovojo Olga Shalagina (Ukraina), kuri lengvai ir greitai įveikė visas keturias trasas. Marija Sosnovskich (Ukraina) pralipo tris trasas ir, kaip ir praėjusiais metais, užėmė antrąją vietą. Lietuvos atstovė Rūta Keršiulytė taip pat pralipusi tris trasas, tačiau padariusi daugiau bandymų, liko trečioje vietoje. Milda Koreivaitė, jauniausia finalininkė, iškovojo penktąją vietą.

Didžiausios Baltijos šalyse vykstančios boulderingo (laipiojimo uolomis) varžybos „Bouldozer“ kasmet pritraukia vis daugiau sportininkų ir svečių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kaimyninių šalių. Profesionalūs laipiotojai, sudėtingos trasos, įtampa finaluose, energingi renginio vedėjai sukuria puikias emocijas ir nepamirštamus įspūdžius. Pasibaigus varžyboms visi laipiotojai jau laukia kitų metų grandiozinio renginio „Bouldozer“.

© Martino Didžbalio nuotr.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt