Vilniaus „Regbio akademijos“ komanda pergalę šventė Latvijoje

Spalio 17 dieną, sekmadienį, Latvijoje vyko Vilniaus „Regbio akademijos“ bei Rygos „Remus“ komandų susitikimas.
Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt nuotrauka / Įkrauk.lt reporterio nuotrauka

Spalio 17 dieną, sekmadienį, Latvijoje vyko Vilniaus „Regbio akademijos“ bei Rygos „Remus“ komandų susitikimas. Ankstų sekmadienio rytą iš Vilniaus išvykusią komandą ilgame kelyje lydėjo gera nuotaika ir nusiteikimas grįžti su pergale. Vos pasiekę Rygos priemiestyje esantį stadioną lietuvaičiai nusistebėjo jo būkle: visur telkšojo balos, stadiono ribos buvo pažymėtos pjuvenomis, o žemė stadione kalnuota. Nepaisant to, vilniečiai žinojo, jog tai stadionas, kuriame jie privalėjo laimėti bet kokia kaina.

Varžyboms prasidėjus Vilniaus komanda iš karto demonstravo pasiryžimą. Jau 4-ąją žaidimo minutę kamuolys pateko Martinui Byčkovui į rankas, o jis savo ruožtu jį pergalingai nunešė į užskaitinį plotą. Nors Eimantui Badaškai nepavyko įspirti realizacijos, rezultatu 5-0 pirmavo Vilniaus „Regbio akademijos“ komanda. Kadangi tai buvo tik varžybų pradžia, sulėtinti žaidimo tempo nebuvo kada, ir tai parodė Mantas Visminas, jau 11-tą minutę kamuolį tvirtai prispaudęs užskaitiniame plote.

Nesėkmingos varžybos buvo Eimantui Badaškai, kuris visuomet buvęs ypatingai taiklus, šiose varžybose jis nesėkmingai spardė realizacijos smūgius. Rezultatu 10-0 pirmavo Vilniaus komanda, bet žinant regbį, dar buvo uždirbta per mažai taškų ir likę per daug laiko pergalei užsitikrinti. Ilgą laiko tarpą nei viena komanda nepelnė taškų, Rygos komanda stengėsi priartėti prie užskaitinio ploto, bet puiki vilniečių gynyba neleido jiems pelnyti taškų kamuolio prispaudimu.

Tik Vilniaus komandos padaryta klaida gynyboje padovanojo šansą Latvijos komandai įspirti baudos spyrį, kuris buvo ypatingai taiklus. Jau po trijų minučių Martinas Byčkovas, laikydamas kamuolį rankose atsidūrė užskaitiniame plote, taip pelnydamas dar 5 taškus Lietuvos komandai.

Nors kelias iki Latvijos buvo ilgas, stadione buvo galima išvysti „Regbio akademijos“ sirgalių, kurie garsiai džiaugėsi pelnytais taškais. Paskutiniąją, t.y. 40-ąją kėlinio minutę, Vilniaus komandos kapitonas Augustinas Terleckas prasibrovė pro priešininkų gynybos užkardą ir pergalingai pelnė dar penkis taškus savo komandai. Nors Eimanto Badaškos realizacija ir nebuvo taikli, rezultatu 20-3 pirmąjį kėlinį laimėjo Vilniaus „Regbio akademijos“ komanda.

Pertraukos metu vilniečiai valgydami vaisius aptarinėjo klaidas ir derinius su komandos treneriu Vidmantu Valiu, o latviai gaivinosi vandeniu bei ruošėsi būsimam kėliniui. Abiejų komandų sirgalių gretos nemažėjo, visi su jauduliu laukė antrojo kėlinio, kurio metu viskas gali kardinaliai pasikeisti.

Tik kėliniui prasidėjus vilniečiai stengėsi neapleisti sėkmės ir pasirodyti taip pat rezultatyviai kaip ir pirmajame kėlinyje. Tai parodė jau 44-ąją žaidimo minutę taškus kamuolio prispaudimu pelnęs, 20-tu numeriu žaidžiantis, Donatas Žąsinas. Plojimai Vilniaus komandos sirgalių gretose dėkojo už Donato pelnytus taškus bei tikslią Eimanto Badaškos realizaciją. Atrodė, Vilniaus komandos jau nebesustabdys niekas, bet pasiduoti neketinę „Remus“ komandos žaidėjai perėmė iniciatyvą į savo rankas.

Vilniečiams teko intensyviai gintis, nes lyg naujai atgijusi Latvijos komanda neleido nė sekundei atsikvėpti. 57-ąją žaidimo minutę sutrenktu raktikauliu iš aikštelės komandos bei sirgalių plojimais buvo palydėtas Donatas Žąsinas, o vietoj jo žaisti išėjo Lukas Didžionis. Neaišku, ar vilniečiai pavargo, ar Donatui išėjus dingo komandos susižaidimas, ar „Remus“ komanda susiėmė. Aišku tik viena – nuo šios minutės žaidimas pakrypo visai kita linkme.

Tą pačią minutę, pasinaudojęs proga, 17-tu numeriu žaidžiantis latvis prispaudė kamuolį užskaitiniame plote. O tikslią realizaciją įspyręs 13-tas „Remus“ komandos numeris sumažino VRA persvarą. Nors rezultatu 27-10 pirmavo lietuviai, jaudulį kėlė latvių įgytas pranašumas. Vilniaus komanda neketino pasiduoti, bet jiems teko susitelkti gynyboje. 65-ąją žaidimo minutę 12-tu numeriu žaidžiantis „Remus“ komandos žaidėjas prasibrovė pro vilniečių gynybą ir pelnė penkis taškus savo komandai. Nors pelnyti dviejų realizacijos taškų latviams ir nepavyko, rezultatu 27-15 jie brovėsi pergalės link. Galimybę pralaimėti pajutę vilniečiai ėmė intensyviau gintis, neleisdami Rygos komandai pelnyti taškų, tuo pačiu ir patys nedidindami taškų skirtumo.

Taip ir baigėsi rungtynės, rezultatu 27-15 laimėję Vilniaus „Regbio akademijos“ komandos žaidėjai pergalingai paspaudė rankas priešininkams, dėkodami už puikų žaidimą. Nors jų dar laukė ilga kelionė namo, vilniečiai buvo nusiteikę pakiliai, namo jie vežėsi pergalę.

Geriausiu varžybų žaidėju buvo pripažintas dešimt taškų pelnęs, puikiai žaidęs Martinas Byčkovas. Varžybas laimėję vilniečiai neturi laiko atsikvėpti, jų laukia intensyvios treniruotės ir pasiruošimas paskutiniosioms rungtynėms, kurios vyks šį savaitgalį Vilniaus Vingio parko regbio stadione ir kuriose savo jėgas paskutiniame mūšyje šiame sezone išbandys Klaipėdos „Kuršių“ bei Vilniaus „Regbio akademijos“ komandos žaidėjai.