Atsisiųskite
aplikaciją

CupCup: lietuviai sukūrė sprendimą, kuo keisti vienkartinį plastiką

Sprendimų karta

Jei reikėtų įvardinti mūsų planetos priešą Nr.1, ko gero be didesnių debatų šioje vietoje atsidurtų vienkartinis plastikas. Kitaip sakant - mūsų pačių patogaus...

Skaityti daugiau

Jei reikėtų įvardinti mūsų planetos priešą Nr.1, ko gero be didesnių debatų šioje vietoje atsidurtų vienkartinis plastikas. Kitaip sakant - mūsų pačių patogaus vartojimo sistemų sukurtos šiukšlės, kurios kas dieną skaičiuojamos milijonais tonų.

 

Podcaste #SprendimųKarta Valdonė Daugėlaitė pasakoja apie CupCup - savo su vyru sukurtą iniciatyvą vienkartiniam plastikui pakeisti. Idėjai kilus tik 2019 metų pradžioje, jie vasarą jau bendradarbiavo su 7 muzikos festivaliais, kūrė švaresnę ir tvaresnę aplinką verslo bei privačiuose renginiuose. Kol kas “išgelbėtų” vienkartinių stiklinių bei bokalų skaičiuojama dešimtimis tūkstančių, bet stipriai augant poreikiui ir technologinėms galimybėms, kitamet planuojama šias apimtis gerokai padidinti.

 

CupCup kuriamas sprendimas neabejotinai veikia, bet kaip sako pati Valdonė - siekiant sumažinti vienkartinio plastiko gamybą, naudojimą ir šiukšles yra būtina, kad į ciklo procesus įsitrauktų verslas (gėrimų gamintojai, pardavėjai, renginių organizatoriai) ir savivaldybės, kurioms šiandien dar trūksta protingų strategijų ir plano.

 

Klausykitės epizodo apie ir su CupCup, o daugiau informacijos apie juos galima rasti: www.mycupcup.lt arba  https://www.facebook.com/cupcup.lt