Atsisiųskite
aplikaciją

Sigita Valevičienė: Motinystė – ypatingai moterį keičianti patirtis

Kalba mamos
Pokalbis su keturių vaikų mama, psichologe, dula, knygos „Motinystės kelias“ autore Sigita Valevičiene apie gimdymo patirtis ir ką gimdyme veikia dula, apie jausmus,...
Skaityti daugiau

Pokalbis su keturių vaikų mama, psichologe, dula, knygos „Motinystės kelias“ autore Sigita Valevičiene apie gimdymo patirtis ir ką gimdyme veikia dula, apie jausmus, kuriuos išgyvena ką tik mama tapusi moteris: kaltę, nepasitikėjimą, depresiją ir kodėl ne vaistai yra patys geriausi antidepresantai. Apie tai, kas nutiko, jog taip susvetimėjome ir neretai nedrįstame nei pasiūlyti, nei priimti pagalbos, o į posakį, kad vaikui užauginti reikia viso kaimo, žiūrime keistai tik iki tol, kol patys tampame tėvais. 

Kalbame apie santykius ir kaip jie pasikeičia atsiradus vaikams, kodėl moters pagalba moteriai gimdymo metu nėra jokia naujovė aš šių dienų išlepusių mamyčių išmislas, apie tai, kodėl reikia nebijoti, drįsti aplankyti ką tik pagimdžiusią mamą, bet ne eiti į svečius ir laukti, kol mums pasiūlys kavos, o iškepti pyragą, leisti mamai nueiti ramiai į dušą arba sutvarkyti namus.