Atsisiųskite
aplikaciją

Mokslininkai apie Jurgą Ivanauskaitę: jai buvo svarbiausia likti ištikimai sau

Rašytnamis
Šį lapkritį rašytojai, dailininkei, keliautojai, Lietuvos Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatei Jurgai Ivanauskaitei (1961-2007) būtų sukakę 60 metų. Šios ypatingai ryš...
Skaityti daugiau

Šį lapkritį rašytojai, dailininkei, keliautojai, Lietuvos Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatei Jurgai Ivanauskaitei (1961-2007) būtų sukakę 60 metų. Šios ypatingai ryškios ir įvairiapusiškos asmenybės kūrybinis kelias buvo pažymėtas ir palaikymo, ir kritikos. Ryški, visuomenei atvira kūrėja tarsi netilpo į konservatyvius vėlyvojo sovietmečio ir ankstyvosios Nepriklausomybės vertybinius rėmus. Tačiau J Ivanauskaitė nebijojo būti kitokia ir išliko ištikima sau.

Minint Jurgos Ivanauskaitės 60-ąsias gimimo metines kviečiame į Jurgos Ivanauskaitės fenomeną pažvelgti iš šiuolaikinės perspektyvos ir iš naujo jį įvertinti. Lietuvos rašytojų sąjungos tinklalaidės „Rašytnamis” vedėja, filosofijos mokslų daktarė, poetė Aušra Kaziliūnaitė kalbėjosi su literatūrologe, humanitarinių mokslų daktare Solveiga Daugirdaite, rašytoju, humanitarinių mokslų daktaru Rimantas Kmita, knygos „Lietuvos vizionierės” autore Elena Gasiulyte bei menotyrininke, humanitarinių mokslų daktare, docente Ramute Rachlevičiūte.

Lietuvos rašytojų sąjungos projektą „Vilniaus rašytojai“ iš dalies finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė.

Naujausios