Atsisiųskite
aplikaciją

Rašytoja Sandra Bernotaitė: „Daugiausiai tiesos pasakoma po kauke“

Rašytnamis
Rašytoja Sandra Bernotaitė – daugiasluoksnė kūrėja. Jos dosjė ne tik trys romanai, bet ir esė, pjesės, moksliniai straipsniai. Kaip sako Sandra, visi jos kūriniai –...
Skaityti daugiau

Rašytoja Sandra Bernotaitė – daugiasluoksnė kūrėja. Jos dosjė ne tik trys romanai, bet ir esė, pjesės, moksliniai straipsniai. Kaip sako Sandra, visi jos kūriniai – vienas nuo kito atskiri organizmai, kuriuos jungia noras žaisti kalbos stiliais. Naujausioje knygoje „Akys chimeros“ sušmėžuoja pačiai brangus tapęs, būtent šiai knygai tyrinėtas Kaunas.

Lietuvos rašytojų sąjungos tinklalaidėje „Rašytnamis“ apie tekstuose aptariamas lyčių santykių, feminizmo, tarpukario, praeities ir ateities, žmogaus ir ideologijos ryšio temas su S.Bernotaite kalbėjosi poetė, humanitarinių mokslų daktarė Aušra Kaziliūnaitė. Sandra atskleidė istorinio romano rašymo užkulisius, pasakojo, kaip dešimtmetį rinko informaciją, kaip istorinės figūros, tokios kaip Salomėja Nėris, Jonas Aistis, virto autentiškais veikėjais, kalbėjo apie mokymą, mokymąsi ir rašomą naują knygą, kurios centre – Australija.

Lietuvos rašytojų sąjungos veiklą „Žmonės ir tekstai“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Naujausios