Atsisiųskite
aplikaciją

Tėčiai „su stažu“: apie tėvystę prieš 30 metų ir dabar

Šiuolaikiniai vyrai
Artėjant Tėvo dienai – pokalbis apie besikeičiančią tėčių tėvystę. Ką reiškė auginti vaiką prieš 28-erius metus ir kodėl tie patys vaikų ugdymo standartai nebetinka šiandien?...
Skaityti daugiau

Artėjant Tėvo dienai – pokalbis apie besikeičiančią tėčių tėvystę. Ką reiškė auginti vaiką prieš 28-erius metus ir kodėl tie patys vaikų ugdymo standartai nebetinka šiandien? Apie tai pasakojo dviejų vaikų tėtis Romas Turonis. Kitas pašnekovas – Margiris Abukevičius, auginantis keturias dukras, vaiko priežiūros atostogų buvo išėjęs ne kartą. Savo tėvyste jis didžiuojasi ir sako, kad sulig šiuo etapu atsirado nauji gyvenimo prioritetai. Laidoje dalyvavusi Europos lyčių lygybės instituto ekspertė dr. Jolanta Reingardė pasidalino įžvalgomis, ką apie savo išgyvenimus kalbėjo tėčiai prieš 15 metų, kai ji su kolegomis atliko tyrimą Lietuvoje. Jolanta teigė, kad šiandien vyrų įsitraukimas į vaikų priežiūrą didėja, o dabartinė karantino situacija gali atnešti ir pozityvių pokyčių šeimų gyvenimuose.

 

Parengta Europos Sąjungos Teisių, lygybės ir pilietiškumo programos lėšomis įgyvendinant projektą „Parent: vyriškumo normų kaita įsitraukiant į aktyvią tėvystę“. Šią laidą inicijavo Lygių galimybių plėtros centras.

Naujausios