Atsisiųskite
aplikaciją

Neapykantos kalba, arba Kodėl mes taip nekenčiame kitokių?

Berta & Talks
Sudeginti. Žudyti. Sumušti tiek, kad nebeatsikeltų. Išvežti į barakus. Pašalinti iš visuomenės. Tokiais žodžiais plūstasi komentatoriai socialiniuose tinkluose ir naujienų...
Skaityti daugiau

Sudeginti. Žudyti. Sumušti tiek, kad nebeatsikeltų. Išvežti į barakus. Pašalinti iš visuomenės. Tokiais žodžiais plūstasi komentatoriai socialiniuose tinkluose ir naujienų portaluose, tokios replikos skamba gatvėje, viešajame transporte ar masiniuose renginiuose. Neapykantos kalba nukreipiama į tuos, kurie yra kitokie – yra kitos rasės, tikėjimo, socialinės padėties, seksualinės orientacijos ar turi negalią. Neapykantos kurstymo jų apstu ir aukščiausio lygio politikų kalbose.

Kodėl mes taip nekenčiame tų, kurių, daugeliu atvejų, net nepažįstame? Kokia atsakomybė ir pasekmės laukia už neapykantos nusikaltimus? Ir kur yra riba tarp žodžio laisvės ir neapykantos kurstymo? Apie tai – pokalbyje su Lietuvos žmogaus teisių centro komunikacijos vadove Jūrate Juškaite.

„Berta&Talks“ kviečia į pokalbius apie komunikaciją ir su ja susijusias temas: vadovavimą, emocines kompetencijas, lyderystę, oratorystę, profesinius pasirinkimus ir, žinoma, žmonių bendravimą. Pašnekovai dalinsis savo istorijomis, žiniomis bei įžvalgomis, padėsiančiomis ne tik komunikacijos, bet ir kitų sričių atstovams. Laidos kūrėja ir autorė – komunikacijos profesionalė Jolita Macelytė.

Naujausios