Atsisiųskite
aplikaciją

Moišė Kulbakas ir Vilniaus žydų literatūra

Rašytnamis
Rašytoja, filosofė Aušra Kaziliūnaitė apie rašytoją Moišę Kulbaką ir hebrajų bei jidiš kalbomis kūrusius Vilniaus rašytojus kalbasi su Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos...
Skaityti daugiau

Rašytoja, filosofė Aušra Kaziliūnaitė apie rašytoją Moišę Kulbaką ir hebrajų bei jidiš kalbomis kūrusius Vilniaus rašytojus kalbasi su Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Judaikos tyrimų centro vadove Lara Lempertiene, literatūrologu, Vilniaus universiteto Lietuvių literatūros katedros docentu Mindaugu Kvietkausku, VGŽIM Lietuvos žydų kultūros ir tapatybės muziejaus ekspozicijos vadove Saule Valiūnaite.

Kuo Lietuvos žydų kultūra bei literatūra išsiskiria pasauliniame kontekte? Kokia vieta tame tenka Moišei Kulbakui? Kodėl didelė dalis šio rašytojo kūrybos ne tik nepraranda savo aktualumo, bet išlieka ypatingai svarbi šių laikų žmogui? Kokios svarbios hebrajų bei jidiš kalbomis kūrusių Vilniaus rašytojų knygos neišverstos į lietuvių kalbą? Kodėl? Kokia vieta Lietuvos žydų kultūrai bei literatūrai bus skirta 2022 m. duris atversiančio Lietuvos žydų kultūros ir tapatybės muziejaus ekspozicijoje?

Lietuvos rašytojų sąjungos projektą „Vilniaus rašytojai“ iš dalies finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė.

Naujausios