Dabar populiaru
Publikuota: 2020 balandžio 18d. 15:50

Žinomų atlikėjų koncertai daugiabučių kiemuose: žiūrovai pasitiko su vėliavomis, išlydėjo padėkomis ir aplodismentais

„Kaunas 2022“ projektas „Kultūra į kiemus“
Martyno Plepio nuotr. / „Kaunas 2022“ projektas „Kultūra į kiemus“

Balkonuose ir languose plevėsavo vėliavos, per plastiko pertvaras balkonuose ir atvirus namų langus skambėjo aplodismentai, o kiemuose – muzika. VIP ložės – savi balkonai, didieji ekranai – kambarių langai. Šią savaitę Kauno miesto ir rajono gyventojai pasitiko menininkus ir kūrėjus, kurie atvyko tiesiai į jų namų kiemus.

„Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ kartu su bendruomenių programa „Fluxus labas“ ir projekto pagrindiniu rėmėju „Švyturys nealkoholinis“ inicijuoja naują, karantino laikotarpiui skirtą projektą „Kultūra į kiemus“ tam, kad sugrąžintų šiuos jausmus ir patirtis bei atneštų kultūrą ... tiesiai į kiemus.

„Per kiekvieną pasirodymą žiūrovus kviečiame užimti vietas VIP ložėse – savo balkonuose, arba stebėti kultūrinį veiksmą per didžiuosius „ekranus“ – kambarių langus, o pasipuošti taip, tarsi eitumėte į koncertą. Tiems, kurie per langus ar balkoną nemato savo kiemo, raginsime neišeiti iš namų ir nesibūriuoti, tačiau stebėti tiesiogines transliacijas per LRT Mediateką ar „Kaunas 2022“ feisbuko paskyroje“, – sako „Kaunas 2022“ vadovė Virginija Vitkienė.

Kauno miesto ir rajono kiemuose jau skambėjo Jurgos Šeduikytės ir operos solisto baritono Raimondo Baranausko balsai, koncertavo Kazimieras Likša, grupė „Girių dvasios“, šiuolaikinio šokio pasirodymą surengė šokėjas Marius Pinigis. Kitą savaitę kiemuose koncertuos ar pasirodymus surengs grupė „Kamanių šilelis“, Rūta MUR, oro akrobatai Konstantin ir Elena Kosovec, violončelininkas Justas Kulikauskas.

Pasak vienos iš šio projekto iniciatorės, „Kaunas 2022“ atstovės Irutės Tumaitės, projektas „Kultūra į kiemus“ tęsis iki balandžio pabaigos.

J.Šeduikytė: buvau pasiilgusi aplodismentų

Šią savaitę Garliavoje koncertavusi atlikėja Jurga Šeduikytė sako, kad šio koncerto labai laukusi.

„Žinoma, laukiu kiekvieno koncerto. Man dar labai gerai sekasi, nes kiti žmonės, kurie muzikuoja, iš viso koncertų neturi. O mes vis pageneruojame kokią nors idėją, kaip, nenusižengiant karantinui, galim toliau tęsti savo veiklą, taip pat motyvuoti žmones, kad jie liktų namuose. Manau, kad tai yra prasminga.

Tai jau trečiasis koncertas per karantiną, tačiau pirmasis, kuris buvo su aplodismentais. Man tai buvo keista, jau buvau pamiršusi, kad žmonės gali ploti, nes iki šiol būdavo transliacijos. Buvo labai gera prisiminti ir pajausti tą gyvybę“, – 15min sakė J.Šeduikytė.

Jau buvau pamiršusi, kad žmonės gali ploti.

Pasak atlikėjos, kaip svarbu yra palaikymas, ji supratusi šios savaitės koncerte.

J.Šeduikytė sako, kad, matyt, nėra situacijos, iš kurios žmogus nerastų išeities. Kitą dieną po koncerto Garliavoje atlikėja sugalvojo kviesti muzikantus, kurie galbūt iki šiol groja ar dainuoja tik namuose, tą daryti balkonuose.

„Kasdien ar bent jau savaitgaliais, 19 valandą, jie galėtų pagroti žmonėms. Jiems tai būtų praktika, o iš koncerto Garliavoje pojūčio aš supratau, kiek tai mums yra reikalinga.

Mes esame labiausiai nuskriausti šioje situacijoje, kadangi esame tie, kurių veikla po karantino atsinaujins vėliausiai. Aš asmeniškai manau, kad muzikavimas balkonuose būtų graži tradicija. Namas ir namui galėtų nusiųsti linkėjimus.

Pati tą pradėsiu šeštadienį iš savo balkono, bus, matyt, ir tiesioginė transliacija feisbuke“, – sakė J.Šeduikytė.

Martyno Plepio nuotr./„Kaunas 2022“ projektas „Kultūra į kiemus“
Martyno Plepio nuotr./„Kaunas 2022“ projektas „Kultūra į kiemus“

R.Baranauskas: buvo jautru

Raimondas Baranauskas, šią savaitę koncertavęs Linksmakalnyje, sako, jog jam pačiam tai buvo visiškai nauja patirtis.

„Esu pratęs dainuoti kitaip, o čia dauguma klausytojų buvo namuose. Labai įdomus jausmas, nes tu matai, kaip savo namuose esantys žmonės linguoja, reaguoja. Jautru buvo dainuoti tokiomis aplinkybėmis“, – sakė R.Baranauskas.

Tiesa, scenos ir dainavimo sako pasiilgęs ir pats R.Baranauskas, o kada bus galima sugrįžti į sceną – nežinia.

„Kai man pasiūlė dalyvauti šiame projekte, aš net nieko neklausiau, nei kaip, nei kur, nei kas. Iš karto sutikau. Jau daugiau nei mėnesį esant karantine labai norėjosi dainuoti. Kita priežastis – norėjosi suteikti ir džiaugsmo žmonėms“, – sakė R.Baranauskas.

Keli žiūrovai koncertą žiūrėjo pačiame kieme, laikydamiesi saugaus atstumo, o dauguma žiūrovų – pro langus ir balkonus.

„Man iki šiol buvo nerimo, o vakar mano nuomonė pasikeitė. Aš galvojau, ar žmonės eis į teatrus, ar jie žiūrės spektaklius po karantino? Dėl baimių, dėl finansų. Bet po koncerto Linksmakalnyje pradedu galvoti, kad žmonės eis į teatrą. Jie patys sakė: mes neįsivaizdavome, kad iki tokio lygio buvome pasiilgę muzikos. Tad aš manau, kad jie sugrįš į sales, į teatrus. Gal ne iš karto, bet sugrįš“, – sakė R.Baranauskas.

Martyno Plepio nuotr./„Kaunas 2022“ projektas „Kultūra į kiemus“
Martyno Plepio nuotr./„Kaunas 2022“ projektas „Kultūra į kiemus“

„Kamanių šilelis“ kieme koncertuos antradienį

Aktorių Kamilės Gudmonaitės ir Manto Zemlecko duetas savo muzikoje sujungia folkloro motyvus ir poetų tekstus, būgnų gaudesį ir melancholiško roko elementus. Tai – grupė „Kamanių šilelis“, kuri su Kauno rajono kiemo publika susitiks antradienį. Koncertuoti kartu grupė gali ir atstumo vienam nuo kito laikytis nereikia – Kamilė ir Mantas pora yra ne tik scenoje, bet ir gyvenime.

„Kvietimą surengti koncertą kieme priėmėme gerai, manau, kad šiuo metu tai reikalinga. Tokia patirtis man nėra pirmąjį kartą. Visą savo vaikystę praleidau grodamas kieme ir gatvėje. Labai smagi patirtis, kai tu niekada nežinai, kas bus tavo klausytojas. Labai gyvas grojimas“, – 15min sakė M.Zemleckas.

„Kamanių šilelis“ antradienį kauniečiams pagros įvairių dainų: tiek ramesnių, kurios labiau tinka klausymui, tiek ir smagesnių, kad žmonės balkonuose galėtų ir pašokti.

Kalbant apie pasikeitusias gyvenimo ir kūrybos sąlygas, pasak M.Zemlecko, grupė kaip tik šiuo metu buvo planavusi įrašinėti albumą: „Tad mums taip ar taip būtų buvęs karantinas, bet tai šiek tiek ir padėjo, nes nukrito visi kiti darbai. Galėjome susikoncentruoti vien tik į albumą, kas buvo visai naudinga. Tik albumo pristatymą nukėlėm iš gegužės mėnesio į spalio mėnesį.“

Organizatorių nuotr. /„Kamanių šilelis“
Organizatorių nuotr. /„Kamanių šilelis“

Žmonių reakcija nudžiugino

Pasak vienos iš projekto organizatorių I.Tumaitės, juos maloniai nustebino atlikėjų reakcija, kai sulaukę pasiūlymo koncertuoti kiemuose, iš karto sutiko: „Nors kai kuriems iš jų tokia patirtis buvo pirmąjį kartą.“

I.Tumaitė sako, tai, kad ši iniciatyva pasiteisina ir yra reikalinga, tapo aišku jau nuo pirmųjų pasirodymų, žmonių ir atlikėjų reakcijų.

„Tiek iš atlikėjų sulaukiame labai daug komplimentų ir gerų žodžių, tiek iš gyventojų, kurie rašo ir siunčia įvairius komentarus, dalinasi nuotraukomis, kaip fiksavo renginį“, – kalbėjo I.Tumaitė.

Martyno Plepio nuotr./Irutė Tumaitė
Martyno Plepio nuotr./Irutė Tumaitė

Organizatoriai pasirinko skirtingų žanrų menininkus visų pirma dėl kultūros įvairiapusiškumo.

„Norim, kad skirtinguose kiemuose bendruomenėms būtų pristatyti kuo įvairesni žanrai“, – sakė I.Tumaitė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

00:20
01:04
01:42

Esports namai

URBAN˙/