Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 21d. 15:21 , Atnaujinta: 2019 rugpjūčio 21d. 17:10

„Ąžuolo“ apdovanojimai skelbia nominantus, tačiau kada įvyks ceremonija – nežinia

„Ąžuolo“ apdovanojimai
Organizatorių nuotr. / „Ąžuolo“ apdovanojimai

„Ąžuolo“ apdovanojimai, kasmet įvertinantys geriausius šalies operatorius, nominantus jau atrinko, tačiau kada bus paskelbti laureatai, apdovanojimus organizuojanti Lietuvos kino operatorių asociacija dar nežino.

„Ąžuolo“ apdovanojimui už geriausią metų operatoriaus darbą nominuoti:

  • Vytautas Katkus, „Animus Animalis: istorija apie žmones, žvėris ir daiktus“ (rež. Aistė Žegulytė)
  • Laurynas Bareiša, „Išgyventi vasarą“ (rež. Marija Kavtaradzė)
  • Rugilė Barzdžiukaitė, „Rūgštus miškas“ (rež. Rugilė Barzdžiukaitė)

„Gilės“ apdovanojimui, skiriamam geriausiam jaunamai operatoriui, nominuoti:

  • Nojus Drąsutis, „Adamah“ (rež. Tadas Šlajus)
  • Jevgenijus Tichonovas, „Panspermija“ (rež. Mindaugas Docaitis)
  • Linas Žiūra, „Siena“ (rež. Silvestras Polinauskas)

Filmų vertinimo komisiją šiemet sudarė Simonas Glinskis, Linas Dabriška, Eitvydas Doškus, Ignas Jonynas ir pirmininkė Lina Kaminskaitė-Jančorienė.

Pasak jo, šiemet buvo gauta 19 paraiškų „Ąžuolo“ apdovanojimams ir 14 „Gilei“.

Paklausta, kokiais kriterijais remiantis komisija atrinko nominantus, L.Kaminskaitė-Jančorienė teigė: „Pagrindinis komisijos susitarimas buvo, kad operatoriaus amatas vertinamas paties filmo kontekste. Jeigu filmas prastas, kiti jo aspektai yra prasti, tik operatoriaus darbas negali būti išskirtas. Mums buvo svarbu, kad operatoriaus darbas būtų vertinamas kitų filmo stilistinių savybių kontekste“, – sakė L.Kaminskaitė-Jančorienė, pridūrusi, jog šiemet matomas dokumentinio kino pakilimas akivaizdus ir „Ąžuolo“ nominacijose.

Nuo 2011 m. rengiami „Ąžuolo“ apdovanojimai įprastai vykdavo gegužės pabaigoje, tačiau šiemet kinematografininkai jų nesulaukė.

Kaip praneša LRT, Lietuvos kino operatorių sąjungos pirmininko Viliaus Mačiulskio teigimu, šiemet to nepavyko įgyvendinti dėl darbų gausos.

15min susisiekus su V.Mačiulskiu, jis patvirtino, jog ceremonija nukeliama dėl didelio užimtumo: „Mes asociacijoje neturim jokios vadybos, patys bandom verstis. Išrenka pirmininką ir jis yra atsakingas už „Ąžuolų“ surengimą. Yra ir valdyba, kuri jam padeda. Bet šiemet operatoriams papuolė labai darbingi metai ir viskas taip nuslydo.“

Pasiteiravus, kada planuojama rengti ceremoniją, Kino operatorių sąjungos pirmininkas teigė: „Preliminarios datos neturim, bet galvojam, kad per rudenį reiktų susisukti. Nes po to dar prisnigs...“

Anot jo, šiemet svarstoma apie kuklesnę ceremonija: „Yra paprašyta paramos filmavimo technikos firmų. Žiūrėsim, kiek jos mus parems. Nuo to priklausys ir tie apdovanojimai, ta ceremonija“, – sakė V.Mačiulskis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

20:17
01:09
02:13

Dabar tu gali

Maistas