Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 19d. 13:54

Baigti restauruoti Lietuvos kino režisierių Arūno Žebriūno ir Almanto Grikevičiaus filmai

Filmo „Gražuolė“ stop kadras. Inga Mickytė
Filmo „Gražuolė“ stop kadras / Filmo „Gražuolė“ stop kadras. Inga Mickytė

Lietuvos kino centro užsakymu buvo restauruoti du Lietuvos kino studijoje sukurti filmai, kurių kopijos buvo įsigytos iš vie­nos di­džiau­sių Rusijos ki­no sau­gyk­lų „Gos­fil­mo­fond“. Buvo atlikta filmų „Gražuolė“ (rež. Arūnas Žebriūnas) ir „Sadūto tūto“ (rež. Almantas Grikevičius) suskaitmenintų kopijų garso ir vaizdo restauracija. Taip pat šiems filmams buvo parengti titrai anglų ir prancūzų kalbomis.

Filmai restauruoti bendradarbiaujant su Lenkijos ir Lietuvos specialistais.

Siekiant kuo tiksliau atkurti filmo nuotaiką, spalvinę gamą ir apšvietimo subtilumus filmo „Sadūto tūto“ restauravimo procese dalyvavo šio filmo operatorius Donatas Pečiūra.

Filmų įsigijimo, skaitmeninimo, restauravimo ir titravimo procesas truko apie 9 mėnesius.

1969 m. Arūno Žebriūno režisuota „Gražuolė“ užima svarbią vietą Lietuvos kino istorijoje ir iki šiol yra vertinama dėl poetinės stilistikos, išskirtinio dramatizmo bei suteiktos galimybės pažvelgti į vaikų pasaulio subtilybes jų pačių akimis. Filmas neatsiejamas nuo išskirtinio pagrindinės herojės Ingos (aktorė Inga Mickytė) šokio. IV TSRS sąjunginiame kino festivalyje Minske filmo operatorius Algimantas Mockus apdovanotas už geriausią operatoriaus darbą. I.Mickytei šiame festivalyje už vaidybą įteiktas Garbės diplomas.

Filmo „Sadūto Tūto“ stop kadras/Filmo „Sadūto Tūto“ stop kadras. Aktoriai Bronius Babkauskas ir Eugenija Pleškytė
Filmo „Sadūto Tūto“ stop kadras/Filmo „Sadūto Tūto“ stop kadras. Aktoriai Bronius Babkauskas ir Eugenija Pleškytė

1974 m. Almanto Grikevičiaus režisuotas „Sadūto tūto“ laikomas vienu emocionaliausių A.Grikevičiaus kūrinių. Filme vaidino vieni garsiausių to meto aktorių: Juozas Budraitis, Regimantas Adomaitis, Eugenija Pleškytė, Nijolė Lepeškaitė ir kiti. Visgi, filmas tuo metu nesulaukė didelio pasisekimo. Vieni dėl to kaltino neišbaigtą scenarijų, kiti – pernelyg tiems laikams atvirai perteikiamas menininkų sluoksnio nuotaikas.

Pristatys pavasarį

Restauruoti filmai „Gražuolė“ ir „Sadūto tūto“ bus pristatyti visuomenei pavasarį.

2015 metais ketinama suskaitmeninti, restauruoti ir parengti titrus dar dviem filmams – rež. Arūno Žebriūno „Velnio nuotakai“ ir rež. Marijono Giedrio „Herkui Mantui“, rašoma pranešime žiniasklaidai. 

2014 m. iš „Gos­fil­mo­fond“ buvo įsigytos 9 filmų kopijos, 2015 m. planuojama įsigyti dar 10. LKC ketina visą restauruotą kino paveldą pristatyti visuomenei.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:09
02:13
02:24

Dabar tu gali

Maistas