Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugsėjo 11d. 12:20

Detektyvinis meno projektas: iš pelenų prikelta lietuviškų kino filmų muzika

Jaunimo simfoninio orkestro dirigentas, maestro Gintaro Rinkevičiaus mokinys Ričardas Šumila ir kino prodiuserė Radvilė Šumilė šeštadienį pristatys unikalų projektą „Muzika kaip kinas“. Jis svarbus ne tik todėl, kad Vilniuje, Technikos bibliotekos kiemelyje įvyks didžiulis koncertas. Ir ne tik todėl, kad kino muzika Lietuvoje gyvai atliekama labai retai. R.Šumila atliko didelį atkuriamąjį darbą – daugumos kino filmų muzikos natos buvo tiesiog pradingusios.

Prodiuserė Radvilė Šumilė sako, kad konceto „Muzika kaip kinas“ idėja gimė Šumilų duetui kartu su kino režisierium Audrium Stoniu galvojant, kaip išaukštinti lietuvių kino muziką. Jie sąmoningai atsisakė žinomų miuziklų melodijų – „Velnio nuotakos“ garso takelio melodija neskambės.

Tikslas – atgaivinti tai, kas jau pamiršta – tuos kūrinius, kurių dabartinė karta galbūt net nėra girdėjusi.

Šio projekto tikslas – atgaivinti tai, kas jau pamiršta – tuos kūrinius, kurių dabartinė karta galbūt net nėra girdėjusi. Beveik visi kūriniai viešai nuskambės pirmą kartą (klasikų E.Balsio, B.Kutavičiaus, G.Kuprevičiaus ir kitų).

„Kai pradėjome žiūrėti lietuviškus filmus, specialiai klausydamiesi muzikos, atradome naujus klodus. Tiesiog alpome nuo grožio“, – dūsauja R.Šumilė. 

Detektyvo kvapas

Prodiuserės teigimu, kino filmų natų paieška – tikras detektyvas. Ieškodami partitūrų, projekto sumanytojai perėjo daugybę institucijų, muzikos žmonių ir jau buvo beveik atsidūrę aklavietėje. Radvilės manymu, dauguma natų buvo tiesiog sudegintos. Netgi Lietuvos kino studijos archyvuose neliko jokių kopijų. Išliko tik kompozitoriaus Eduardo Balsio ranka rašytos natos. O kitų natų R.Šumila ieškojo kompozitorių bibliotekose, rinko po mažą išlikusį fragmentą iš juodraštinių variantų ir lygino juos su garso įrašais.

VIDEO: Neda Malūnavičiūtė - apie muziką kino filme DŽIAZAS

Šeštadienį koncerte „Muzika kaip kinas“ skambės muzika iš kino filmų „Gražuolė“, „Niekas nenorėjo mirti“, „Moteris ir keturi jos vyrai“, „Adomas nori būti žmogumi“, „Mano vaikystės ruduo“, „Naktibalda“, „Herkus Mantas“, „Paskutinė atostogų diena“, „Jausmai“, „Vasara baigiasi rudenį“ ir kitų. 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:45
01:07
14:06

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

15MAX