Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugpjūčio 25d. 11:49

„Duburio“ pasaulinė premjera – Monrealio filmų festivalyje (video)

Filmas „Duburys“
Kadras iš filmo / Filmas „Duburys“

Naujausias Gyčio Lukšo filmas „Duburys“ bus rodomas Monrealio tarptautiniame filmų festivalyje. Rugpjūčio 27 – rugsėjo 7 dienomis Monrealyje, Kanadoje, vykstantis tarptautinis festivalis buvo vienas pirmųjų, atrinkęs šį lietuvišką filmą į savo programą.

Monrealio kino festivalyje filmas dalyvaus programoje „Žvilgsnis į pasaulio kiną“ („Focus on World Cinema“). Tai vienas prestižiškiausių pasaulyje ir seniausias Šiaurės Amerikoje filmų festivalis, gyvuojantis jau 33 metus. Monrealio pasaulio filmų festivalis pagal tarptautinės filmų prodiuserių asociacijų federacijos FIAPF (International Federation of Film Producers Associations) reitingus yra aukščiausios kategorijos festivalis kaip ir Kanų, Berlyno, Venecijos festivaliai. Iš viso pasaulyje yra 12 tokių festivalių.

Iš Monrealio „Duburys“ keliaus į dar vieną aukščiausio lygio Kairo tarptautinį filmų festivalį. 33-ią kartą vyksiančiame tarptautiniame kino festivalyje filmas varžysis dėl Kairo tarptautinio kino festivalio pagrindinio prizo. Lapkričio 10–20 dienomis vyksiančiame festivalyje „Duburį“ pristatys filmo režisierius G.Lukšas.

Vėliau „Duburys“ keliaus į Niujorke esantį Šiuolaikinio meno muziejų (Museum of Modern Art (MoMA) ir gruodžio 4–14 d. dalyvaus Lietuvių kino dienose.

Gyčio Lukšo režisuotas vaidybinis kino filmas „Duburys“ yra sukurtas pagal Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Romualdo Granausko to paties pavadinimo romaną.

„Duburys“ – dramatiška, bet emociškai labai spalvinga juosta. Tai filmas apie žmogaus likimą. Apie sovietmečio nykumos palaužtą žmogų, kurio likimas liko nepastebėtas. Siekiant išsaugoti tų laikų unikalumą ir autentiškumą, filme aktoriai prabyla lietuvių ir rusų kalbomis. Dvi moteris iš trijų pagrindinių herojų – Klavą ir Mašką – vaidina rusakalbės aktorės iš Ukrainos Jevgenija Varenica ir Oksana Borbat. Pagrindinį filmo personažą Juozapą Gaučį įkūnija kine debiutuojantis lietuvių aktorius Giedrius Kiela.

Šiame filme sukurti aktorių vaidmenys buvo įvertinti „Sidabrinės gervės“ kino apdovanojimuose – O.Borbat pripažinta geriausia aktore, o Vladimiras Jefremovas ir Jūratė Onaitytė tapo geriausiais antro plano aktoriais.

Lietuvoje filmo premjera vyks rugsėjo 4 d.

Filmą sukūrė „Studija 2“ bendradarbiaudama su Lietuvos kino studija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

33:22
01:27
01:22

Dabar tu gali