Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2021 12 03, 11:38

E.Rožukaitės debiutinis trumpo metro filmas „Senis“ – Provanso kino festivalyje

Jaunosios kartos režisierės Elenos Rožukaitės debiutinis trumpametražis filmas „Senis“ (2021) pristatytas šiuo metu Prancūzijoje vykstančiame tarptautiniame trumpųjų filmų festivalyje Aix-en-Provence Tous Courts. Daugiau nei trisdešimt metų vaizdingame Provanse gyvuojantis kino renginys kasmet parodo daugiau nei 200 trumpametražių filmų iš viso pasaulio, skirdamas dėmesį tiek jauniems kino vardams, tiek žinomų kūrėjų retrospektyvoms, rašoma pranešime spaudai.
„Senis“
„Senis“ / Organizatorių nuotr.

Į tarptautinę konkursinę programą atrinkta kino juosta pasakoja apie jauną merginą Vaivą, priverstą dirbti seno vyro slauge Lietuvos vienkiemyje. Ji svajoja užsidirbti pinigų ir išvykti pas savo mylimąjį į Ispaniją. Laikas kaime slenka lėtai, vaikinas vis dažniau neatsiliepia į skambučius. Tačiau likimo suvesti Vaiva ir jos slaugomas Edmundas pamažu supranta, kad nėra tokie skirtingi, kaip gali pasirodyti iš pradžių.

E.Rožukaitė savo debiutinį filmą kūrė pagal Vaivos Rykštaitės knygą „Kostiumų drama“, iš kurios ji pasirinko jai labiausiai tikusią trumpą istoriją. Režisierė leido sau laisvai interpretuoti kūrinį ir jį visiškai transformavo kino kalboje. Žurnalo „Cinema Femme“ redaktorė Rebecca Martin prilygino E. Rožukaitės „Senį“ vaizduojamajam menui. Pasak jos, kiekvienas, kruopščiai apgalvotas kadras atrodo it paveikslas.

„Man regis, ką labiausiai pasiėmiau iš knygos, tai jų keistą draugystę. Iš pradžių jai jis atrodo šlykštus, tačiau pamažu Vaiva pasiekia tokią pat būseną kaip ir senis. Išorinis pasaulis gali atrodyti gražus, bet jis nėra toks nuoširdus ar tikras“, – žurnalui teigė režisierė.

Filme pagrindinius vaidmenis atlieka jaunosios kartos aktorė Severina Špakovska ir teatre ir kine nusipelnęs aktorius Algirdas Latėnas.

E. Rožukaitė 2012 m. baigė filosofijos studijas Vilniaus universitete. Vėliau ji pradėjo mokytis kino režisūros Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Jos kino juosta „Senis“ jau buvo pristatyta Vilniaus tarptautiniame trumpųjų filmų festivalyje, The Calvert Journal kino festivalyje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą