Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 sausio 8d. 15:36

Filmas „Pasipriešinimas“ Lietuvą padarė žvaigžde

Filmas „Pasipriešinimas“
Kadras iš filmo / Filmas „Pasipriešinimas“
Galbūt Bulgarija su Rumunija ir yra užsienio kompanijų pagrindinės filmavimo vietos, tačiau neabejotinai Lietuva šiemet sulauks bene daugiausia dėmesio dėl filmo „Pasipriešinimas“ („Defiance“), rašo „Reuters“.

2007-ųjų rudenį filmuotas garsaus režisieriaus Edwardo Zwicko filmas buvo ne tik kuriamas Lietuvoje, bet ir pasakoja apie Antrojo pasaulinio karo metais Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje gyvenusius tris brolius Bielskius. Jie nusprendė nepasiduoti likimui ir vietoj koncentracijos stovyklos bei neabejotinos mirties pasirinko pasipriešinimą ir gyvenimą miške, kur netrukus prie jų prisidėjo kiti likimo broliai.

Dėl politinių priežasčių filmavimo komanda nevyko filmuoti į Baltarusiją, todėl pasirinko  Lietuvą, čia ir susuko visą juostą. Taigi istorija buvo nufilmuota vos už šimto kilometrų nuo vietos, kur išties vyko visas veiksmas.

„Čia tie patys miškai, tos pačios pelkės, ta pati geografija“, – tikino „Kruvinojo deimanto“ ir „Rudens legendų“ kūrėjas E.Zwickas.

Žinoma, už autentiką teko sumokėti ne tik aktoriams, bet ir visai kūrybinei grupei. Kadangi filmavimas miške – ne pasivaikščiojimas parke, kasdien filmavimo komandai tekdavo pėsčiomis pasiekti vieną ar kitą vietą. Be to, „Pasipriešinimas" buvo pradėtas filmuoti rugpjūtį, o baigtas lapkritį, taigi ir oro sąlygos buvo ne iš maloniausių.

„Danielis (Craigas) įsitikinęs, kad aš tai padariau specialiai“, – juokėsi režisierius, prisimindamas šalčius ir drėgmę, su kuria susidūrė per filmavimą. Tačiau jis įsitikinęs, kad atšiaurus oras, lietus ir šaltis tik padėjo aktoriams iš tiesų suprasti, koks buvo gyvenimas miške, ir kur kas nuoširdžiau įsijausti į vaidmenį.

Vieno filmo prodiuserio teigimu, nors jie nuo ryto iki vakaro sėdėdavo miške, turėjo maisto ir vakarais grįždavo į šiltą viešbutį.

„Todėl visuomet galvoji, kaip turėjo jaustis žmonės, kurie visus tuos metus gyveno miško sąlygomis“, – stebėjosi Janas Brugge.

„Reuters“ konstatavo, kad nors Lietuvos kino pramonė negali prilygti Rumunijai ir Bulgarijai, čia  tinkamesnė erdvė kurti televizijos filmus. Faktas, kad didžiausias ir brangiausias Lietuvos kino istorijoje filmas „Pasipriešinimas“ buvo filmuotas čia, neabejotinai padės vietos kino pramonei augti ir populiarinti Lietuvos vardą kino pasaulyje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

SEB verslo augimo programa

01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

30:48
22:16
01:14

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°