Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 20d. 12:18

„Kino pavasaryje“ įvyks geriausio Baltijos šalių filmo „Išgyventi vasarą“ premjera

Kadras iš filmo „Išgyventi vasarą“
Projekto partnerio nuotr. / Kadras iš filmo „Išgyventi vasarą“

Vienos ryškiausių jaunosios kartos režisierių Marijos Kavtaradzės debiutinio kelio filmo „Išgyventi vasarą“ pasaulinė premjera įvyko išparduotuose prestižinio Toronto filmų festivalio seansuose (TIFF). Šio ypatingai sėkmingo debiuto, kuris tik ką pasibaigusiame Talino kino festivalyje pripažintas geriausiu Baltijos šalių filmu, Lietuvos auditorijai dar teks palaukti. Po festivalius keliaujančios juostos „Išgyventi vasara“ nacionalinė premjera skelbiama 2019 m. „Kino pavasaryje“.

Už Lietuvos vardo garsinimą užsienyje būtent su filmu „Išgyventi vasara“ Lietuvos Respublikos kultūros ministerija Marijai Kavtaradzei skyrė „Metų debiuto“ premiją, o vienam pagrindinių šio filmo aktorių Pauliui Markevičiui – Metų jaunojo kūrėjo premiją.

Dviem „Sidabriniais gervės kiaušiniais“ ir pačia „Sidabrine gerve“ apdovanotos M.Kavtaradzės ilgametražis debiutas Lietuvos kine išsiskiria ne tik nagrinėjamomis mums visiems itin svarbiomis emocinės sveikatos temomis, bet ir pasirinktu kelio filmo žanru. Pasak režisierės po filmo seansų užsienio festivaliuose žmonės nesiskirsto ir lieka pasikalbėti, parašo jai privačiai. Tai lemia temos universalumas, kuri aktuali tiek gyvenantiems Islandijoje, tiek Indijoje ar Baltijos šalyse.

Viską keičianti kelionė

„Išgyventi vasarą“ – ilgai lauktas ir užtikrintas Marijos debiutas, kuriame ambicinga pradedanti psichologė Indrė sutinka pervežti į kliniką pajūryje du pacientus Paulių ir Justę. Kol trijulė kelyje galynėjasi su savais vidiniais demonais, pamažu jie atranda tarpusavio ryšį, mėgina užčiuopti gyvenimo džiaugsmą. Ši juosta suteikia vilties, jog viskas yra įmanoma ir įveikiama.

„Man atrodo labai svarbu kalbėti apie psichines ligas ir taip prisidėti prie atskirties, stigmos mažinimo. Filme noriu priartinti žiūrovą prie personažų ir parodyti, jog viskas nėra tik juoda arba balta, kad psichinė liga nėra nenormalu ar kad ja sergantys žmonės – kitokie“, – filmą apibūdina režisierė M.Kavtaradzė.

Šiame spalvingame filme ryškiai atsiskleidžia unikalus Marijos braižas – empatiškumas herojams, gebėjimas lengvai ir paveikiai perteikti jaunatvišką polėkį, veržlumą ir vidines kovas. Pagrindinius vaidmenis atlieka stiprūs jaunosios kartos aktoriai Paulius Markevičius, Gelminė Glemžaitė ir Indrė Patkauskaitė. Lietuvos žiūrovus turėtų maloniai nustebinti ir pasirinktas filmo garso takelis.

Šį šiltą ir it vasarakupiną šilumos, šviesos ir netikėtumų kelio filmą Lietuvos žiūrovai galės pirmieji pamatyti 24-ojo tarptautinio festivalio „Kino pavasaris“ metu daugelyje Lietuvos miestų. Filmas sukurtas kartu su filmų gamybos kampanija „M-films“.

Trumpa galimybė susipažinti su M.Kavtaradzės kūryba

Nors „Išgyventi vasarą“ ilgametražis Marijos filmas, tačiau jau pirmuosius šios režisierės žingsnius kine iš karto įvertino Lietuvos kino bendruomenė, skirdama prestižinius „Sidabrinės gervės kiaušinius“ už geriausią studento darbą „Paskutinis žmogus“ (2011) ir „Man dvim keli“ (2015) bei „Sidabrinę gervę“ už geriausių metų filmo „Šventasis“ scenarijų. Šį apdovanojimą ji dalijosi su Andriumi Blaževičiumi ir sese Tekle Kavtaradze.

„Man dvim keli“ – vienas stipriausių Marijos darbų, narpliojančių jauno žmogaus pasaulį ir išgyvenimus. Šiame trumpo metro filme pirmą kartą drauge suvaidino ir „Išgyventi vasaros“ aktorių kolektyvas. Tarptautinės trumpametražių filmų dienos proga tik rytoj, gruodžio 21 d., trumpametražių filmų agentūros „Lithuanian Shorts“ organizatoriai savo socialiniame tinkle Facebook suteiks galimybę nemokamai pamatyti šį filmą. Tai puiki proga susipažinti su šios talentingos kūrėjos braižu.

Partnerio turinys
Temos: 1 Kinas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas