Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 8d. 16:39

Kino topas: kai ateina dėdė Terminatorius... (video)

Filmas „Terminatorius: išsigelbėjimas“
„Scanpix“ nuotr. / Kadras iš filmo „Terminator Salvation“

Vasara prasidėjo, dangus apsiniaukė, lietus užpylė gatves, todėl Lietuvos žmonėms nebeliko kur slėptis, tad tenka prisiminti kiek primirštą maršrutą į kino teatrus. Visi pamiršo tik patiems politikams įdomius rinkimus į Europos Parlamentą ir išlindo geležinio išgelbėtojo sveikinti.

Jau penktadienį mačiau, kad savaitgalio orai bus ypač naudingi ne tik ketvirtajam „Terminatoriui“, kuris puikiai pasinaudojo lietumi ir susikrovė galingą 191 tūkst. Lt kapitalą. Jameso Camerono režisuotos pirmosios epopėjos dalys nespėjo prasibrauti į lietuviškus ekranus, tad dabar galime palyginti rezultatus tik su 2003 metų premjera „Terminatorius 3: mašinų prisikėlimas“, kuris sugebėjo sumaitoti 270,1 tūkst. Lt per visą rodymo laikotarpį.

Bendrus kino rinkos reitingus stipriai kilstelėjo kiti repertuariniai filmai, nes ankstesni lyderiai išlaikė stabilius rezultatus arba tik šiek tiek sumažino apetitą. „Angelai ir demonai“ pademonstravo, kad dar turi pakankamai jėgos kabintis už 700 tūkst. Lt, pozityvius atsiliepimus užsitikrinęs „Gatvės vaikis“ toliau viliojo į perspektyvaus amerikiečių režisieriaus Dito Montielo filmą, „Mergišiaus praeities vaiduokliai“ atsiėmė per karštą premjerinį savaitgalį prarastų dvasių grašius, animaciniai 3D nuotykiai dar gausiau prisipildė savo kraičius, o naujoji komedija „Poniutė kaime“ su Renee Zellweger debiutavo su 38,5 tūkst. Lt. Nuožmiai kritikuojamam standartinio siužeto filmui – tai labai geras pasiekimas.

Nepasisekė tik „Gyvenamai salai 2“, šis filmas nukentėjo stipriausiai, bet toks nuosmukis man netapo staigmena. Fiodoro Bondarčiuko stilingos fantazijos tiesiog neatitiko lietuviško skonioi.

VIDEO: Terminator Salvation 4 Minute Trailer

Kai ateina dėdė Terminatorius, jokios krizės mums nebaisios. Esu Jameso Camerono „Terminatorių“ gerbėjas, tad naujasis bandymas atgaivinti fantastinį veiksmo trilerį mane stipriai nuvylė. Kažkoks blyškus, neįdomus, nuobodus ir tuščias išėjo šis filmas. Gausybe efektų perkrautos mūšio scenos vos neužmigdė, o neva netikėtas supykusio Arnoldo pasirodymas bent jau man pasirodė juokingas. Apie finalą be jokios intrigos apskritai nėra ką kalbėti, tarsi išnaudojom nustatytą minučių limitą ir „raukiam“.

Tiesą sakant, iš kvailų „Čarlio angelų“ režisieriaus McG nieko per daug nesitikėjau, nes jis yra silpnojo filmo grandis. Christianas Bale'as ir dar mažai kam žinomas australas Samas Worthingtonas gelbėja situaciją, bet jie nelabai turi ką vaidinti. Nesupratau, kam reikėjo kviestis Bryce Dallas Howard ir Heleną Bonham Carter, jeigu jos neturi ką veikti. Bet žiūrovams „Terminatorius“ patinka ir tai yra svarbiausia. Net dieniniame penktadienio seanse girdėjau neįprastus komerciniams filmams plojimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata