Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 birželio 12d. 09:39

Amerikiečio asmeninėje bibliotekoje – 35 tūkst. knygų

Knygų lentyna
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Knygų lentyna
Tomas Johnsonas yra 83 metų amerikietis, gyvenantis tikroje knygų pasakoje – name, kuriame yra 35 tūkst. knygų ir rankraščių. Šis namas – T.Johnsonui ypatingas, nes jo šeimos nariai šiame pastate įsikūrė prieš 113 metų, rašo news-leader.com.

Naujienas apie knygas, rašytojus, konkursus ir naujausių knygų recenzijas sekite ir tinkle „Facebook“. Spauskite čia ir prisijunkite prie „15min knygų lentynos“ gerbėjų!

Vyras įrengė specialius koridorius, kurie jungia trijų šeimos kartų istoriją menantį pastatą su 1899 metais senelio pastatyta biblioteka, kurioje tuo metu buvo 8 tūkst. knygų. Kai bibliotekoje nebeliko vietos, 1990 metais buvo pastatytas priestatas, kad būtų galima sutalpinti dar daugiau literatūros kūrinių.

Šis namas, kuriame gyvena T.Johnsonas, yra ypatingas šiais laikais, kuomet spausdintas žodis užleidžia pozicijas technologijoms ir elektroninėms knygoms.

1990 metais Johnsono biblioteka ir muziejus tapo pelno nesiekiančia įstaiga, kuriai vadovauja direktorius Davidas Richardsas. Jis yra Misūrio universiteto profesorius ir prižiūri ypatingas bibliotekos knyų kolekcijas ir archyvus. „Tai, ką jis turi – stulbina“, – apie T.Johnsono biblioteką sako jis.

Misūrio universitetas džiaugiasi, kad bendradarbiauja su T.Johnsono biblioteka, nes ši įstaiga atveria universiteto studentams savo didelį knygų archyvą, kuriame galima rasti istorijos, filosofijos, religijos, užsienio kalbų knygų.

Kaip rašo news-leader.com, trys Johnsonų šeimos kartos nesistengė kolekcionuoti retų knygų. Priešingai – rinko populiarias knygas. Nenuostabu, kad ši biblioteka apibūdinama kaip paskutinių 300 metų literatūros lobynas. Čia taip pat galima rasti ir XVI ir XVII amžiaus knygų, kurios parašytos lotynų arba graikų kalbomis.

Seniausia T.Johnsono turima knyga – 1489 metais išleistas filosofo Marsilliaus Ficino kūrinys.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

17:27
02:58
18:16

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams

Grožio programa 360°

Sveikata

Naujas testas