Dabar populiaru
Publikuota: 2018 spalio 29d. 09:28

Amerikiečių skaitytojai išrinko mėgstamiausią romaną

Harper Lee
Vida Press nuotr. / Harper Lee

JAV skaitytojai išrinko mėgstamiausią romaną – į šį titulą pretendavo 100 kūrinių, o garbingiausia vieta atiteko 1960 metais pirmą kartą išleistam Harper Lee romanui „Nežudyk strazdo giesmininko“ („To Kill a Mockingbird“), rašo „Time“.

„Romanas pilnas šviesaus liūdesio ir tylaus džiaugsmo, kuriuos žmogui atneša sąžiningumas ir tolerancija, o atima žiaurumas ir prietarai. Nors vaizduojami įvykiai yra tarsi toli nuo mūsų, autorės išpažįstamos vertybės aktualios visiems žmonėms, kad ir kokiame pasaulio kampelyje jie gyventų“, – taip apie romaną skelbia jo anotacija.

1960 metais išleista knyga iš karto atrado savo skaitytoją, greitai išpopuliarėjo, gavo daug apdovanojimų, tarp jų – Pulitzerio premiją. Remiantis knyga sukurtas ne vienas kino filmas ar spektaklis.

Žvelgiant į skaitytojų sudarytą knygų penketuką, už H.Lee nugaros liko Dianos Gabaldon knyga „Outlander“, J.K.Rowling pasakojimai apie Harį Poterį, Jane Austen „Puikybė ir prietarai“ („Pride and Prejudice“), J.R.R.Tolkieno „Žiedų valdovo“ saga.

Šešis mėnesius trukusioje apklausoje sulaukta daugiau nei 4 mln. balsų, o H.Lee romanas jau pirmą balsavimo dieną išsiveržė tarp lyderių ir, pasak apklausos rengėjų, iki paskutinės balsavimo dienos išliko pirmoje vietoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/