Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 19d. 12:48

„Atominiai įpročiai“ – knyga, padėsianti lengviau pasiekti trokštamų rezultatų

James Clear „Atominiai įpročiai“.
Knygos viršelis / James Clear „Atominiai įpročiai“.

Kodėl vos pradėję siekti pokyčių (mesti rūkyti, pradėti sportuoti, sveikai maitintis, taupyti ir t.t.) nuleidžiame rankas ir grįžtame prie senojo gyvenimo? Nepageidaujami įpročiai, įsitvirtinę mūsų sąmonėje, atrodo, tampa neišraunami, o visos pastangos keistis – bevaisės. Išsivaduoti iš šio užburto rato ir mažyčiais, nepastebimais pokyčiais bet kurioje gyvenimo srityje pasiekti reikšmingų rezultatų, jums padės akimirksniu pasauliniu bestseleriu tapusi naujoji leidyklos „Liūtai ne avys“ į lietuvių kalbą išversta James Clear knyga „Atominiai įpročiai“.

Apie tai skelbiama pranešime žiniasklaidai.

Kas stabdo mūsų pokyčius?

James Clear pastebi, kad, išsikėlę tikslus, dažnai spaudžiame save siekti kažkokio kvapą gniaužiančio pokyčio, apie kurį kalbėtų visi aplinkiniai. O siekdami didelių ir greitų pokyčių dažniausiai savo kelionę į permainas baigiame nusivylimų slėnyje. Ėmęsi kardinalių pokyčių ir greitai nepamatę apčiuopiamo rezultato daugelis nusprendžia viską mesti. Ką daryti, kad taip nenutiktų?

Siūlo orientuotis ne į tikslus, o į sistemas

Dažnai girdime, kad norėdami geresnės fizinės formos, sėkmingo verslo, ilgesnio poilsio su draugais ar šeima, tai pasieksime užsibrėžę konkrečius tikslus. James Clear teigia, kad tikslai gali praversti pasirenkant kryptį, tačiau be sistemos nebus jokios pažangos. Būtent ydingos sistemos yra kaltos dėl nuolat besikartojančių blogų įpročių, kurie neleidžia siekti norimo rezultato. Todėl autorius savo knygoje „Atominiai įpročiai“ siūlo susitelkti ne į tikslus, o vietoje jų orientuotis į sistemas – procesą, leidžiantį užtikrinčiau pasiekti norimų rezultatų.

„Atominiai įpročiai“ – maži pokyčiai, vedantys prie didžiojo laimėjimo

James Clear siūlo teigiamus pokyčius pradėti nuo atominių įpročių. Atominiais įpročiais knygos autorius vadina itin mažus, nereikalaujančius pernelyg didelių pastangų įpročius. Šiuos įpročius jis prilygina mūsų gyvenimo atomams. Kiekvienas jų prisideda prie mūsų bendro tobulėjimo. Iš pradžių šios mažytės kasdieninės užduotys atrodo nereikšmingos, bet netrukus susiformavusios jų sankaupos duoda postūmį didesniems laimėjimams, kurių vis daugėja, kol pasiekiamas trokštamas rezultatas.

Knygos „Atominiai įpročiai“ autorius pastebi, jog klaidingai manydami, kad sėkmei reikalingos tik milžiniškos pastangos, nepelnytai nuvertiname kasdieninių mažų teigiamų pokyčių vertę. Būtent į juos savo knygoje James Clear ir ragina atsigręžti. Pateikdamas daugybę pavyzdžių jis parodo, kaip mažas įprotis padeda suformuoti naują asmenybę – geresnę savęs versiją.

Įpročiai keičia asmenybę, o asmenybė – įpročius

Pasak James Clear, tikrasis įpročių pakeitimas – tai asmenybės pakeitimas. Motyvacija gali paskatinti tam tikro įpročio formavimąsi, bet vienintelė priežastis, dėl kurios išsiugdomas įprotis – tai, kad jis tampa asmenybės dalimi. Bet kas gali prisiversti kelis kartus nueiti į sporto klubą ar retkarčiais rinktis sveiką maistą, bet jei nesikeis šio žmogaus įsitikinimai, kuriais pagrįstas jo elgesys, vargu, ar galima bus tikėtis ilgalaikių pokyčių.

Štai, knygoje „Atominiai įpročiai“ minima moteris numetė 45 kilogramus savo antsvorio vien klausdama savęs, kaip jos vietoje elgtųsi sveiką gyvenimo būdą gyvenantis žmogus. Jai šis klausimas tapo gyvenimo orientyru, padėjusiu keisti savo gyvenimo įpročius po truputį, nedideliais žingsniais. Kokį kelionės būdą rinktųsi toks žmogus: eitų pėsčiomis ar važiuotų taksi? Restorane jis užsisakytų tortilijas ar salotas? Stengdamasi elgtis ir gyventi taip, kaip gyvena sveikas žmogus ilgainiui ji pati tokia tapo. Ši moteris rinkosi ne vienkartinius pokyčius, o kasdieninius, kurie tapo keliu į jos sėkmę. Ji ėmėsi atominių įpročių, kurie susijungė į sistemą ir padėjo suformuoti sveiką gyvenimo būdą gyvenančios moters asmenybę.

Dviejų žingsnių programa, padėsianti sukurti geresnę savęs versiją

Knygoje „Atominiai įpročiai“ tarp daugybės įvairių strategijų James Clear siūlo atlikti dviejų žingsnių programą, kuri padės žengti pirmuosius žingsnius link geresnės savęs versijos. Pirmuoju žingsniu prašoma nuspręsti, kokiu žmogumi norima būti ir atsakyti sau, koks žmogus gali pasiekti tokių rezultatų, kokių siekiate (pavyzdžiui, koks žmogus galėtų numesti 18 kg, išmokti naują kalbą, imtis sėkmingo verslo). Supratus, kokiu žmogumi norima būti, antruoju žingsniu siūloma imtis smulkių veiksmų, padedančių ugdyti trokštamą asmenybę.

Būtent asmenybės ugdymui šioje knygoje James Clear skiria didelį dėmesį, mokydamas, kad praktiškiausias būdas ją pakeisti – ne susikoncentruojant į tai, kas esame, o į tai – ką darome.

Pasitelkdamas mokslo žinias apie tai, kaip veikia žmogaus smegenys, knygoje „Atominiai įpročiai“ autorius dalinasi keturiais elgesio keitimo dėsniais, kurie padės išugdyti gerus ir nugalėti blogus įpročius. Remdamasis šiais dėsniais autorius išmokys, kaip naująjį įprotį paversti aiškiu, patraukliu, lengvai praktikuojamu ir teikiančiu pasitenkinimą.

James Clear siūloma strategija tiks visiems, kurie ieško praktiškos, nuoseklios sistemos, padedančios tobulėti, nepriklausomai nuo to, koks yra išsikeltas tikslas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/