Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Nauja romano „Paskutinės apeigos“ autorės knyga „Gerieji žmonės“ – jau prekyboje

Ką tik pasirodė nauja bestselerio „Paskutinės apeigos“ autorės Hannah Kent knyga „Gerieji žmonės“. Autorė teigia, kad šią knygą pradėjo rašyti prieš kokius šešerius metus, dar ieškodama šaltinių pasaulinės šlovės sulaukusiam bestseleriui „Paskutinės apeigos“.
Hannah Kent knyga „Gerieji žmonės“
Hannah Kent knyga „Gerieji žmonės“
Temos: 2 Literatūra Knygos

„Kadangi dauguma šaltinių buvo islandų kalba ir juos nagrinėti buvo labai sudėtinga, pasidariau pertrauką ir pradėjau skaitinėti britų laikraščius. Galvojau, gal rasiu kokios nors informacijos apie tyrinėjamus įvykius“, – sako autorė.

Jokios reikalingos informacijos rašomai knygai „Paskutinės apeigos“ H.Kent nerado, bet visai netyčia aptiko trumpą straipsnį iš 1826 metų, pasakojantį apie moters, kuri tuomet gyveno Airijos pietvakariuose, teismą. Moteriai pateikti kaltinimai buvo labai rimti, bet ne kaltinimai ar nusikaltimai, kuriais ji kaltinta, sudomino H. Kent, o kaltinamosios ginamoji kalba. Kaltinamoji gynėsi negalinti būti atsakinga už tai, kas atsitiko, nes viskas, ką ji bandė padaryti, tai „išvaryti iš vaiko laumės geną“.

Nicholas Purcell nuotr./Hannah Kent
Nicholas Purcell nuotr./Hannah Kent

H.Kent, kaip ir daugeliui, mitas apie laumes ir jų vaikus gerai žinomas: laumės ateidavo pas žmones, pavogdavo jų vaiką ir, kad šie nepastebėtų, palikdavo savo kuprotą, dažnai luošą laumiuką. Tačiau rašytoja nė nemanė, kad šitai galėjo nutikti realiame gyvenime, ir dar tokiu žiauriu ir sunkiai įsivaizduojamu būdu. Autorė pasakoja, kad baigusi rašyti „Paskutines apeigas“, grįžo prie šios istorijos. „Man kilo tiek daug klausimų: kas buvo ta moteris, kodėl save vadino laumių daktare, norėjau sužinoti, ar ji teismo metu gindamasi nuoširdžiai tikėjo savo nekaltumu, ar tai buvo tik mėginimas išvengti bausmės.“ Taip ir gimė naujos knygos idėja ir pati knyga „Gerieji žmonės“.

Tai knyga, pasakojanti apie atokiame slėnyje gyvenančią Norą, kuri per metus neteko dukros ir mylimo vyro. Sugniuždyta moteris privalo rūpintis keturmečiu anūku Mycholu. Anksčiau buvęs sveikas ir guvus, dabar jis tik savo paties šešėlis, negalintis nei vaikščioti, nei kalbėti. Uždaroje ir prietarų valdomoje bendruomenėje netrukus ima plisti gandai, kad Mycholo sielą pagrobė fėjos, kitaip dar vadinamos Geraisiais žmonėmis.

Hannah Kent knygą „Gerieji žmonės“ į lietuvių kalbą išvertė Gabrielė Gailiūtė-Bernotienė, išleido leidykla „Baltos lankos“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius