Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2018 birželio 29d. 13:45

Skaitykla po atviru dangumi „Vilnius skaito“ šią vasarą lieka Lukiškių aikštėje

„Vilnius skaito“
„Vilnius skaito“

Naujas šios vasaros projektas, skaitykla po atviru dangumi „Vilnius skaito“, įsibėgėjo ir jau trečdalį vasaros džiugina vilniečius ir miesto svečius. Skaitykla puikiai prigijo gaivioje liepų paunksmėje miesto centre, strategiškai patogioje vietoje ir daugelis miestiečių jau spėjo priprasti prie šios literatūrinės vasaros rezidencijos. Tad, atsižvelgus į skaitytojų poreikius, nuspręsta skaityklos vietos nekeisti ir šiais metais palikti ją Lukiškių aikštėje.

Skaitykla kasdien pildosi

Skaitykla startavo su šiek daugiau nei tūkstančiu knygų, tačiau šiai dienai skaitykla yra papildyta keliais šimtais naujų knygų, kurias kasdien atneša ir dovanoja knygų autoriai bei naujai atsiliepusios leidyklos bei įstaigos. Nuo skaityklos atsidarymo atsirado kelios naujos lentynos užsienio kalba. Lenkų kultūros institutas pasirūpino knygų lentyna lenkų kalba.

Lietuvos kultūros institutas, išgirdęs, kad skaityklą kasdien aplanko daug svečių iš užsienio, kurie teiraujasi ne tik literatūros apie Vilnių ar mūsų kraštą, bet ir domisi mūsų šalies kultūra, padovanojo skaityklai į kitas kalbas išverstų iškilių lietuvių autorių knygų bei vertingų knygų-gidų apie šalies kultūrinį gyvenimą. Taip pat yra naujienų iš „Briedžio“ leidyklos – ypač besidomintiems karinės tematikos knygomis, kurias skaitytojai atras Istorinių knygų lentynoje.

„Vilnius skaito“
„Vilnius skaito“

„Dulų asociacijos“ paskolintos knygos užpildė lentyną tėveliams, planuojantiems ar auginantiems vaikus. O prieš Vaikų gynimo dieną leidyklos pasirūpino dovanomis mažiesiems ir dovanojodaug puikių knygelių įvairaus amžiaus vaikams.

„Vilnius skaito“
„Vilnius skaito“

Nuo liepos 1 d. skaitykloje atsiras dar viena nauja lentyna, skirta vasarą išleistų knygų naujienoms ir skaitiniams, labiau tinkantiems vasaros atostogoms. Taip pat šioje lentynoje bus galima rasti leidyklos „Terra publica“ dovanotų kelionių vadovų, kurie pravers planuojantiems pažintines ar poilsines išvykas po Lietuvą.

Lankytojų statistika

Nuo atidarymo skaitykla veikia jau 38 dienas. Iš jų tik dvi dienas dėl lietingų oro sąlygų skaitykla nedirbo. Skaitykloje kasdien skaito nuo 500 iki 800 žmonių, priklausomai nuo oro ir savaitės dienos.

Skaitykloje kasdien skaito nuo 500 iki 800 žmonių, priklausomai nuo oro ir savaitės dienos.

Rytais skaityklą dažniausiai lanko mamos, šeimos su vaikais, darželių grupės, stovyklaujantys ar atostogaujantys mokiniai, senjorai. Per pietus vis dažniau užsuka aplinkinių įstaigų darbuotojai, turistai, o vakarop skaitymo pievą užlieja margaspalvė publika: šeimos, jaunimas ir garbaus amžiaus žmonės. Skaitykla jau turi nemažą ratą pastovių skaitytojų, kurie į skaityklą užsuka beveik kasdien.

„Vilnius skaito“
„Vilnius skaito“

Ką skaito vilniečiai

Visos skaityklos lentynos yra atradusios savo skaitytojus.

Buvo nemažai abejonių, ar verta priimti tokias didelės apimties knygas kaip beveik 800 puslapių Eleanor Catton „Šviesuliai“. Tačiau pastebėta, kad skaitykloje skaitoma nemažai rimtos literatūros ir yra pastovių lankytojų, kurie kasdien ateina skaityti pradėto romano, įskaitant ir aukščiau paminėtąjį.

Skaitytojų pageidavimu leidykla „Baltos lankos“ sutiko padovanoti paskutiniają „Silva Rerum“ dalį, kuri tapo vienu iš populiaresnių skaitinių.

Prasidėjus vasarai į skaityklą užsuka daug mokinių. Šiems skaitymas patogiuose sėdmaišiuose atvirame ore yra kur kas patrauklesnis nei namuose. Mokiniai džiaugiasi, kad būtent čia gali rasti tokias populiarias knygas, kaip „Nevykėlio dienoraščius“ arba „Hario Poterio“ paskutinę dalį, kurias sunku gauti bibliotekose.

Labai mėgstamos knygos iš „Avon“ sveikos gyvensenos lentynos. Taip pat skaitytojai dėkoja, kad būtent šio projekto dėka iš naujo atrandama lietuvių literatūra, kurios skaitykla turi tikrai daug ir kasdien ją vis pildo patys autoriai dovanodami savo knygas.

„Vilnius skaito“
„Vilnius skaito“

Renginiai

Skaitykloje pradėti rengti poezijos skaitymai ant žolės, kuriuose savo eiles jau skaitė Marius Burokas, Indrė Valantinaitė, Gytis Norvilas. Kiekvieną trečiadienio vidurdienį skaitykloje vyksta Reditos Dominaitytės teatro knygos projektas „Knyga+vasara“, kuriame Redita kalbina įžymius žmones apie jų mylimas knygas, vyksta jų skaitymai.

„Vilnius skaito“
„Vilnius skaito“

Artimiausias renginys numatytas liepos 12 d., kuriame savo poeziją ant žolės skaitys Lina Buvidavičiūtė, Dainius Dirgėla. Taip pat artimiausiu metu planuojamas renginys, kuriame visuomenėje garsūs tėvai diskutuos apie literatūrinį ugdymą, skaitymo tradicijas šeimoje ir t.t.

Skaityklą miestui dovanojo privačių iniciatyvų grupė: UAB "Gera pramoga", portalas "15min", UAB “Komandor”, UAB “DEXTERA”, “AVON”, “Magrės baldai” , "Senukai".
Didžiąją dalį knygų skolina pagrindinis projekto partneris – Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka, naujausių knygų taip pat dovanoja leidyklos ir autoriai. Geriausių, iškiliausių Šiaurės šalių rašytojų knygas pristato Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Talentingi vaikai

Video

05:56
02:21
03:31:44

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/