Dabar populiaru
Publikuota: 2014 lapkričio 25d. 19:42

Trečiuoju romanu Monika Budinaitė-Žadeikienė keičia stereotipus apie lietuvių literatūrą

Monika Budinaitė-Žadeikienė
Asmeninio albumo nuotr. / Monika Budinaitė-Žadeikienė

Jaunosios kartos rašytoja Monika Budinaitė-Žadeikienė dar šiemet skaitytojams pristatys naują romaną „Kanifolijos dulkėse“. Pasak leidyklos „Charibdė“ redaktorės Ritos Kubilienės, intriguojantis ir sukrečiantis knygos siužetas prikaustys skaitytojų dėmesį ir daugeliui atvers akis – lietuvių rašytojų kūryba nenusileidžia jokiai kitai literatūrai.

Pasak R. Kubilienės, „Kanifolijos dulkėse“ yra moderni gerai žinomos Hanso Kristiano Anderseno pasakos „Sniego karalienė“ interpretacija suaugusiems. Knygoje atskleidžiama neeilinė baleto šokėjų dvynių Kajaus ir Gerdos gyvenimo istorija, aktualiausios šiuolaikinės visuomenės problemos bei Vilniaus bohemos gyvenimo užkulisiai.

„Lietuvių literatūrai nebūdinga, tačiau M. Budinaitės-Žadeikienės romanas ištraukia mūsų gyvenimą virš provincialumo lygmens“, – teigia redaktorė.

Asmeninio albumo nuotr./Knyga „Kanifolijos dulkėse“
Asmeninio albumo nuotr./Knyga „Kanifolijos dulkėse“

Pati rašytoja sako, kad jos knyga paneigs nusistovėjusį požiūrį, jog įtraukiančius ir psichologinės įtampos kupinus romanus gali parašyti tik užsienio autoriai. Knygoje apie baleto talentus gausu žiaurių scenų, melo, kraujo, sekso ir narkotikų.

„Šiai knygai atidaviau visas kūrybines jėgas ir į ją sudėjau visą širdį. Ją rašydama Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatre praleidau tikrai nemažai laiko ir džiaugiuosi, kad išties pamilau baletą. Be to, turėjau galimybę pabuvoti psichiatrijos ligoninėje, morge, kalbėjausi su patoanatomais ir teisininkais“, – sako M. Budinaitė-Žadeikienė.

Taip pat romano autorė perspėja skaitytojus pasiruošti netikėtumams.

„Kanifolijos dulkėse“ veiksmas vyksta puikiai atpažįstamose Vilniaus vietose, todėl daugeliui turbūt norėsis atspėti veikėjų prototipus. Daugumos jų portretai yra „sudėlioti“ iš skirtingų sutiktų žmonių bruožų ar mano vaizduotės padiktuotų savybių. Kol kas neatskleisiu paslapties, tačiau knygoje tikrai yra ir viena neišgalvota veikėja“, – teigia autorė.

Rašytoja ir scenaristė M. Budinaitė-Žadeikienė, rašiusi nuo mokyklos laikų, į Lietuvos literatūros pasaulį įžengė 2010 m., būdama dvidešimt ketverių metų. Ji yra išleidusi du palankiai skaitytojų įvertintus romanus „Geismo dukterys“ ir „Knyga ištrintu skyriumi“.

Romanas „Kanifolijos dulkėse“ knygynuose pasirodys gruodžio viduryje.

Temos: 2 Literatūra Knygos

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera