Dabar populiaru
Publikuota: 2013 kovo 27d. 08:45

Tyrimas: XX amžiuje publikuotos knygos sėja didesnę baimę ir yra mažiau emocionalios

Patrankos šūvis
„Scanpix“ nuotr. / Patrankos šūvis

Bristolio universiteto (Didžioji Britanija) mokslininkai nustatė, kad XX amžiuje išleistos knygos, lyginant jas su kitais laikotarpiais parašytosiomis, yra glaudžiau susijusios su pasauliniais įvykiais, yra mažiau emocionalios ir labiau sėjančios baimės jausmą.

Naujienas apie knygas, konkursus ir naujausių knygų recenzijas sekite tinkle „Facebook“. Spauskite čia.

Tyrėjai analizavo „Google books“ duomenis, kur yra 4 proc. visų XX amžiuje publikuotų knygų. Jie tyrė rašytojų knygose vartojamus žodžius ir nustatė, kad autoriai kūriniuose pradėjo dažniau vartoti žodžius, susijusius su baime, tokius kaip „siaubingas“, „įbaugintas“, „bauginantis“, skelbia usanews.com.

Tyrimui vadovavęs Alberto Acerbis teigia, kad nustatyta, jog rašytojų vartojami žodžiai XX amžiuje yra dažniau susiję su pasauliniais įvykiais. 1920–1960 metų laikotarpiu publikuotuose autorių kūriniuose buvo aptikti du „laimės periodai“, kuomet vyravo šviesios nuotaikos, tačiau karo metu išryškėjo „liūdnieji“ periodai.

„Didžiosios JAV depresijos metu buvo aiški liūdesio kūryboje viršunė, kuri kulminaciją pasiekė kartu su Antruoju pasauliniu karu“, – sako jis.

Tyrimo metu taip pat nustatyta, kad britų rašytojai pradėjo vartoti mažiau emocijas nusakančių žodžių nei amerikiečių autoriai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

20:17
01:09
02:13

Dabar tu gali

Maistas