Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 19d. 11:02

Vaikams skirtame leidinyje apie Maironį – viduramžių Lietuvos stalo žaidimo taisyklės

„Lietuviais esame mes gimę“
Leidyklos nuotr. / „Lietuviais esame mes gimę“

Kalbant apie Joną Mačiulį-Maironį, dažniausiai minima, jog jis buvo „tautos dainius“, „literatūros klasikas“ ir „lietuvybės skleidėjas“. Tačiau tokiais, patriotiškumu dvelkiančiais epitetais apie poeto kūrybą pasakoti kartai, gimusiai jau po Nepriklausomybės atgavimo, – nelengvas uždavinys.

O apie Maironį ir jo vaidmenį Lietuvos istorijoje šį rudenį mokyklose bus prisiminta dar ir dėl to, jog spalio 21 d. yra švenčiamos 150-osios poeto gimimo metinės.

Pradinių klasių mokytojai geriausiai žino, kaip sunku sudominti vaikus lietuvių literatūros klasika, o bene vienintelis leidinys, kuriame pradinukams suprantama kalba būtų pasakojama apie Maironį ir jo kūrybą, yra leidyklos „Nieko rimto“ kartu su Maironio lietuvių literatūros muziejumi ir „Terra publica“ parengta „Lietuviais esame mes gimę“ knygelė. Joje esanti literatūrinė ir istorinė medžiaga yra pritaikoma kaip papildomo ugdymo priemonė pradinėse klasėse ir gali tapti tikru išsigelbėjimu mokytojams, nebežinantiems, kokiais būdais sudominti išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių amžiuje augančius vaikus. „Lietuviais esame mes gimę“ - galimybė gauti koncentruotą ir profesionaliai parengtą informaciją apie Maironio kūrybą ir gyvenimą.

Leidinuke taip pat pristatomas senovinis viduramžių žaidimas Kvirkatas, kuris buvo rastas kasinėjant Vilniaus Žemutinės pilies liekanas. Rekonstruotą žaidimo lentą galima pamatyti atstatytuose Valdovų rūmuose, o „Lietuviais esame mes gimę“ leidinyje galima rasti šio žaidimo lentą ir taisykles. Kvirkatas yra labiausiai tikėtinas šaškių protėvis, viduramžių Lietuvoje žaistas greta tokių žaidimų kaip mums visiems puikiai žinomi šachmatai.

Knygynuose ir leidyklos „Nieko rimto“ internetiniame puslapyje platinimas leidinukas „Lietuviais esame mes gimę“ prisideda prie visoje Lietuvoje vykstančių Maironio gimimo metinių minėjimo renginių.

Temos: 1 Maironis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas